Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

PauloZ

Přecitlivělý scénář se spoustu rodinných hodnot a mouder dělá z tohohle, jinak vcelku příjemného a nenáročného, rodinného filmu místy až nesnesitelné klishé. ()

Wysch

Tak ten soundtrack je, prosím, naprosto špičkovej. A k tomu je naprosto špičková Elle Fanning, Scarlett je tak nějaká přebytečná a Matt je takovej nějakej tlustej. Film s nepříliš originální pointou a ostatně i myšlenkou (ale beru, že je jako podle knihy) má ale tak dobrý osazenstvo a tak šikovnou hudbu, že prostě týhle rodinně dojímající dramedii musím dát nadprůměr. A to jsem ještě nezmínil, že je to ve svý podstatě i chytrej film, kdy určitý pasáže nabudou významu až mnohem pozdějš, a tak divák tuší, jaká bude ta poslední věta ve filmu. A btw, Stephanie Szostak je opravdu nádherná ženská. ()

SaNcHeZ_cz

Benjamin si koupil ZOO. Cameron Crowe servíruje vcelku originální zápletku ve více než osvědčeném balení. Příjemná pohodovka nenabízí sice nic moc navíc, nicméně svojí funkci filmu po kterém vám bude dobře plní bezpochyby. Fajn hudba a zpracování na jedné straně, menší zádrhely v castingu a scénáři na straně druhé. [65%] ()

Alqarin

Croweovo rodinné pohlazení po duši vyvedené v nádherných umírněných barvách. Jeho trvanlivost je sice takřka nulová a po sté zneužitá Hopípolla tomu moc nepomáhá, přesto je ale Zoo jeden z nejlepších rodinných filmů posledních let, a bejt taťkou, dám čtyři. ()

MartinezZ

K žánru mi tu chybí označení "Sci-Fi". Málokdy mám možnost vidět něco tak Hollywoodsky-tomanticky-neuvěřitelně zprzněného. Vždy, když už už se příběh dostává z polohy "tohle scénárista nemůže myslet vážně" do "tady to vypadá alespoň trochu reálně", vždycky to zabije hned následující scéna, přetékající tím nejkrystaličtějším klišé. ~ Jako reklama na ZOO dobrý film, ale toho klišoidního patosu tam na mě bylo už moc. Za týden nebudu vědět, že jsem to kdy viděl. ()

Paxxx.cz

Příjemný rodinný film do nepohody - zařazení mezi komedie si u mě sice moc neobhájil, přesto divákovi přináší především příjemný závan pozitivní energie. K tomu zde najdete i celou řadu trefných životních mouder. Děj je sice místy dost předvídatelný, ale někdy prostě taková pohodovka skutečně člověku sedne. Pro mě tedy celkem překvapení a docela spokojenost i díky dobrému hereckému obsazení - scéna 20 vteřin odvahy na konci filmu top...7/10. ()

Lamiczka

Je to krásný, je to rodinný, je to zvířecí, je to romantické, smutné i veselé. Čekala jsem nějakou obyčejnou podívanou, místo toho mi byly naservírovany příjemné herecké role jak dospělých, tak dětských herců, neuvěřitelně líbivá hudba a citlivý příběh o tom, jak si rodinka koupila zoologickou. ()

CBD

V záplavě smrtelně vážných dramat, hororů a akčňáren je takovýhle film potřeba jako sůl. Lehce stravitelný, vtipný a ve všech směrech milý film, který prostě nemůže nikoho urážet. Ideální volba pro dobití baterek a nastolení dobré nálady. ()

KIT.HL

jo jo joj.....hezkej film ...jen táááák přeslazený...... slaný popcorn a vééélkou ledovou colu....a pak to přežijete ()

Riddick77

Rodinná pohádka o překonávání bolestivé ztráty, o druhých šancích, o životních změnách a odvaze pokusit se začít znovu. Zářivý příklad amerického snu, ačkoliv v tomto případě příjdou hlavní hrdinové ke svému "snu" trošku náhodou a vlivem vnějších okolností. Nicméně poselství je jasné, když opravdu chceš a projevíš patřičnou vůli, tak je vše možné. Samotná hlavní myšlenka je dosti emocionálně a idealisticky zabarvená, přičemž snímek je zářivou ukázkou pozitivního (v některých momentech až nerealisticky) myšlení. Cameron Crowe možná měkne, avšak já jsem s tím neměl žádný problém, protože prakticky všechny linky filmu z mého pohledu fungují. Občas je ten patos trošku moc okatý a snaha o dojmutí se pak míjí účinkem, ale to je opravdu výjimečné (1-2 situace). Matt Damon je ultrasympatický, Maggie Elizabeth Jones kouzelná a správně "nevýrazná" ošetřovatelka zvířat Scarlett Johansson je velmi příjemná (nechápu řeči ohledně její nevýraznosti, znáte nějaké ošetřovatelky ze ZOO?). Já jsem nadmíru spokojen a zmíněný hyperpozitivní přístup mi v případě této látky vůbec nevadí právě kvůli patrnému nadhledu a jasně avizovanému "pohádkovému" pojetí. Snímek We Bought a Zoo si mě naprosto získal, protože občas je v životě třeba pořádné dávky naděje a pozitivního pohledu na svět! 9,5/10! ()

erased

Proč dnes točit naivní sladkobolnou pohádku o dobrodružství jako z dětské knížky; pohádku, která pomocí krásných obrázků a ještě krásnější hudby dokáže naprosto bezelstně rozněžnit a nabít pozitivní energií snad i mrtvolu? A proč ne? ()

zipper111

Pěkný, předvídatelný, ale hezky a pohodově natočený film o jedné zoo,tygrech, lvech, pávech,snech, spontánnosti a neskutečné Scarlett.... Jo a Matt fakt umí hrát :) slabší 4* ()

blackrain

Velmi pohodový, i když prostý a jednoduchý film, který si na nic nehraje a diváka nevodí za nos. Na tenhle film může jít klidně celá rodina, je úplně pro každého. Herecké obsazení je opravdu povedené a to i včetně vedlejších postav. Matt Damon se mi jako taťka od dětí hodně libil. Ta malá holčička byla strašně roztomilá. ()

Lulu13

Už, už som chcela tlieskať tomu, že klišoidný románik ako náplasť na zlomené srdce sa konať nebude a nakoniec som z potlesku musela upustiť. Plus tá záverečná sentimentálna scéna pôsobila naozaj veľmi lacno. Celý čas som bola s hodnotením priklonená k 4*, ale za tú poslednú 10-minútovú obriu dávku cukru jednu hviezdu strhávam. ()

ABLABLABLA

Pohodová krása. Nic mi tu nechybělo, nenudila jsem se, nic mi nevadilo. Dávám 5*, protože je to perfektní pohodový snímek se záběry na nádhernou krajinu (jak já zbožňuju ty scény s východem slunce, jak mezi stromy prosvítají paprsky, to jsou tak překrásné záběry), s příjemnými herci - hlavně teda Scarlett je prostě výborná herečka a ty dvě děcka byly taky fajn herci - Colin Ford a Maggie Elizaberh Jones - myslím, že možná je ještě uvidíme v něčem dobrém. Příběh je vcelku jednoduchý, ale přijde mi, že trošku neobvyklý...koupit zoo místo rodinného domku? Ale jinak stará písnička..to je jasné...ale tak co chcete furt vymýšlet za nové náměty, tady jde spíše o to zpracování starých námětů a tohle bylo výborné. Já osobně měla párkrát na krajíčku. Benjamin: "You know what? 'Whatever' is the laziest word of the twentieth century, alright? I'm...I've had it with whatever! I don't wanna hear it again in this century, ever again. 'Whatever' is over!" - Rosie: "He says it all the time. He won't have anything left to say in this century" ___ "Hey, mister. Everybody says you're a dick. I don't know what that means, but I don't believe it." ()