poster

V zemi krve a medu

 • USA

  In the Land of Blood and Honey

 • Slovensko

  V krajine krvi a medu

Romantický / Válečný / Drama

USA, 2011, 127 min (Alternativní: 122 min)

Režie:

Angelina Jolie

Scénář:

Angelina Jolie

Kamera:

Dean Semler

Střih:

Patricia Rommel

Scénografie:

Jon Hutman

Kostýmy:

Gabriele Binder
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bobik9
  ***

  Velmi kontroverzní režisérský debut Angeliny. Vytáhla stále ještě aktuální téma. Šrámy z války pořád nebyly zahojeny a tak se nedivím, že tento film způsobil v bývalé Jugoslávii takový poprask. Velmi naturalistiky natočený film anjehož poprředí se odehrává tragická love-story. Rozhodně bylo zajímavé vidět kompletně jugoslávské herecké obsazení a bylo fajn nechat se překvapit jejich kvalitními herekými výkony. Velmi smutný a emocionální snímek, který rozhodně nebude svědčit slabším povahám. Romantika 3*, akce 2*, herci 4*, režisérský debut se ale Angelině celkem podařil, takže určitě bych čekal a relativně se těšil na další film.(26.1.2013)

 • JFL
  ***

  Jak snadné je vysmívat se režijnímu debutu Angeliny Jolie coby naivní fantazii luxusem obložené americké celebrity nebo obecně coby hollywoodské melodramatizaci evropského konfliktu. Na druhou stranu si ale přiznejme, že "V zemi krve a medu" není v zásadě v ničem odlišné např. od respektovaného či přímo vyzdvihovaného "Pianisty". Tedy pouze v tom ohledu, že "Pianistu" režíroval etablovaný tvůrce a spiklenecký miláček evropských festivalů, zatímco na snadném terči v podobě Angeliny Jolie si může evropská kritika brousit svůj ostrovtip, jak se ukázalo při premiéře na Berlinale. Jistě, že u Jolie, která se angažuje ve všemožných charitativních akcí, bude v jejím pohledu na jugoslávskou válku přítomná nějaká zkreslující ideologie, jenže zde je alespoň od začátku jasné, že se jedná o politický pamflet, což ale řada jiných tvůrců točících o válce, festivalového seladona Emira Kusturicu nevyjímaje, nepřizná. Přinejmenším lze uznat, že se novopečená režisérka a scenáristka zaměřuje na ženské aspekty války, jako je sexuální násilí, a nepředkládá jen další macho fantazii. 5/10(20.6.2012)

 • D.Moore
  ****

  Tak mám pocit, že Angelina Jolie během natáčení Výměny velice pozorně sledovala Clinta Eastwooda a svůj debut natočila víceméně přesně v jeho stylu. Věcně, bez příkras, bez potřeby jakékoliv roztřesené kamery, stylem nezaujatého pozorovatele. No a to se mi moc líbí. Samozřejmě, příběh je jednoduchý a konflikt je jen zlehka načrtnutý, ale všeho je tak akorát, aby bylo všem jasné, kdo je kdo a proti komu vlastně, a aby výsledek byl co nejpůsobivější. Hodně tomu (kromě zmíněné eastwoodovské režie) pomáhajípředstavitelé hlavních rolí (zejména pak Zana Marjanovic), plusové body sbírá i hudba Gabriela Yareda. Dobré to bylo.(18.9.2013)

 • Kmotr
  ****

  Na téma balkánského konfliktu (1992-95) vzniklo několik filmů a tento není optickým pohled nějak vyjímečný, avšak nabízí zajímavá témata, autenticitu a dobře vybudovanou tíživou atmosféru války. V In the Land of Blood and Honey je násilí denní rutinou v zemi, kde téměř odumřel cit člověka k člověku. Hnací sílou filmu je původní prostředí, jazykový dialekt a herci, kteří některé situace ve filmu sami prožili a v realitě stáli na různých stranách válečného konfliktu. Silnou atmosféru války se Angelině povedlo vybudovat díky zachycení kultury dané země, tradice a předsudků, které v autentickém prostředí nabývají na důležitosti. Film se točí kolem vztahů (ať jsou milenecké, mateřské, sourozenecké nebo jen přátelské), které ani vášeň před válkou nezachrání. Prostor patří především ženám (matkám, milenkám, sestrám), které uprostřed válečných hrůz transformují svou lásku na touhu vzít někomu život. Angelina ve svém režijním debutu neukazuje na jedné straně ty dobré a na druhé zlé, vykresluje pouze lidi, věřící, že dělají to nejlepší pro svůj národ a zemi. Jádro příběhu tvoří vztah Daniela a Ajly, kteří se snaží vytvořit vlastní svět v zemi plné násilí, ale pochybnosti je dostanou do pozice, kdy se snaží jeden druhého zabít. V jejich milostném vztahu oba projdou pod vlivem války změnou odrážející se na jejich osobnosti, kterou se však nepodařilo zachytit. Vnitřní pnutí postav, jejich pochybnosti, boj se zodpovědností a morálkou, která je silnější než emoce není zřejmá a tak se z ústředních postav nestane nic víc než jen prázdné postavy v prázném prostoru. (Berlinale 2012)(16.2.2012)

 • Terva
  ***

  CITÁT - Umíš šukat??......... Zjistil jsem, že mám rád filmy, u kterých se pobavím a nebudu zbytečně trpět. Tohle je těžký příběh, žádná popkornová záležitost. Angelinu Jolie mám moc rád, ale raději ji mám v normálních příbězích jako jsou akční nebo komiksové záležitosti. Svůj filmový debut zvládla z přehledem, akorát bych bral jiné téma (je to moc smutné), ale zase na druhou stranu, je to Angelina a její charitativní aktivita je známa celému, nejen filmovému světu. Jsme jen lidé, nebo ne? Někdy se to nedá poznat.(17.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace