Výborný thriller a ještě lepší komedie. Oba žánry se organicky mísí ve filmu režiséra Patrice Leconta Poloviční šance, kde se po sedmadvaceti letech, po snímku Borsalino, sešli Jean-Paul Belmondo a Alain Delon. Film se tak stal důstojným připomenutím jejich herecké a v neposlední řadě i kaskadérské kariéry; po scenáristické i režijní stránce je působivým holdem dvěma zářivým osobnostem francouzské kinematografie... Alice se dostala do vězení díky své životní vášni – luxusním autům, která ukradne, projede se v nich a pak je nechá spořádaně stát. Měsíc po smrti své matky dostane kazetu, ve které se jí matka svěří, že se ve svém mládí zamilovala do dvou mužů najednou, každý z nich tedy má poloviční šanci, že byl otcem její dcery. Po propuštění z vězení Alice postupně navštíví majitele autobazaru Léa Brassaca, bývalého legionáře, a zámožného lupiče klenotů Juliena Vignala. V první chvíli se oba brání, ale zakrátko je posedne otcovská láska, žárlivost a řevnivost. Alice je mladá a krásná, a tak netrvá dlouho a přivolá řadu problémů. Potíž je v tom, že se dostane do sporu zrovna s ruskou mafií, která se snaží ovládnout celou Francouzskou riviéru. Oba „hoši“ si tedy připomenou staré dobré časy, kdy používali svou sílu, dobrou mušku, odvahu a kdy se často velmi dobře bavili. (Česká televize)

gulio

Belmondo a Delon dve hviezdy francuzkeho filmu hrajú ako za mlada,len je na škodu že nemajú viac spoločných filmov a už asi viac ani mať nebudú takže ŠKODA!!! ()

gizi

Hloupý a obehraný scénář a hloupá a skoro trapná první polovina. Pak to konečně začíná být i trochu legrace. Ale mohlo to být o dost lepší. 65%, 10.11.2015. ()

Cesty timem

Je to samozřejmě při srovnání třeba s Borsalino a spol. pohádka. Ale tito dva moji z neoblínenějších z toho udělali velmi pěknou pohádku... Zvládnem to ještě?... Za mě: jistěže... Jsou s nimi lepší filmy, ale tahle pohádka se mi prostě líbí. Elektronické vychytávky, pěkný káry konce devadesátek, ještě Vanessa k mé oblíbené dvojici. Takže méně než 4* já prostě dát nemůžu. ()

Hombre8

Dva odvěcí rivalové (aspoň co se týče úcházení se o přízeň diváctva) na jednom place. Fajn. Akorát že tyhle typy filmů už jsou poněkud přežilé. Je to v podstatě na jedno brdo. ()

Sa.sa

2 ikony Francouzského filmu se sešli a zahráli si pro čisté potěšení a potěchu nejen jich, ale hlavně fanoušků... Ano muži nestárnou a zde je to potvrzené..! 🥰🥰🥰 Děkuji... ()

JB001

V porovnání s poslední Netflixovou akční komedií Tchán a tchyně jsou psanci, je tohle pecka. Viděl jsem to včera poprvé a moc mne to bavilo.  Prostě nostalgie po starých časech a starých dobrých filmech ()

Ondrish

- S krásnym fárem můžeš jít až na samej konec. - Na konec čeho? - Na konec světa, tam kde končej průšvihy. - Tak tam pojedem.... ()

Anglofile

Velmi hezká komedie, u které se pobavíte, jste li fanoušky Belmonda či Delona. Akční komedie, která je sice místy předvidatelná, přesto potěší. Vanessa Paradis dokazuje, že umí nejen zpívat,ale i hrát. Její příběh začíná, když umře její matka a ona se dozví, že její matka měla románek s dvěma muži najednou. Neví přesně, kdo je její otec, ale dá jí jména. Alice= Vanessa Paradis je vyhledá, oznámí jim, že jeden z nich je její otec. Oba muži jsou staří mládenci, oba se radují z potenciální dcery, která je ovšem dovede k nečekanému dobrodružství, protože se zaplete s ruskou mafií. Oba se snaží dceru chránit, což se jim podaří. Dozví se Alice, kdo je vlastně její otec? Podívejte se sami. Belmondo i Delon dokazují, že i po letech jsou stále skvělí herci, sami si dělají legraci ze svých dřívějších rolí, celá komedie působí dobře. Francie dokazuje, že ještě umí udělat dobrou komedii. ()

positivity

Úžasný film s Belmondom a Delonom, 66 ročný Belmondo opäť predviedol svoje kaskadérske číslo v lezení po lanovom rebríku do helikoptery a ten humor k tomu... Odporúčam skvelý film s nadhľadom... ()

Papaczek

Dvě hvězdy v důchodu se na stará kolena pokoušejí o nějakou tu akci a semtam i nějakou tu hlášku. Ale jo, musím říct, že se jim to celkem podařilo. Jinak poslední film z Belmondem kdy byl ještě při síle. ()

PORTER44

Docela dobrá krimi komedie s dvojkou Belmondo,Delon a jen co se objeví Paradis dostanou se do křížku s ruskou mafií ale dvojce vysloužilců si s nimi lehce a s humorem poradí.I v pokročilejším věku mě tato dvojice dobře pobavila a jak bylo vidět na konci v ukázkách z natáčení bavily se i oni. ()