César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

owwidius

Rozhodne to je thriller a nie horror. Ale za to veeelmi fajnovy. Zo zaciatku totalne nenapadny a pomalicky nieco naznacuje, az asi v polke filmu clovek pochopi o co ide (aj sceny zo zaciatku zrazu daju zmysel) fuuu no a potom to je uz celkom husty styl!!! Zopar scen brutaaalne napatie, do toho uz len ta neprijemna predstava a na zaver to ma aj myslienku ze preco to cele. Velmi, velmi slusny thriller! poctivych 8/10, mozno aj 9 :) [#41/2012, kino #21] ()

Hapretor

Hlavní postava filmu - na první pohled sympatický a zručný chlapík, co si jen chce udržet svojí ne zrovna prestižní práci, je v mých očích úchyl numero uno, chytřejší než Colombo a mazanější než Šerlock Homeless. Excelentní zdeptání nevinné a velmi hezké mladé slečny se vším všudy. Klobouk dolů, tohle se jen tak nevidí. Při představě míry reálnosti mi naskakuje husí kůže. Poučení: vždy nechávat na večer klíče v zámku!!! ()

RakeW

El Fabuloso destino de César... Trochu děravý, ale správně mrazivý příběh. Asi nějak měknu, na rozdíl od ostatních mi to rozhodně nepřišlo humorné, spíše jen černě působivé. A Tosarův César není sympaťák, je to slizák por excelencia. ()

Evander

Dlouho jsem přemýšlel jak se k Mientras duermes vyjádřit. Stále nevím jestli je to spíše hodně černá komedie nebo méně psychotický horor. Těžko říct, každopádně dílo je to pozoruhodné a minimálně za jedno zhlédnutí rozhodně stojí. Oproti běžné hollywoodské produkci, je to něco výrazně jiného a věřím, že ne každému tento neskutečně cynický snímek sedne. Už jen o vykreslení hlavního záporáka coby ústřední postavy filmu a téměř "dobráka od kosti" je až neetické. Nicméně zpočátku jsem s ním tiše sympatizoval. S přibývajícími minutami a stupňujícím se příkořím, které domovník César nájemníkům páchá, ovšem mé sympatie velmi rychle ztrácí a s blížícím se vyvrcholením jeho "projektu" už si jen říkám, že to snad ani nemůže myslet vážně. No, César nakonec mým oblíbencem není ani v nejmenším, ovšem na kvalitě filmu to nikterak neubírá a jeho zhlédnutí mohu vřele doporučit všem, vyjma vysloveně "slabších povah". ()

hororwatch

Nejoriginálnější thriller společně s Ojos de Julia co jsem měl tu čest za poslední dobu vidět. Skutečně jde vidět, že mimohollywoodská produkce si vystačí s málem. Na celý film stačil jediný dům a troufl bych si říci, že ani komparz nebyl nijak obsáhlý a těch málo rolí bylo vybráno s perfektní pečlivostí. Díky několika snímkům od del Tora + tomuto musim zatím konstatovat, že Španělé rozhodně také nejsou žádní amatéři a že se s vybraným tématem perou s obrovskou kuráží. ()

Rockerman

Horor to sice není, ale i tak jde o velmi zajímavý, trochu "jiný" film. Pěkně pomaloučku vystavěný děj s gradujícím napětím. Dramatické to je do samého konce. Příběh nešťastníka, který je šťastný jen tehdy, když jsou ostatní kolem něho nešťastní. A když jsou jen trošku šťastni, musí tomu pomoct, aby tomu tak nebylo. Zhruba o tom to je. Zvláštní Césarova úchylka a závěrečná třešnička na dortu dělá z tohoto dramatu nadprůměrný film. ()

Wargoo

Po Cele 211 som opäť žasol nad Luisom Tosarom, a jeho fantastickým talentom. Psychopat, ktorého ku šťastiu privádza nešťastie iných je asi to najhoršie, čo môžu obyvatelia chcieť vo svojom susedstve. Začiatok pôsobí priam idilicky: chlapík sa zobúdza vedľa krásnej ženy, navštevuje svoju matku v nemocnici... a pritom to všetko speje len do jedného, strašného konca. Espaňa rules, again !!! 4**** a 77,129% ()

mala_kea

Po mírně pozérském ale o to více atmosférickém REC a velmi vizuálně zajímavém ale o to méně atmosférickém REC 2 jsem si nemyslel, že Balagueró natočí komedii. Možná to bude tím, že z tvůrčí dvojice vypadl(o) Paco Plaza. Každopádně Zatímco spíš je hodně zajímavý film. Má specifický rukopis, přesný, a přitom ne příliš od děje odvádějící pozornost, vizuál, dějově staví na absurdních situacích, které rozbíjí vážnou tvář filmu a do určité míry diváka nechávají sympatizovat se záporákem. Balagueró tak potvrzuje, že REC nebyla pouze sázka na šťastnou kartu a opravdu umí. ()

Slava4

Již po několikáté jsem se přesvědčil o tom, že Španělé prostě umí! Film působí spíše jako drama/thriller s lehce zábavným podtextem, než jako horror. César, který pracuje jako domovník a vrátný v činžovním domě, o jehož nájemnících má dokonalý přehled, se pravidelně, noc co noc, vydává vstříc novým dobrodružstvím, a v případě mladé nájemnice Clary i prohlubování "mezilidských vztahů". Kdyby tak věděla, co s ní provádí, zatímco spí?! A když už se pustí na hodně tenký led a ocitne se v situaci, kdy by jej mohly jeho svérázné praktiky prozradit, použije ještě svéráznější, aby zahladil stopy a odvedl pozornost jiným směrem. Film je tak trochu sondou do Césarova životního osudu a nejspíš Vám brzy dojde, že není zrovna nejštastnějším člověkem v Barceloně. Přes všechny negativa jeho role, si ale rychle získal mé sympatie. jak César, tak i sympatická Clara. ()

Puddle

Horor to teda určitě není, ale perfektně gradující thriller se skvěle upřímným a nešťastným panem domovníkem, co rád „spí uprostřed“, zase určitě jo. ()

Wallis3

Mám dát silnější tři, nebo slabší čtyři? No, ehm, kdož se budete chtít podívat na tento film, v žádným případě ho neberte, nebo se na něj netěšte jako na HOROR. HOROR TO V ŽÁDNÝM PŘÍPADĚ NENÍ! Ale slušnej sociálně, psycho thriller zase v celku jo. A ten konec divnej... ()

RPupkin

Vlastnit byt v krásném secesním domě v centru Barcelony, to není vůbec špatná představa. Tato představa ovšem začne dostávat trhliny, je-li Vaším domovníkem úlisný a úslužný Luis Tosar… Zahráno je to pěkně, o tom žádná, ale scénář je poněkud monotónní (k tomu občas přitažený za vlasy) a zpracování spíše televizní. Přes pár dobrých momentů se filmu nedaří budovat napětí a vzbuzovat úzkost. Bezesné noci se ‒ alespoň v mém případě ‒ nedostavily, a to ani omylem. Celkově vzato: za mě palec na neutrálu, 60 %, nechci vidět znovu. [viděno v květnu 2021 | komentář #44] ()

denisavary

Průměrný film, čekala jsem asi od toho víc,než se zdálo...Během filmu jsem asi jen 3min byla v nervové pozici, a to když se omylem polil uspávací látkou a chtěl utéct...jinak to mělo pomalý spád a hrozně se to táhlo...hlavní představitelky mi bylo hrozně líto a to byla hrozně pozitivně naladěný človíček...chudák holka, rozhodně si to neumím přestavit být v její pozici.Ten domovník byl hroznej prasák...:) ...ale zjistila jsem jednu věc....trošku jsem mu i fandila... ()

mi-ib

Taky znáte ty věčné optimisty, kteří mají stále dobrou náladu? Zatímco většina z nás jim jejich optimismus tiše závidí, tak César je za to bytostně nesnáší a snaží se jim jakýmikoliv cestami úsměv z tváře sebrat. Dokonce jsem četl v komentářích, že někdo Césarovi fandil. Dle mého je to jeden z největších filmových sviňáků, se kterými jsem měl tu čest. Film dokázal být v několika momentech opravdu napínavý a oceňuji originální zápletku. Scénář má podle mě pár malých dírek a celkově film mohl být více učesaný, ale rozhodně jde o snímek, který stojí za to zhlédnout. Slabší 4*. ()

ClayGirl

Poslední dobou se po večerech hodně koukám na filmy a mám už docela dlouhý seznam těch, co jsem viděla. Krásné a milé filmy, jako Podivuhodný případ Benjamina Buttona, silné filmy, které se vryjí do paměti, jako Klub rváčů, depresivní, při kterých člověk málem spolyká arzenik, jako Rekviem za sen, a slátaniny, jako Rumový deník. Neušla mi ani hrstka nechutných a brutálních. Viděla jsem i Lidskou stonožku (!), ale nikdy jsem neviděla tak hnusný film jako je Zatímco spíš. Žádný film, co jsem kdy viděla, není tak upřímně zlý. Pokud věříte v satana, pak vězte, že toto sám sepsal a natočil (doufám, že nikdy naživo nepotkám režiséra). ()

iNKa 1104

Byla jsem natěšena na filmové ztvárnění mrazivé předlohy od Alberta Mariniho a dostalo se mi velmi slabého odvaru. Film je bohužel ochuzen o tu nejzákladnější složku - zvrhlé myšlenky Ciliana (ve filmu César), které prosakují do mnoha detailů každodenních činností. Tato mozaika zoufalého a jindy zase euforického počínání byla úplně okleštěna, řekněme roztříštěna a film tak přišel o to nejlepší - psychologickou stránku. Některé postavy a zápletky jsou vypuštěny nebo úplně změněny a jdou až za hranici nelogičnosti. Zatímco kniha dokáže velmi dobře pracovat s posloupností odkrývání indícií a s budováním atmosféry, film o napětí pouze občas brnkne. Nehledě na slunečnou atmosféru Barcelony (v knize mrazivý New York) či podivně utnutý konec. Škoda, převeliká škoda... ()

IXOXI

Zvrhlá černá komedie, která mně ukázala, že domovníka si musím vybrat velmi pečlivě... Originální téma a dobře zahrané vedlejší postavy z Mientras duermes dělají film, který minimálně za jedno podívání stojí (nejste-li slabší povahy). ()

Kingjiri

Něco podobnýho už jsem nedávno viděl, ale Zatímco spíš bylo mnohem lepší. Hlavní "zbraní" filmu je perfektní Luis Tosar v hlavní roli. Přesvědčivějšího filmovýho psychopata, aby člověk pohledal. Jeho výkon hodně pomáhal budovat hutnou atmosféru, která je přítomná po většinu stopáže a nějaký scény byl fakt dost napínavý. Scénář je jednoduchej, ale funguje na 100%. Někoho závěr možná naštve, mě naopak potěšil a posunul originální pojetí několikrát viděný zápletky o level výš. Opravdu nečekaně příjemný překvapení, jen víc takovejch kousků, čtyři silnější hvězdy. PS: Trochu mě znepokojuje, že jsem Césarovi skoro celou dobu fandil :D ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš