poster

Medvědí ostrovy

 • anglický

  Bear Islands

Dokumentární

Česko, 2010, 62 min

Režie:

Martin Ryšavý

Scénář:

Martin Ryšavý

Kamera:

Martin Ryšavý

Producenti:

Vratislav Šlajer

Střih:

Anna Ryndová
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • feeme
  ***

  Velmi autentické. Skoro nemám chuť hodnotit, protože se mi do toho plete nejen požitek z filmu, ale i samotný režisér, kterého jsme měli možnost v našem maloměstském kině vidět a slyšet osobně, a díky jehož čtení mi připadal film čitelnější a o dost prohloubenější, nikoliv už pouze záznamový, původně medvídků, posléze jiného tématu. Ač to možná překvapí, kromě dokumentu je snímek také slušná komedie!(27.11.2011)

 • Sarkastic
  ****

  Pomalu a velmi pozvolna ubíhající dokument o životě několika lidí na Sibiři. Mluveného slova tu není zase tak moc, ale přece jenom se zde nějaké najde, a to během historek upovídaného strýčka Váni a také při čtených písemností z opuštěné stanice-mimochodem nanejvýš zábavných. Jinak je tento snímek o nasávání hutné a skoro až magické atmosféry, k čemuž velmi napomáhá zvuk spolu s hudbou dua DVA. Nadprůměrný dokument, jehož zhlédnutí ztěžuje určitý uspávací potenciál, celkově slabší 4*.(14.3.2014)

 • Crawler-D
  ****

  Výlet mezi trosky ruských stanic rozesetých v polární krajině, jejichž současná zachovalost i rozbitost působí fascinujícím dojmem místa, ze kterého najednou zmizeli lidé a vy nevíte kam. Mimo to jsme ale svědky rohovorů zdejších obyvatel, nezabívají se denní všednostmi, ale spíš obyčejným lidským zájmem. vyzdvihnout se musí i vysoká technická kvalita, dobrý střih i zapojení zvukové stránky.(15.1.2011)

 • JimmyII
  ****

  Zamrzlé moře, vítr, medvědi, soby, samohonka, mráz, vítr, postSSSR, zamrzlé moře, vítr, mráz. A vítr.(17.12.2010)

 • LTeez
  ****

  Velmi pěkný dokument, kde hlavní roli ztvárňuje meteorologická stanice !(19.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace