poster

Medvědí ostrovy

 • anglický

  Bear Islands

Dokumentární

Česko, 2010, 62 min

Režie:

Martin Ryšavý

Scénář:

Martin Ryšavý

Kamera:

Martin Ryšavý

Producenti:

Vratislav Šlajer

Střih:

Anna Ryndová
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Crawler-D
  ****

  Výlet mezi trosky ruských stanic rozesetých v polární krajině, jejichž současná zachovalost i rozbitost působí fascinujícím dojmem místa, ze kterého najednou zmizeli lidé a vy nevíte kam. Mimo to jsme ale svědky rohovorů zdejších obyvatel, nezabívají se denní všednostmi, ale spíš obyčejným lidským zájmem. vyzdvihnout se musí i vysoká technická kvalita, dobrý střih i zapojení zvukové stránky.(15.1.2011)

 • myc-hal
  ****

  Nikde nekončící krajina, která se zdá být úplně pustá, ale pak si člověk uvědomí, že se zde jen zastavil čas po rozpadu Sovětského svazu. Obdivuji hlavně to, kam se Martin Ryšavý dostal, kde viditelně nebyl jen jako návštěvník a že zde dokázal takto točit. (docalliance, 1/2011)(27.1.2011)

 • JimmyII
  ****

  Zamrzlé moře, vítr, medvědi, soby, samohonka, mráz, vítr, postSSSR, zamrzlé moře, vítr, mráz. A vítr.(17.12.2010)

 • LTeez
  ****

  Velmi pěkný dokument, kde hlavní roli ztvárňuje meteorologická stanice !(19.12.2010)

 • bassator

  46th KVIFF 2011 - DOCUMENTARY FILMS - OUT OF COMPETITION - Dokumentární filmy - Mimo soutěž (Medvědí ostrovy / BEAR ISLANDS / Medvědí ostrovy)(24.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace