César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

Atheas

Správně nechutný film, kde hlavnímu antihrdinovi jsem tak nějak rozuměl. Bohužel, nebo bohudíky nevím. Zjistil jsem, že tento film není pro všechny a může vyvolávat ve zjemněných povahách pocit hnusu a proto si myslím, že je to skvělý film na nějakou party, kde může vyvolat vášnivou diskuzi. Marta Etura dostala roli, která jí hodně sedla a jsem si jistý, že mnoho věcí ani nemusela hrát a jednoduše byla sama sebou. Luis Tosar naopak ukazál, jak člověku dokáže vzít dech. Skvělé herecké výkony. Koukali jsme společně po hororu Sinister. ()

Game90

César a jeho akcie pod posteľou. Pri tomto filme som mal také nervy, že ho chytia. Veľmi vydarené a nezvyčajné čo všetko urobil len preto aby sa niekto prestal usmievať. ()

Martyr

A odteraz si dobre prehliadnite kazdeho SBS-skara alebo vratnika..ci uz vo vasej firme, v škole alebo v panelaku, v ktorom byvate. Vsimnite si ako je prijemne naladeny, ucesany, prijemny, ochotny, a ako zamyslene pozera do monitoru, v ktorom vas videl vystupovat z vaseho auta. Nezabudnite, ze cim viac je ochotny, tym viac sa mu treba otvorit..lebo iba tak vas moze viac luuubit a pripravit vam prijemne prekvapenia. Mňam..skoro 5. ()

jorgus

asi jsem hodne otrly, ale film mohl jit do vetsich krajnosti..takhle to pro me zustalo na puli cesty a tentokrat hodnotim spise negativne..:( ()

vojtaz

Šel jsem na nový horor od Balaguera, a čekal jsem, že to bude děsivý. - Nebylo, on to totiž není vůbec horor. Ale musím říct, že přesto že to tedy vůbec nesplnilo očekávání, bylo to překvapivě dobré, a je vidět že mistr Balagueró umí natočit i jiný film, než o děsivých zmobících pobíhajících po španělských domech. Začátek se trochu táhnul, ale stále víc a víc vás to vtáhne do děje :- ) ()

adussh

Španělské kinematografii začínám v poslední době dost přicházet na chuť. A to obzvláště, co se hororů a thrillerů týče. Zatímco spíš je chladný náhled do duše chorého domovníka. Zajímavá a mrazivá podívaná až do úplného konce-nekonce. /80%/ ()

KOZEL84

Po traileru sem myslel,že už sem viděl vlastně celý film,ale byl sem stejně naivní,jako člověk,který si myslí,že mu pokračování Promethea dá nějaké odpovědi.Mnohem víc horor než všechno co se o tu nálepku snad kdy snažilo,páč d'ábel nemá rohy,ale může vám každý den otvírat dveře a s úsměvem se ptát: ''jak se dnes cítíte?''.Já viděl snad největšího zkurvysyna v dějinách filmu,proti kterému je takový Ledgerův Joker jen amatérská zmalovaná buznička.I když Španěláci rozjíždí další variaci na přebývajícího spolubydlu,tak se opět neopakují.Pět je mi málo a nechápu tak slabé hodnocení,páč ten film je skoro geniální.A Tosar padne jak úchyl pod postel. ()

hakon

Brilantně natočený thriller, který vám vezme dech. Už od počátku se dostanete do situace, kdy budete nechtěně fandit zvrácenému a úchylnému průvodci filmu Césarovi. Nevíte čeho je schopen, co už udělal, ale to co právě chystá, tak z toho by se jednomu zkroutil žaludek. Vše se navíc umocňuje a Balagueró jakoby si chtěl vynahradit po skvěle natočených REC kameru a tíživou a pomalou atmosféru. ()

Saur.us

Představte si Normana Batese, kdyby si ho vzal na paškál třeba takový Chan-wook Park. Cynický, škodolibí film, který nutí nás diváky fandit hlavnímu antihrdinovi, i přesto všechno, co provádí svým nebohým nájemníkům. To je Balaguéro a jeho zvrácený pohled na hlavního hrdinu s velmi dobře budovaným napětím. ()

molcan2

Tento film som videl pred pár dňami a rozhodol som sa naňho napísať komentár, pretože podľa môjho názoru tento filmik stojí za povšimnutie. Pravdu povediac nie je to nič prelomové alebo niečo čo by sa blížilo k budúcej klasike, ale je to solídny thriller. Dej je jednoduchý, ale má aspoň čerství nápad a neopozeranú myšlienku. Neviem, či je nejaký film s takouto témou. Osobne si nespomínam, aby som nejaký taký videl. ()

Everyone

Neuvěřitelně negativní, až je mi z toho fyzicky špatně. Žít jen z ubližování, škodit, šířit beznaděj, ničit, co se dá. ___ Domnívám se, že plný počet uživatelé nedávají jen proto, aby si pak nikdo nemyslel, že s takovým chováním snad sympatizují či co (Vezmeme-li naivitu, dobrotu a laskavost Forresta Gumpa, tak zde hlavní hrdina je pravý opak. A to musím říci, jak dobře kladně byl vykreslen Forrest, tak hlavní hrdina snímku Mientras duermes je až hmatatelně hnusně záporný). Povzneseme-li se nad tyto obavy, tak je snadné připustit, že film dosáhl toho, čeho chtěl, ba překonal všechna očekávání, např. o vnitřním zlu, které může být v člověku a jeho šíření být důvodem k žití. ()

zahadum

Desivé, plazivá až ospalá atmosféra...nepredvídateľné .... obete nepodstatné lebo pristúpime na hru tvorcov aby sme sa zaujímali o domovníka...domovníka ktorý je ZLO vo svojej najčistejšej forme....Tosar jednoznačne dobrá voľba ale trošku som uvažoval či by nebol lepšia voľba Bardem.... ()

Extrakritik

Nejlepší na tomhle filmu je to,že fandíte hlavnímu hrdinovi.Že je to normální fandit hlavnímu hrdinovi?Nejspíš ano,jenže tento hlavní hrdina je nehorázná svině a stejně mu budete držet palečky. ()

Bozvav

Na tomto snímku s výborným námětem mne děně štvalo to, že v něm bylo spousta nereálných věcí, které by v reálném světe neprošli. Hlavní anti hrdina se nechoval jako typický jedinec s poruchou osobnosti se zvýšenou morální, či dokonce sexuální psychopatií, kterou ovšem zjevně trpěl. Stejně tak jako vykazoval náznaky hraničně nestabilní osobnosti, ale na stranu druhou jeho způsob manipulovativního chování ukazoval spíše na jiné poruchy. Což by mohl vzít kozel, kdyby se celý příběh nebral tak děsně vážně a nebyl nudný jak nedělní kázání. Gradace děje sice byla, ale tak předvídatelná, až to bolelo, atmosféra obav nic moc. Jako celek mne to zoufale nebavilo. Na thriler málo dramatické, na horor málo ubáte. Snad jako komorní drama budiž. Za mne průměrný počin. ()

Wolvie

Další svěží hororový vítr ze Španělska.Po docela dlouhé době jsem se v kině vážně regulérně bál! ()

Lyžař

César je na jednu stranu borec. Borec největšího kalibru. Mít všechno vymyšlené tak, jak to má on...to obdivuju..na stranu druhou je to ale šílenej úchyl. No a teď se nebojím použít tohle sousloví. Chudák Mimi. Takovýhle lidi (jako je César) zasloužej vykleštit a zavřít. Režie: ****; Scénář: *****; Hudba: ****; Herci: **** ()

Puol

Divný thriller s vychcaným, inteligentným parchantom v hlavnej úlohe, ktorý terorizuje nádhernú dievčinu a pán režisér po divákoch chce, aby sme mu držali palce. No neviem, ale bol som filmom milo prekvapený a absolútne som nedokázal predikovať ako bude smerovať. Záver ma príliš nepotešil. Pikantné je, že v súkromí Luis Tosar a Marta Etura tvoria pár. ()

Rokle

Na Césarovi je skvělá jedna věc. I když se jedná o prvotřídního magora, tak je jeho postava napsána tak bravurně, že jde z něj cítit, že je to chlap z masa a kostí. Že jste mu i přes jeho sviňárny drželi pěsti, když se potřeboval dostat z jejího bytu? No, schválně...nestyďte se :) ()

agassi68

Od hororu to má dosť ďaleko. Je to slušne natočený thriller aj s americkými klišé. Keby nie zbytočnej role Ursule-vydieračky dám aj 4. ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš