foto

T.J. Miller

  • nar. 4.6.1981 (34 let)
    Denver, Colorado, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Todd Joseph "T. J." Miller (narozen 04.06.1981) je americký herec a stand-up komik.

Miller se narodil v Denveru, ve státě Colorado. Navštěvoval Graland Country Day School, East High School a George Washington University ve Washingtonu, DC, kde byl členem komediální skupiny G.W.U RECESS a spolku Phi Sigma Kappa.

Miller  o své arteriovenózní malformaci, na pravém frontálním laloku, blíže veřejnost seznámil v Pete Holmes podcast, 28. října 2011. Sobě vlastním bezohledným humorem, se v něm třeba zmiňuje o tom, jak byl nesnesitelný při natáčení YOGI BEAR (2010) na Novém Zélandu, protože díky  této cévní anomálii nemohl spát. Operace mozku byla úspěšná, i když s 10% pravděpodobností úmrtí.

Miller se často objevuje jako člen "kulatého stolu" v televizním pořadu CHELSEA LATELY (2007). Měli jsme možnost ho vidět v roli Marmadukea Brookera v televizním seriálu CARPOOLERS, v 13 epizodach na ABC v letech 2007-2008. 28 října 2011 a 14 června 2012 zasedl do pohovky jako stand-upista u Conana. A 15. listopadu 2011 měl TJ Miller se svým stand-up vystoupením "NO REASON" premiéru na Comedy Central. Který měl poměrně úspěch i u kritiků. Miller hrál i v televizním seriálu stanice Fox The GOODWIN GAMES postavu Jimmyho Goodwina.

Filmového debutu se dočkal ve snímku  CLOVEFIELD, kde se objevil na obrazovce jen pár minut, ale jeho hlas byl slyšet v téměř každé scéně. V roce 2009 hrál Cessna Jima ve GOODS : LIFE HARDS, SELL HARDS. A ulítlého grindcore hudebníka Roryho  v komedii Mikea Judge  EXTRACT. V roce 2010 propůjčil hlas Tuffnutovi v animovaném filmu JAK VYCVIČIT DRAKA, i v jeho druhém pokračování a televizním seriálu společnosti Dreamworks. Také se objevil ve vetší roli kamaráda hlavního hrdiny, ve snímku SHES OUT OF MY LEAUGE. Zahrál si i po boku Jacka Blacka, postavu Dana v GULLIVERS TRAVELS. Vedlejší postavu Rangera Jonese dostal už ve zmíněném napůl hraném a na půl animovaném snímku YOGI BEAR. Ve vedlejších rolí ho můžete vidět i ve snímcích  Seeking a Friend for the End of the World, Rock of Ages, Transformers 4.

V současnosti ztvárňuje zbohatlého bohéma a mentora všech pošahaných geeků, Erlicha, v komediálním seriálu SILICON VALEY na HBO. A pracuje na snímcích PAŘBA V MEXIKU, digitálním animáči BIG HERO 6, hororovém animáči HELL A BACK, nebo na očekávané komedii JASON NASH SE ŽENÍ.

Petr "geklon" Čeček

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace