Medvědí ostrovy

Dokumentární

Česko, 2010, 62 min

Vratislav Šlajer

Anna Ryndová

Nikde nekončící krajina, která se zdá být úplně pustá, ale pak si člověk uvědomí, že se zde jen zastavil čas po rozpadu Sovětského svazu. Obdivuji hlavně to, kam se Martin Ryšavý dostal, kde viditelně nebyl jen jako návštěvník a že zde dokázal takto točit. (docalliance, 1/2011)(27.1.2011)

Zamrzlé moře, vítr, medvědi, soby, samohonka, mráz, vítr, postSSSR, zamrzlé moře, vítr, mráz. A vítr.(17.12.2010)

Zenový meditativní kousek, který se musí spíše procítit, než zhlédnout.(2.4.2011)

Musim říct, že se mi tenhle dokument líbil a jako jeden z mála nepůsobí televizně. Určitě je to tou tajemnou a zároveň romantickou krajinou, kde byl natočen. Úžasný obrazy a krásný tvary, které dovede vytvořit jen příroda. Ta zima je skutečně přenositelná i mimo plátno a celková atmosféra je nejlepší na celém filmu. Jinak jsem se nějak po celou dobu nemohl dostat pod kůži těm účastníkům - vyprávěli dlouho a někdy to až nudilo. Vždycky se ale střihlo na nějakou krajinu a bylo hned líp. Zajímavý jsou taky ty opuštěný místa, který vypadaly opravdu hodně zpustle, měly své kouzlo. Takže Medvědí ostrovy jsou relativně dobrý dokument, kde mám problém s postavami, kterým jsem se nemohl dostat pod kůži a tak nějak mě jejich osudy nezaujaly. Jinak ale stojí za vidění i v kině, což se o moc dokumentech říct nedá. 60%(10.12.2010)

• bassator

46th KVIFF 2011 - DOCUMENTARY FILMS - OUT OF COMPETITION - Dokumentární filmy - Mimo soutěž (Medvědí ostrovy / BEAR ISLANDS / Medvědí ostrovy)(24.8.2011)