Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

dezorz

Zoo je len kulisa k dospelemu filmu o hercoch, co nam dospeli. . Na pribratuvsieho dospeteho Damona sa pozerat velmi neda. Na o cosi menej pribratuvsiu a o cosi menej dospetejsiu Johansson sa pozera velmi da. ()

Streeper

Čekala jsem to daleko horší, možná proto jsem film, tak dlouho odkládala, ale nakonec jsem vážně moc ráda, že jsem se na to díky filmové výzvě od mé kamarádky mohla podívat, protože to stálo za to. Jedná se o velmi krásný, dojemný příběh, který překvapivě táhne sám Matt Damon a jde mu to zatraceně moc dobře. Navíc je to film o vztahu mezi zvířaty a lidmi, krásně zpracované téma podle skutečné události, místy i romantické a dramatické. Překvapilo mě to. ()

Rocky88

Příjemná žánrovka obohacená o Scarlett. Film místy naivní, ale ve větší části dojemný. Často se ale pohybuje na pomyslné hranici s trapností. ()

Crawler-D

Celý film může tvořit hádka o to, která z postav je v tomto ukázkové feel-good movie roztomilejší. Je to snad Scarlett Johansson jako vyspělá ošetřovatelka, která ovšem neskryje mnoho diblíkovských úsměvů, když ji myšlenky přijdou na nového šéfa zoo. Ten představuje druhého kandidáta - ztatínkovatělý Matt Damon už dává zapomenout na Jasona Bourna a se zvířaty mu to sluší. Nebo snad zvítězí Elle Fanning, která začala konkurovat své sestře a zvládá grimasy bezelstně zamilovaného děvčete s takovou naivitou, že i tygři z toho jihnou. Kdepak, nejroztomilejší postavu má na svědomí nová Shirley Temple, kterou si zapamatujte jako Maggie Elizabeth Jones. Na jedné straně se dokáže tahle sedmiletá holčička starat o domácnost, přitom vypadá jako andílek, které byste skoupili celou cukrárnu. Jinak v tom film o nic moc nejde, zvlášť když víte, že takový film nemůže skončit špatně. ()

DruidKarel

1223. hodnocený film: Rozhodně pěkný rodinný film, který může sloužit jako náplast na propršený večer. Herecké obsazení je skvělé - Scarlett Johansson a Matt Damon jsou zárukou kvality a tak to i bylo. Milý příběh, kdy otec od rodiny, které zemřela matka, se musí rozhodout pro změnu, a tak je nenapadne nic lepšího, než koupit statek, který je spíše než dome, ZOO. Zde se setká s krásnou ošetřovatelkou, mu svým přístupem učaruje. Filmu nakonec dávám 4*, protože mě docela zklamal Matt Damon. Což o to, herec je to skvělej, ale v dobách, kdy točil sérii filmů o agentu Jasonu Bourneovi, vypadal skvěle a pasoval jsem jej na horkého kandidáta na roli Jamese Bonda. Dnes bych jeho slovo ani vyřknout nemohl, protože hodně zfotrovatěl a jeho tělo není již jako dřív. Filmu také chybí více ve všech ohledech, to znamená více vtipu, více roztomilosti i výce chvil, kdy by mohl člověk začít brečet. 4* ()

laik_60

Damon v nezvyčajnej roli romantického rodinného filmu. Nič proti rodinným filmom, ale Damona mám predsa len radšej "akčnejšieho". Toto je tak na nedeľný oddych ku káve a štrudli v kruhu rodiny . ()

C0r0ner

Už podle názvu, obsazení a po pěti minutách děje mi bylo jasné, jak to celé bude probíhat, co se kdy stane, a jak to skončí. Což o to, natočené je to pěkně, herci sympatičtí, docela sranda, skutečná událost..., ale ta předvídatelnost a schematičnost mě prostě ve filmech ničí. 55% ()

sulimo

Jak se to říká..."nesuď knihu podle obalu"?....u filmu to asi bude ..."nesuď film dle oficiálního textu distributora"?. Tak přesně tohle je ona výjimka, kde je více než radno se držet pocitů, který u vás onen text distributora vyvolá, v mém případě vyvolal rekaci "no to zase bude jednou přecitlivělá americká trapárna"....a také že byla, ale je mi to líto, strašně ráda bych se mýlila, a to třeba už jen kvůli těm zvířatům nebo snad až příliš dobrému hereckému obsazení, které tuhle "přecitlivělou americkou trapárnu" skutečně nemělo zapotřebí. Tohle je přesně ten průměrný film, který je tak strašně průměrný, až se mezi těmi miliony dalších průměrných filmů stal podprůměrným, pro ohranost scén, předvídatelnost děje, totálně triviální zápletku a neuvěřitelnou břitkost dialogů, které by normální člověk ze sebe nikdy nemohl vypustit, protože to prostě ani nejde. V mém případě byly ovšem největším utrpením děti - znáte ty americké děti, co se rodí opravdu jen v Americe, a které vám lezou krkem pro svoji přemoudřelost a neuvěřitelnou schopnost se vciťovat do všeho, všech a všude? Jestli ne, tak tohle vás do oné, mnou tolik nenáviděné nadschopnosti amerických dětí zasvětí jako máloco, kam se místy hrabe Sedmé nebe (ano, tak strašný to dokáže být). Takže, jestli nejste chlap (kvůli vnadné Johansson), zoofil/ka (hm, hádejte proč asi) či lesba (zase Johansson), nekoukejte na to, budete o něco šťastnější jedinec. ()

U_S_O

"Sometimes all you need is 20 seconds of insane courage. Just, literally 20 seconds of just embarrassing bravery. And I promise you, something great will come of it." ()

Pajky3

Takhle má vypadat absolutně feel-good film, celou dobu prosvětlený a usměvavý příběh, který nemůže skončit i přes všechny potíže jinak než dobře. Celá sestava byla dobrá, od Matta Damona se Scarlett Johansson přes Thomase Hadena Churche až po teenagery Elle Fanning s Colinem Fordem a nebo malou Maggie Elizabeth Jones. To je po dlouhé době, co mi nevadila vůbec žádná postava. Navíc herci jsou skvěle doplněný o zvířata, hlavně tygři jsou fajn. ()

carly

ako prvé musím jednoznačne pochváliť obsadenie. pri takomto druhu filmu je dôležité, aby divák dokázal cítiť s a pre postavy a ja som cítila s každou jednou postavou. taktiež sa im podarilo vyvážiť drámu a komédiu, keď sa vcelku prirodzene striedali tak ako sa menila situácia bez toho, aby vtipy, či srdcervúce momenty pôsobili silene. prekrásna bola aj kamera a hudba. tento film bol úžasný zážitok a milé prekvapenie. ()

Martrix

Ani se mi to nechce kritizovat. Já v USA byl a vím, že to co v tom filmu uvidíte, možné je. Ale způsob jakým je to poselství o životě předané...dal bych přednost evropskému způsobu filmování. Třeba Svěrák, nebo Hřebejk dokážou i drama pocukrovat humorem, který by dodal celému filmu "člověčinu". ()

Vignette

Několikrát jsem si říkala "Tak tohle už je trochu moc, nemyslíte?", dokonce nahlas. Přesto mi připadá tak nějak nesprávný dát jen tři hvězdy... ()

pakobylka

Silný námět, který se inspiroval realitou, leč je snad až příliš poplatný kritériím škatulky pro snímky s trochu podbízivým přívlastkem "rodinné". Jakoby se snažil vyhovět nějakému stereotypnímu vyobrazení hlavních filmových postav a předepsaným vzorcům jejich chování. Jinak si nedovedu vysvětlit přítomnost neobyčejně roztomilé, leč téměř neúnosně přemoudřelé sedmileté (!!!) dívenky, která je skoro v každém záběru usměvavá a bez přestání vstřícně naladěná ... svým všeobjímajícím porozuměním obsáhne prakticky celý náš rozporuplný a ne zcela laskavý svět. Na rozdíl od svého staršího pubertálního bratra - pochopitelně ... a ztrápeného otce, neboť celou rodinu poznamenala krutá ztráta, která dětem vzala milující matku a jejich otci milovanou ženu. Naopak VELKÝM plusem jsou SKUTEČNÁ zvířátka, která se ze současné filmové tvorby postupně vytrácejí, jsouce flexibilně nahrazována až příliš dokonalými a poslušnými zvířátky digitálními, která nemají vlastní vůli ani vlastní potřeby, takže s nimi mají práci jen animátoři, nikoli celé filmové štáby v čele s režiséry a cvičiteli. Standardní 3* ()

Juto

Film je ako Doctor Dolittle prerobený ako terapeutický prostriedok. Ku koncu ma to emocionálne zasiahlo. 7,5/10 ()