César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

Miagy

Podobný námet ako El Habitante incierto, menej strašidelné, ale Španieli to proste vedia natočiť absolútne dokonale, čo sa týka hororov, napätia, atmosféry. PLUS: myšlienka, dostatok napätia, výborný aj keď trochu nesympatický herec, rozuzlenie, MINUS: málo hororových scén. Film ale hodnotím veľmi pozitívne, v dobe hollywoodskych klišé hororov je nanajvýš skvelé ak sa objaví niečo takéto. ()

BrianStorker

Naprosto nic nového pod sluncem. Těchto témat ve filmu už bylo mnoho a snímek nepřichází absolutně s ničím novým. V některých pasážích filmu jsem měl opravdu pocit, jako bych to už viděl... ale ne, vždyť to byl jiný film, přitom naprosto stejný... Nuda. Dvě * za herecké výkony, to je ale setsakra málo... ()

Lukaso1

Silné 4 *!!! Film má neuvěřitelnou atmosféru a Luis Tosar alias pan domovník to zahrál skvěle. Ač to byl hajzl jak se patří, nějak jsem mu nemohl nefandit ať mu to projde. Po dlouhé době opravdu silný thriller a všem doporučuju. ()

sWONDER

Od hororu to ma podľa mňa dosť ďaleko, ale inak vynikajúci psychotriller! Hlavný predstaviteľ je milý človek, až na to, že je psychopat. Dosť prešpekulovaný psychopat, ktorý sa ventiluje tým, že ničí životy ostatných. Ide mu to celkom dobre, až na jednu mladú slečnu. S tou ma však celkom iné plány, ovela väčšie. Koniec trochu predvídateľný, ale aj tak strhujúci. 80% ()

Looka

60% Zápletka i finální pointa je natolik absurdní, že jsme se museli doma opravdu smát. Toto bylo míněno jako vážný thriller? ()

TommyDiamond

Velice dobrý kousek z horkého Španělska….Podobný snímek z názvem Intimní past s Hillary Swank v hlavní roli jsem viděl nedávno. Je mi jasné, že amíci to opráskli, jako už v mnoha případech….V zatímco spíš si naše hlavní aktérka pohodlně bydlí v činžovním domě, chodí do práce a žije přůměrný madridský život. Asi by jí ani ve zlém snu nenapadlo, že když uléhá do postele, tak pod jejím lůžkem leží vrátný a čeká až usne. Její bezesný spánek podpoří něčím ostřejšm a může si dělat co ho namane. Aby toho nebylo málo, tak o svých pikantériích chodí povídat do nemocnice své nemocné matce... A jako už v mnoha případech, tak i zde udělá padouch chybu a začíná se vše borti. Závěr byl dobrý a podle mého dopadl náš padouch ještě dobře.... V porovnání s Intimní pastí je Zatímco spíš o dvě hvězdy lepší ()

chlebo

Césarov štýl sa mi celkom páčil a začínam uvažovať, že ho začnem aplikovať na obzvlášť odolné kúsky, zahral to neskutočne. Povedzme, že je trochu divné, že hlavná hrdinka si ozaj nič nevšimla, ale je to predsa film a film má baviť. A ja som sa bavil dobre, hlavne pri poslednom pohľade do tváre slečny Kláry. Mimoriadne rozpýlenie, južanskí cigoši zas nesklamali a za zmienku stojí aj to, že hlavný záporák si ma totálne získal a naivku Klárku ma ani nenapadlo ľutovať. ()

Bube1

Horor? Ani moc ne. Výbornej psychologickej thriller? Rozhodně ANO!! Španělé zase vedou, protože takovýho týpka, jakým je Tosar by Amíci jen těžko hledali. Celou dobu jsem mu fandil a u většiny stopáže jsem napětím nedýchal. Dobrá práce Balaguéro. ()

Oudee33

Mě ty vrátný přišli vždycky trochu divný... Nápaditý a šokující příběh, slušná depka i peklo na zemi s ďábelským Tosarem v hlavní roli. Výborná houstnoucí atmosféra... 85% ()

Megynka

Já vám nevím, ale mě to moc nenadchlo. Příběh byl určitě zajímavý a ta představa sama o sobě, že se tohle může stát je hrozná, mě to ale nudilo a tak nějak to ve mě vůbec nic nezanechalo ... ()

_aandyy_

Tak něco takového jsem absolutně nečekala..zkoukla jsem to s tím, že půjde o horor, když ale stále nepřicházel, řekla jsem si, okey, přijmu jiná pravidla a budu koukat bez očekávání... v prvé řadě, jsem chvilkama absolutně nechápala, jestli domovník Claru chce, nebo ji chce z neznámých důvodů zničit či zabít. Ve druhé až třetí třetině jsem pochopila...slizák, hnusák, narušenec. A pěkná svině k tomu. Jak tady hodně lidí píše "celkem sympaťák", tak ani bych neřekla. Na mě domovník působil podivínsky, a to v dost negativním smyslu... A ten konec!! Vůbec celkově mi připadal film celkem nepředvídatelný, ve vteřině se odehrálo něco, co bych treba v americkém filmu s příslibem těchto žánrů neměla šanci vidět. TOP: 1) ta holčička! Úžasná frajerka, že se ho nebála, a v klidu ho ještě vydírá o film pro dospělé.. a když jí ho fakt dá, tak se ještě podívá na něj stylem: "jak vubec mohl??!" Tohle prostě absolutně ruší konvence - kdy si odvážná holčička ve filmu jakéhokoli žánru řekne o pornofilm oplátkou za mlčení??? Hustá! 2) pocit Clary na konci po přečtení dopisu...mazec. drží své dítě...své a toho sviňáka, který ji vlastně bez jejího vědomí znásilňoval...téměř jsem čekala, že v afektu a zoufalství to dítě zabije...neudělala to. ..protože prostě je to nepředvídatelné, a vtáhne to diváka natolik do děje, že jen tak neodejde. ()

Knor

Pochmurnej thriller s naprosto výborným ,,záporákem'' , kterej je zároveň i hlavním hrdinou. Tenhle psychopat je tu naprosto originální a je super, že i když dělal co dělal, já mu prostě fandil ať mu všechno vyjde :-) . Ve filmu totiž nebylo nic, co by tuhle postavu nějak přebylo. A když k tomu připočtu černočernej humor, velice úchylnou myšlenku a scény který přetýkaly napětím, nemám co bych vytknul. Velká paráda. ()

Scraffy

Zaujímavý kúsok so skvelým Luisom Tosarom v hlavne úlohe. Nebyť jeho, tak to nebude také dobré. Samotný scenár tu už pár krát bol (dokonca toho roku), ale to nevadí a aj tak dokáže prekvapiť. Španieli jednoducho vedia urobiť skvelý horor. Aj keď toto zrovna horor nie je. ()

ŠpetaMarek

Podvratně natočený film, kdy hlavní úchyl je hlavní hrdina a v napjatých scénách mu prostě fandíte. Narozdíl od Dextera, ale nekoná žádné dobro a jde mu jen o osobní obohacení. ()

movemat

Celkom zaujímavý námet, z ktorého sa ale rozhodne dalo vyťažiť viac. Film je až na jednu krátku scénu prakticky bez napätia, čo so žánrom horor nemá rozhodne ani z ďaleka nič spoločné. Z psychopatických motivácií hlavného hrdinu mohlo byť vyšťavených rozhodne viac odpudzujúcich aktov - takto tvorcovia len balansujú na hrane toho "čo si ešte môžme dovoliť" a bohužiaľ boja sa pritlačiť na pílu, čo si však takýto film rozhodne žiada. Slabšie tri hviezdičky. ()

Homerking

Zatímco spíš sleduje správce bytového domu Césara který navenek vypadá jako normální zaměstnanec, dobře odváďí svou práci a všichni nájemníci ho mají rádi, Césarova duše je však velice temná, není schopen cítít v životě radost, stejně jako se někdo narodí slepý, on se narodil bez možnosti být šťastný, jedinou útěchou pro Césarovu zvrácenou mysl je působení bolesti ostaním. Geniální psychologický thriller s jednoduchým a přímočarým příběhem. Za mě je tento film klenotem španělské kinemtografie. ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš