Šarmantní reportér místní televizní stanice, Adam Carlson, si nic nepřeje víc, než aby konečně mohl vypadnout z malého zapadákova na samém severu Aljašky a mohl se konečně stát "skutečným" žurnalistou někde v civilizaci. Místo toho objeví trojici vzácných velryb uvízlých pod ledovým příkrovem. Volné moře je 8 kilometrů daleko, a plejtváci tak dlouho pod vodou nevydrží. Z lokální zprávy se brzy stane celostátní senzace i díky zapálené aktivistce Greenpeace Rachel, která se snaží přesvědčit co nejvíc lidí i institucí, aby podnikli akci na záchranu ohrožených kytovců. Je to příběh o lidech, kteří při záchranné akci neváhají riskovat vlastní životy. (TV Nova)

Pavkan

Nic proti velrybám, ale hraná hysterie Drew Barrymore mě vždycky otráví. Tahle holka možná hrála dobře jako malá vedle loutky, která uměla říct jen "Volat domů", ale jinak je to bída. ()

lucijelucije

Zpočátku nenápadný příběh, který moc nenabízel. Ovšem postupně se z filmu vyvinul docela hluboký závěr, a to stmelovaní mezi lidmi, vypadalo opravdu hezky. Spíš bych řekla rodinný snímek, který není drastický a ukazuje hlavně to dobré. Pointou ale asi nejsou úplně velryby, ale celosvětové vztahy, jak nám USA ukazuje. ()

lukasd

Není to špatný film, jen je škoda, že se režisér pořád nemůže rozhodnout, jestli to bude s nadhledem udělaný film o tom, jak média manipulují s veřejným míněním, nebo sentimentální doják ve stylu Zachraňte Willyho. Nakonec tedy film zůstává někde na půli cesty. Naprosto otřesné jsou bohužel trikové sekvence, opravdu nevěřím, že je dělal nějaký profesionál. Takhle do očí bijící triky snad nebyly ve filmech ani před 20 lety! ()

Imrwere

Toto dílo hodnotím hodně kladně, ikdyž místy se mi zdálo až moc natahované. Rozhodně dojemný a emotivní příběh o záchraně uvězněných kytovců, který končí šťastně, ale zároveň i se špetkou smutku. ()

HaceR

Klasicke hodnotenie tu na CSFD. Ine som ani necakal. Dnesne filmy stoja len na rozpocte a velkych efektoch. Filmy podobne tomuto uz pomaly vymieraju podobne ako velryby a to je skoda. Spracovanie bolo skvelé ale ako som zistil, najde sa tu mnoho odbornikom, pre ktorych to nemalo uroven. Dokonca sa tu riesi koho zaujima, ze Amerika zachranovala 3 velryby a podobne. Zostava mi nad tym rozum stat ale doba je taka. Preto je pekne vidiet, ze ludia su ochotni obetovat nemale usilie a peniaze na zachranu (nazujimavych) velryb. Mozno raz pochopime, ze zivot je dolezitejsi ako peniaze a nezalezi na tom, ci je to zviera, alebo clovek. Este raz, nadherny a inspirujuci pribeh. Snad budu len pribudat pribehy, podla ktorych sa budu tocit podobne filmy. ()

poet

Čo je to maximálna tučnota? Ked si idete zaplávať a greenpeace vás budú tlačiť spät do mora :)... Ekoagitka ktorá sa nás snaží presvedčiť ako američanom záleží na velrybách a nikoho už nezaujíma že su najväčším producentom CO2 a ako jedna z mala krajín nepodpísali ani kjotský protokol o znižovaní emisii. V podstate priemerný film ktorý zaujme možno tak deti na hodine zemepisu. ()

Amper01

Jako film příjemné, ale... Tohle se opravdu stalo? Svět se zbláznil? Ale kdepak, to si jen jeden reportér přihřál polívčičku... A tak místo aby se jedna vesnice zásobila velrybím masem, vynaložily se miliony dolarů na návrat velryb na moře a při jednom si na tom přihřála polívčičku spousta dalších lidí... Jasně, ty miliony by se stejně nedostaly k potřebným, ale už i tak je to drsný paradox - kvůli velrybám miliony, a lidé v nouzi nechť si chcíp*ají... PS: eskymáci si museli stejně ulovit jiné... ()

tyna97

Opět další rodinný film typu „zachraňme nevinná zvířátka“. Neurazí, nepřekvapí, ani příliš nepotěší. ()

merigieren

film o zachraňování velryb, který chtěly nejdřív sbaštit, ale zlí amíci to eskymákům nedovolili. Pak ten zvrat v chování domorodců, teploty při kterých podle mě nemůže nic přežít :-) A neustálé hledání a řešení problémů, je to ptákovina ale koukat se na ni dá ()

vendy63

Nevím jestli mně víc zaujalo to že je to podle pravdivé události,nebo ty krásne lokace Aljašky ale každopádně mně ten film doslova pohltil . Je pěkné vidět že se lidé dokážou spojit a někomu pomoct . Moc pěkný film. ()

fraktal

Mám rád přírodu. Mám rád filmy dle skutečných událostí. Mám rád Arktidu, Eskymáky i malé kluky, ba i velryby. D. Barrymore patří mezi mé oblíbené herečky a ropné společnosti nesnáším. Tedy přestože veškeré použité ingredience schvaluji, výsledek považuji jen za velmi těžce stravitelný: Vršení klišé na klišé, nudná kamera, budovatelský zápal - pocit trapnosti mne takřka celou dobu neopouštěl. Kdyby tam tak hodili alespoň pár panoramat krajiny, západů slunce, detailů velryb atp... Velice nepovedená nápodoba "Free Willy". ()

chrispe

Kriste bože ježíši.... Drew byla ve své roli šíleně nesympatická. Celkově to byl spíš poklidný příběh, nečekejte velká dramata, i když malá tam jsou. ()

stratocasta

Když mě konečně přestaly otravovat skříně z IKEY, nebude na škodu komentnout nějaký ten film. Tak co to tady máme? Milovnice lenochodů, magnátka a nosál z Dunder Mifflin se vydali zachraňovat verlyby na Aljašku? Tak tomu říkám studená válka. Opravdu nádherný "hřejivý" příběh, ze kterého se mi chtělo mlátit botou o sedadlo přede mnou. Jsem to ale plejtvák penězi. Příště mě ty jejich plakáty a trailery jen tak lehce nenalákají... Počkat! Látkové křeslo KAPPSTA za 2490,-??? Omluvte mě. ()

E lan

Film roztomilý především svou opravdovostí (resp. skutečnou předlohou), trochu nadhledem nad americkým poblázněním k řešení zvláštní situace a tak celkově příjemnou atmosférou kolem jednoho společného cíle. Proč si někdy nedat takovou pohodovou odpočinkovku? ()

Chip89

U tohohle filmu se nemůžu rozhodnout jak ho ohodnotit. Není ani na tři hvězdy, ale ani na čtyři. Hodnotit myšlenku příběhu a herecké výkony nebudu. Nálepku ,,na motivy skutečné události", taky nebudu komentovat. Spíše mě dostávala krásná příroda a záběry filmu. Celý film jsem si říkala, jak to s těma velrybami dokázali natočit. Prostě to je to co mě udivuje. Takže lehký, jednoduchý film - 3 1/2* ()

TommyDiamond

Jedinou zajímavou věcí na filmu byla aljašská příroda. Hodně jsem se nudil a myslím, že toto téma nepatří do celovečerního filmu. Využít tuto událost s velrybami a nabalit na ni trapný romantický příběh s Drew Barrymore.....no hrůza... Myslím, že celou událost by nejlépe zmapomal nějaký 50-ti minutový dokument....... Celkově 20% ()

Judy24

V jednom z rozhovorů hlavní herci s vtipem poznamenávají, že je ten příběh těžko uvěřitelný, navzdory tomu, že se stal (včetně všech těch šílených detailů, typu svatba apod.). A přesně s tím jsem měla po celý snímek problém. Celé je to totiž tak směšně sentimentální, že to ve výsledku jde jen těžko snést v celku. Nemohla jsem si pomoct, několikrát jsem během sledování obracela oči v sloup a říkala si něco jako: "Vážně?" Takže jo, je to milé, idealistické, silné ale to všechno tak trochu moc, než aby to šlo brát vážně. Je to škoda, taky mám ráda velryby. ()