Šarmantní reportér místní televizní stanice, Adam Carlson, si nic nepřeje víc, než aby konečně mohl vypadnout z malého zapadákova na samém severu Aljašky a mohl se konečně stát "skutečným" žurnalistou někde v civilizaci. Místo toho objeví trojici vzácných velryb uvízlých pod ledovým příkrovem. Volné moře je 8 kilometrů daleko, a plejtváci tak dlouho pod vodou nevydrží. Z lokální zprávy se brzy stane celostátní senzace i díky zapálené aktivistce Greenpeace Rachel, která se snaží přesvědčit co nejvíc lidí i institucí, aby podnikli akci na záchranu ohrožených kytovců. Je to příběh o lidech, kteří při záchranné akci neváhají riskovat vlastní životy. (TV Nova)

TEKAS

Tenhle film není nic výjimečného, ale časem vás to vtáhne a jediné co si přejete a nad čím trnete je, aby ty velryby zachránili i kdyby na pomoc měli přizvat Dartha Vadera s jeho Death Star. ()

himor

Nehorázna blbosť. Herci ako laty v plote, príbeh síce podľa skutočnosti, ale nezvládnutý, čo nechápem pri skutočných príbehoch. 35% ()

jafuska

Pro mě je tento film velkým zklamáním, mám ráda filmy o zvířatech, ale toto se zkrátka nepovedlo, ano jediné čemu jsem uvěřila, bylo odkaz na naší přírodu a jak by jsme se měli chovat, ale vlastní příběh o záchraně velryb, tomu jsem neuvěřila, vše bylo hodně přitažené za vlasy, příběh z Aljašky budiž, ale jak se najednou člověk obrátí, když uvidí uvězněné velryby a řekne si, už je nebudeme zabíjet? je nám jasné, že některé rasové kultury by na toto nikdy neslyšelo, a tady jsou ztvárněny jako nejlepší kamarádi velryb, to je prostě k smíchu, ne tento film mě bohužel nechytil za srdce a to by se mě nemělo stávat, kor, když je to příběh o zvířatech, většinou mě podobné příběhy dojímají až k slzám, ale tady mě to nechalo chladnou, a to by se nemělo stát ()

Alca

Dojemné, jak se spojují národy kvůli velrybám, jak John Krasinski v pravou chvíli pozná, kde je jeho místo. Ale jinak o ničem. A to jsme na tom byli v kině, abychom si užili hezké záběry na pořádném plátně. ()

Jerris008

Mám moc ráda filmy o zvířatech, ale tento byl podle mě samoúčelně slazenej i přesto, že se odkazuje na skutečné události. Vývoj filmu a happyend je typicky americkej, co se vidí v každém obdobném snímku, až mě to navádí k tomu, že je tam víc režisérských prvků než těch, které se skutečně staly. Bohužel, kdyby si to odpustili a víc se jelo podle toho, jak to bylo, možná by se to člověka u obrazovky více dotklo. ()

MASH_4077

Prislo mi to jako agitacka od Greenpace.....coz by bylo v poradku, kdyby to nekde uvedli do popisku. Dej predvidatelny. Vsudypritomna americka najivita s optimismem me moc nenadchnuly. Vsazel jsem na neco, co me vtahne do deje. Stalo se, ale az na konci a byl to ledoborec(Rusky) o ktery vlastne ani neslo........so o velkou rybu. Diky ledoborci davam 3 hvezdy. Jinak za 2 ()

kikin01

Nádhera! 61%? No tak lidičky... Kdykoliv se podívám na film o zvířatech, a jelikož je bezmezně miluji, dávám plný počet! ()

MUNRO

Ač mám rád velryby,severské krajiny,moře a vůbec všeobecně filmy týkající se jakkoliv přírody,tenhle film mi přišel nezajímavý.Snad to bylo nesympatickými herci(Bell,Krasinski),snad přílišnou průměrností.Nevím proč,ale já se zkrátka nudil. ()

Ace.A.T.L.

Mě se ten film hrozně líbil. Neni to nic, co by kolem sebe cákalo super efektama, akcí a romantikou. Je to jen krásně natočenej pravdivej příběh o záchraně 3 velryb. Super jsem si u toho odpočinul a užil si to. Drew byla chvílema drobet nedůvěryhodná, ale to filmu nic nevzalo. Za mě je to za silný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

montel

V malém městečku na Aljašce se stane nevídaná věc. V malé díře v ledu se objeví tři velryby, které však nemůžou kvůli zamrzlému ledu plout dál a reálně hrozí, že všechny zahynou. Do záchranné akce se pustí celé městečko, ale kvůli snižující se teplotě vypadá boj marně. Zázraky se však stávají a dokud velryby žijí, naděje umírá poslední...Film natočený podle skutečné události příjemně pobaví, ale nijak nenadchne. Hollywood se opět snažil natočit něco, co by mohlo diváky chytnout za srdce, bohužel už to ale nemá patřičný efekt. 55% ()

BY100

film ako taký, oddychový by sa aj dal pozerať, v zásade oddychový rodinný film, až: - americká pipka z veľkomesta ide poučovať a preonačovať domorodcov - srdcervúca záchrana veľrýb, zapojeného pol sveta - protiruská propaganda nesmie chýbať - rusi sú najkrutejší lovci, nedá sa im veriť a blablalba kto pár momentov preglgne, ten sa zabaví. ()

Sa.sa

Hezký film na který je radost se podívat... Jj když se chce tak všechno jde... Naštěstí jsou ty hrozní "komouši" jediný co můžou pomoct a pomohou :)) ()

motyka52

Český překlad názvu je opravdu debilní a dělá filmu medvědí službu. Přitom jde o docela sympatický rodinný snímek podle skutečné události, který docela šlape a člověk chápe, proč tehdy tolik lidí řešilo tři velryby pod ledem někde v mrazivé dáli. Bohužel v místech, kde asi měly přijít emoce, se jich moc nedostavilo. A taky jsem ke konci začal až příliš přemýšlet nad tím, proč s tím způsobem záchrany, který nakonec pomohl, nezačali už dříve. ()

k.rakonos

Je zvláštní, že film hodnotilo tak málo lidí, přitom je to celkem atraktivní téma ke zfilmování, rodinný film a dle skutečnosti. Někde kolem 3,5 hvězd, do kinohitu to mělo ale daleko, to se musí přiznat, bylo to tak trochu strojově natočené, byť s hezkým příkladem toho, že politici pomůžou jen tam, kde z toho budou mít pak následně profit a plusové body, to je nadčasové. ()

drovi

Mám rád filmy podľa skutočných udalostí a mám rád aj veľryby. Doteraz sa tento príbeh ku mne nedostal a som rád, že som ho objavil.. Podarilo sa natočiť príjemný film bez trapností a klišé. Drew to zvládla takisto super a táto vážna úloha potvrdila jej herecké kvality. ()

tapir.cabrak

Neskutečná sračka naplněná až po okraj jedním klišé za druhým. Jednoduše americký shit první kategorie. Nechybí zde: stupidní afektovaná blondýna, přechytřelé inuitské dítě, najivní slepice v podobě aktivistky, přísný voják s dobrým srdcem, inteligentní zvířátka, padouch chtějící těžit v čisté přírodě, atd atd....za mě ztráta času při jízdě na trase Praha-Ostrava Regiojetem. Další jízdu budu koukat z okna. ()