Jak vycvičit draka: Legenda o Kostikradovi

(TV film)
  • USA Legend of the Boneknapper Dragon (více)

Když Tlamounův dům lehne popelem, má o pachateli hned jasno. Tvrdí, že mu dům podpálil děsivý drak Kostikrad, před nímž utíká celý život. Legenda praví, že Kostikrad vypadá jako obrovský létající kostroun a před ničím nezastaví, dokud nezíská poslední dokonalou kost do svého brnění. Tlamoun se chce drakovi pomstít, jenže nikdo z Vikingů nevěří v jeho existenci. Na výpravu za Kostikradem se proto přidává jen Škyťák se svojí bandou. Zakládají se pověsti o děsivém drakovi s brněním z kradených kostí skutečně na pravdě? (Česká televize)

michalkop

Po shlédnutí Dárku Nočního běse mě tato blbinka už příliš nenaplňuje. Nápad sice docela hezký, ale vše je prvoplánovitý a filmeček se pořádně rozjede až teprve tak minutu dvě před koncem. Jen 60%. ()

LadyK

jak jazdí na veľrybe, ktorá salutuje... milá a humorná zábavka starého Vikinga, ktorý je sám o sebe "rozkošný" svojim osobitým spôsobom. Milé krátke rozšírenie príbehu o legende, ktorá vlastne legendou nie je, a o tom, prečo Boneknapper v príbehu starého Tlamouna nemá hlas... ()

Lokitre

Původní film to nepřekoná, ale tohle mělo taky něco do sebe. Pěkné vtipné rozšíření HTTYD, škoda jen, že museli nasednout do lodi a nechat draky ve vesnici. Jasně, nakonec přiletí slibovaný Boneknapper (kdo si počká do konce, tak ne jen jeden), ale Jak vycvičit draka bez draků bylo trochu sladší (jak se dalo očekávat). Jinak to bylo celkem povedené. ()

AlexisGraham

Tohle mě dokonale pobavilo a spravilo náladu. "Potom se z centra samotné země zjevil yak Kladivoun, jedoucí na Kladivounské velrybě." "Vypusť yaka." Tohle mě dostalo asi nejvíc. ()