foto

John Krasinski

  • nar. 20.10.1979 (37 let)
    Newton, Massachusetts, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Celé jméno tohoto amerického herce, který má kořeny až v Polsku zní John Burke Krasinski. U nás zatím příliš známý není, za oceánem si už ale popularitu vydobyl. Narodil se v Massachusetts, kde později i vyrůstal jako syn lékaře a zdravotní sestry. Má dva starší bratry – Kevina a Paula. Úspěšně dokončil střední školu Newton South a poté v roce 1997 nastoupil na univerzitu Brown, kde vystudoval anglickou literaturu.

V showbusinessu začínal jako pomocný dramaturg v Late Night Show Conana O'Briena. Před filmovou kameru se tento téměř dva metry vysoký herec dostal poprvé v roce 2000, ale představil se pouze v epizodních rolích v seriálech, jako KRIMINÁLKA LAS VEGAS či BEZE STOPY. Až do roku 2005 se mu nedařilo na sebe výrazněji upozornit. Mihnul se v americké verzi akční komedie Tima Storyho TAXI nebo dramatu KINSEY. V křoví zůstal i ve snímku Sama Mendese MARIŇÁK. Zlom nastal až díky populárnímu americkému komediálnímu seriálu THE OFFICE, který už několikátý rok sbírá různá ocenění včetně Zlatých Glóbů a kde ztvárňuje postavu Jima Halperta. Tím se mu otevřely dveře k dalším nabídkám.

V roce 2006 si střihl menší role v komedii PRÁZDNINY a muzikálovém dramatu DREAMGIRLS. Stihl také namluvit Lancelota ve třetím pokračování animovaného SHREKA. Jedním z jeho posledních filmů je komedie, kde se potkal s Robinem Williamsem KNĚZ JE PODĚS. Významnější položkou v jeho filmografii by se mohl stát snímek George Clooneyho TVRDÉ PALICE, odehrávající se v prostředí amerického fotbalu na počátku 20. let či zatím blíže nespecifikovaný projekt Sama Mendese. Brzy by se měl předvést i coby režisér a scénárista díla nazvaného BRIEF INTERVIEWS WITH HIDEOUS MEN, což by měla být filmová adaptace kolekce krátkých povídek Davida Fostera Wallace.

John žije střídavě v Los Angeles a New Yorku. Mezi jeho dobré přátele patří herec David Schwimmer. Zajímavostí také je, že dříve pracoval v reklamě. Spolupracoval se značkou Apple či Dunkin´ Donuts, kterým navrhoval slogany.

Petra "Goldenhair" Jakovská

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

Producentská filmografie

2016 Hollarovi

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(21)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace