Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

stuntmanMIKE

To by ma zaujimalo co ma tento film spolocne s hororom... hmmm... ale to nevadi a som rad ze som si ho pozrel. Ide o film ktory sa do poslednych minut neda predvidat a to sa mi vzdy paci. Zaciatok je pomalsi a miestami nudny ale potom sa to celkom rozbehne a zacne zamotavat. Potom je to prijemne sledovanie mysterioznej dramy. Mne tam vsak chybalo napatie a hlavne kedze som sa tesil na horor tak tie hororove prvky. Ale inak som bol celkom spokojny. ()

lioncel

Ano, já souhlasím .. všechny ty děti si zaslouží lepší život ... po celém světě se posledních pár desítek let bohužel rozmnožuje především populace, u které to není v žádném případě žádoucí .. ať už z důvodů, že si tito jedinci jednoduše nezaslouží být rodiči, protože na to zkrátka otevřeně řečeno prostě nemají, ať už mentálně či finančně, a nebo z důvodů, že ti dotyční i jejich potomci nejsou a nikdy ani nebudou pro planetu Zemi, a nebo společnost, či alespoň místo kde žijí žádným přínosem, spíše naopak .. když ale zrovna pro ně je to tak jednoduché, dělat haranta za harantem – pardon, chci říct děťátko za děťátkem … bylo tomu tak samozřejmě i v minulosti, ale to procento bylo rozhodně o dost nižší … ()

GrungeChild

Těžko komentovat, abych zbytečně moc neprozradil, a zároveň těžko hodnotit, abych prozradil co nejvíc. The Tall Man je spíše takovým slepencem dvou celkem nesourodých filmů, z čehož je první poměrně dost tupý a nezáživný "jakože" horor, a druhý naopak velmi povedené sociální drama. Naštěstí jsou uspořádané v tom lepším pořadí, přičemž postupný finish graduje velmi vysoko, takže zanechá pozitivní dojem, a docela zajímavou otázku na závěr. Jessica Biel se svým stále stejně zoufale vyděšeným ksichtíkem, doprovázeným nešťastným hekáním při každém středně namahavém pohybu, mě nějak moc nezaujala, popravdě řečeno mi už v půlce filmu lezla neskutečně na nervy, zato ty bezbranné oči lolitky Jodelle Ferland, ach... Něco mezi 3-4*, ale závěrem se to podařilo zvrátit v tu lepší stranu. ()

tufr

Vidim to tak, že v půlce skvělýho filmu se štáb rozhodl, že si udělaj mejdan!!! Tam začali fetovat, čuchat toluen a pít metanol a proto je z toho ve finále taková sračka jaká je. ()

Caminzind

Od poloviny naprosto ve všem předvídatelný a moralizující Pascal Laugier. Kdysi jednou jeden skutečně velký muž filosofoval kladivem, ale Laugierovi to jeho kladivo nejspíš upadlo na koule. Ten už se nezmění, toho si škrtám. 49% ()

M.i.k.e

jak moc mě kdysi dávno Laugier nenadchnul svými Martyrs,tak tady to vynahradil měrou vrchovatou.Nestává se zase tak často aby mě nějaký film takhle překvapil a úspěšně dokázal vodit za nos.Celé je to zkrátka chytré a velmi dobře vymyšlené a i onen dějový (i žánrový) veletoč bez problémů obstojí i po logické stránce.Vše navíc technicky na vysoké úrovni a dobře zahrané.Hodně příijemné a hodně veliké překvapení...90% (btw,mám docela chuť dát Martyrs ještě jednu šanci) ()

Hennes

Celkem slušný námět si určitě zasloužil propracovanější scénář, který Vás bude chvíli vodit za nos. Čím déle snímek trval, tím víc ztrácel na své zajímavosti. ()

zbyshek

Upřímně, na tento film jsem se podíval jen díky krásné Jessice Biel. Tato hot herečka měla hrát, jak jsem předvídal, ustrašenou maminečku, která má strach o svého uneseného synáčka a všichni se ji mermomocí snaží pomoct. První pasáž filmu tomu tak napovídala, a tak jsem pozorně sledoval. Ale co z toho pak pan režisér udělal? Velmi nerad jsem musel akceptovat téměř božskou Jessicu jako zlodušku a konec se mi tedy moc nezamlouval. Řekl bych, že Pascal už nevěděl, jak ten děj udělat zajímavější, až to všechno zpackal. 30% ()

Lischai

Velmi příjemné překvapení. Scénář má super twisty a i když si říkáte "jaj, vidím do vás, to bude takhle..." tak to tak nakonec není. Jen je škoda skriptu, protože ten je tu tak špatný, až vám dojde, že je to vlastně důležitá věc. A tím nemyslím hnidopišské "v jednom záběru visí Boromirovi roh napravo a pak nalevo," ale seriózní věci, jakože holka spadne po pás do bahna a v příštím záběru si prohlíží svoje čisté nohy, nebo že někdo ubije psa a o dva záběry dál je pes zase v poho. Zbytečná škoda, protože jinak je Tall man příjemný thriller s neokoukaným scénářem. ()

bourec

Po dlouhý době mě přistál na očích tenhle biják. Na Voyo s dabingem. Ale tomuhle kousku to neublíží. Snad jen prvních tajemnejch dvacet minut mě bavilo. Pak ale začal dějovej veletoč, a bylo to v prdeli. Ty lidi v tom městečku, i když to vypadalo spíš jako slum, byli pěkně hnusný. A pointa. Ta je podivná, a navíc mě po útrpný hodině byla už jedno. Tady snížím o jednu hvězdici. 40% ()

cariada

Velice zajímavý a netradiční mysteriozní horor o únosech dětí. Celý se to rozehrává úplně jinak než čekáte. Mrazivá atmosféra, která vás pohltí a nenechá vydechnout ani na konci, kdy vás to nutí přemýšlet. ()

Flaxik

Na některých našich sídlištích jezdila černá sanitka a unášela nezbedné haranty, tady mají Vysokého muže, který se cestou z Kanady k nám stal Tajemným. A to tu nežijí žádní trpaslíci. Jak mu asi říkají Japonci? Anebo naopak Černohorští habáni? A co Jan Tleskač? Byl to pěkný thriller s minimálním hororovým vkladem, ale moc pěkně natočený. Mrzuté je, že panu scénáristovi nějak došla fantazie a konec filmu byl dosti nemastný, neslaný, nekořeněný, nesladký, jenom na jazyku zůstane takový nakyslá příchuť a dojem, že s vámi tvůrci filmu malinko vyjebali, aby si nemuseli namáhat mozkové závity. ()

BarryLyndon

Režijně skvělé s příjemnými dějovými twisty. A Jessica je kočka, to říkám už od 7. nebe, které jsem vlastně kvůli ní dokoukal. 8/10 ()

dubinak

Nechápu proč tato genialita není v červených číslech. Od první čtvrtky filmu to vypadá jako docela běžná honička mezi únoscem a hlavní hrdinkou. Opak je pravdou. Vlastně už jen jméno režiséra napovídá, že to celé nebude jen tak a máme téměř stoprocentní šanci být překvapeni. Nedívala jsem se na trailer a jen natěšeně čekala, co si Pascal přichystal a jsem toho názoru, že by za svá díla (alespoň za Martyrs a TTM) měl dostat Nobelovu cenu. Všechno člověk pochopí, až do té doby, než se z dětí stávají obnošené ponožky a my úplně ztrácíme šajna kdo s kým, co s čím. Pascal pracuje s divákem pořád stejným způsobem a stále mu to vychází. Vynikající podívaná a s velkou ctí dávám 5 obrovských hvězd. Nejsem o nic míň nadšená, než po shlédnutí Mučedníků. BRAVO! ()

enjoi

Podle traileru jsem čekal klasický horor s několika lekačkami, realita je ale naprosto jiná. Strašidelné momenty tu prakticky nejsou, Tall man to ale nahrazuje až přílišnou dávkou zvratů, které působí ve výsledku chaoticky. Škoda. 60 % ()

humanbeing

Na filmu se mi nejvíce líbila nepředvídatelnost děje. Myslím si, že po této stránce Tall Man exceluje, ačkoli část pointy se dá vytušit už poměrně brzy. Pro koho je Tall Man určený? Jednoznačně širší vrstvě diváků, než pro jakou byla určena brutální podívaná Martyrs. Dost možná se bude líbit těm, kdo zhlédli Martyrs a vyvázli bez zranění, ale i běžným horror fandům, kteří dávají přednost horrorům se zajímavým dějem před jednoduchými vyvražďovačkami (které jsou jistě také zajímavé, ale jiným způsobem). Laugier mě nezklamal a co víc, překvapil, jednak tím, jak odlišný je Tall Man od mých původních představ a nakonec také tím, jak si tento režisér poradí i bez užití nástrojů exploatačního subžánru a s nimi spojenými mnohačetnými zlomeninami. ()

sulimo

Největším problémem filmu je fakt, že už tenhle nápad zpracoval před pěti lety jistý pan Affleck, kvůli kterému, ačkoli se mi to pro jeho prkenné herectví těžko přiznává, mi tehdy spadla čelist. Tahle záležitost, byť do jisté míry zajímavá svými zvraty, mi tak připadala jako o hodně horší deja vu, které je, asi nejvýstižněji řečeno - zbytečné. Nicméně, když už měl někdo, k mému nepochopení, tenhle průměr průměrů vůbec chuť natočit, možná se do toho nemusel tak snažit narvat všechny filmové žánry, jelikož jediné, co z toho výčtu žánru zde uváděných dokáže jakš takš fungovat, je při nejlepší možné vůli jen ten thriller. Na horor to nestačí zápletkou samotnou, na mysterióznost je to moc málo mysteriózní a na drama je to zase laciný a hlavně, aspoň pro mě, pěkně ohraný a od půlky (kvůli znalosti Affleckova díla) i předvídatelný (prostě jsem si dovolila hádat, a hle, ono to vyšlo). No nic, asi jsem si to zkazila sama, příště zkusim nepřemýšlet a třeba se mi to i bude líbit. ()