Paříž, červenec 1942: desetiletá Sarah je spolu se svými rodiči o půlnoci zadržena francouzskou policií, která obchází dům od domu a zatýká židovské rodiny. V zoufalé touze zachránit svého bratra jej zamyká do šatní skříně - jejich tajné skrýše - a slibuje mu, že se pro něj vrátí, jakmile budou osvobozeni. O 67 let později se příběh Sarah proplétá s příběhem Julie Jarmond, americké novinářky vyšetřující dávný zátah s názvem Vel´d´Hiv. Novinářka objevuje sebe samu a odhaluje strašné tajemství srdcervoucího příběhu o židovské rodině, jež byla vytlačena ze svého domova – místa, které je i jí nyní domovem. Jakmile začne vnímat, žít a dýchat stejně jako Sarah - nejstarší dcera židovské rodiny, její svět se otočí vzhůru nohama. Dokáže někdo odstranit stín minulosti? (oficiální text distributora)

The Count

Tohle mohl být vynikající film. Bohužel ... První půlka, dvě třetiny, tak nějak, naprosto bezchybný. Střídání současnosti a minulosti, hlavní postavy a zapálení K. S. Thomas perfektní, všechno na jedničku, ale ten konec?! Asi nejvíc mě to začalo štvát při setkání K. S. Thomas a Aidana Quinna. Nejen, že ten člověk je podivně nesympatickej, nebo tady aspoň byl, ale i to jak to vzal. Strašný filmový klišé, aby se buď utnul rychle děj, nebo naopak ještě víc "strašně překvapivě" vyvinul. Podle mě je to fakt škoda. S takovým tématem a velice dobrou K. S. Thomas z toho mohlo být snad i něco co by se příblížilo k tak zásadním filmům, jako je například Schindlerův seznam. Takhle se to zvrtlo v rozamundu pilcher. První půlka to drží nad vodou, jinak by moje zklamání poslalo tenhle film ke dnu. Aspoň pro mě teda :) ()

jayjay11

Jeden z mnohých filmov z 2. sv. vojny ale tento je narozdiel od niektorých celkom vydarený, celý film som čakal na koniec aby som vedel ako to skončí :-) ()

Amy Rich Roll

Na filmu velmi oceňuji, že do poslední chvíle nevíte, jak se vše vyvine. Ono detektivně-televizní ladění celého snímku mi připomnělo trilogii Millenium. Film z velké části stojí a padá s hereckým výkonem K. S. Thomasové, kterému není co vytknout. Film, který určitě stojí za shlédnutí. ()

skockalanova

Je vela veci, na ktore postupne menim nazor. Je jedna, ktora sa nemeni a to je moja posvatna ucta voci vsetkemu, co akymkolvek suvisi s obetami holokaustu. Je dolezite, aby sa na toto nikdy nezabudlo a mozno aj pod vplyvom dojatia davam pat hviezd. Bol to film robeny s citom a vkusom. Herci velmi presvedcivo zahrali vsetko, co bolo treba. Jasne, ze na cele s malou Sarou. Pre mna vyborny film od zaciatku do konca. ()

Lonnan

Zase tak úplně vedlejší role dospělé Sáry nebyla, aby se její jméno neobjevilo v hrajících hercích. A film? Hodnotím čtyři, dala bych všechny, ale ten konec byl už o ničem. Film měl skončit v nejlepším soustředění a napětí diváka. Tam se to mělo elegantně utnout. Někdy méně znamená více a tady to platí na stopro...Jo, trochu jsem zapátrala...Charlotte Poutrel jako dospělá Sára. ()

LarisaDavid

Veľmi silné. Aby som revala každú chvíľu sa mi pri filmoch často nestáva. Ešte horšie, že to bola realita. Je desivé akí ľudia dokážu byť. ..... ()