Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

Kaju.le

Nádherný rodinný filmeček. Chvíli vtipné, chvíli dojemné, jedna emoce střídá druhou. Skvělé herecké obsazení. Nádherná hudba. A má to pěkný příběh. Film jsem viděla už 3x a ještě mě to neomrzelo. Navíc mě mile překvapil Matt Damon. Byla jsem na něj zvědavá, takový typ role u něj neznám, ale taťku dvou dětí, a ještě ke všemu jednoho puberťáka, zvládl na výbornou. Ani Scarlett se svým hereckým nadáním nezklamala a roztomilá Maggie a stále usměvavá Elle Fanning tomu dodávájí správný šmrnc. Není to film nejdokonalejší, ale za ty pocity, které vyvolává, si zaslouží 5*. ()

Smidak

Cílený útok na vaše city, ale já velmi rád podlehl.. Skvělý casting, příběh, hudba a jedna dokonalá holčička.. ()

Hpatrik

Nevím jak Vy, ale já se hrozně rád nechávám unášet na vlnách pozitivní nálady podobných feel-good movies, a vůbec mi nevadí, že je příběh kýčovitý, naivní nebo roztomilý, dokud je pojat v rámci možností uvěřitelně a do ničeho vás netlačí. Nemá asi moc smysl něco přímo vyzdvihovat, snad jen přenádherný vizuál, výborní Damon, Johansson, Jones, Fanning a pár nezapomenutelných hlášek a scén. Tohle neuvěřitelně podmanivé dílko si mě získalo, a jen tak ho z hlavy nedostanu. ()

kluzo

Mat je jeden z mých oblíbenců a role starostlivého a trochu bezradného táty mu šla velmi dobře. Krásný rodinný film. Možná trošku méně času na vzpomínky na manželku a více na rozebrání současných charakterů postav by filmu prospělo. ()

Whitebeard

Pěknej film, příjemný na takový to rodinný posezení u televize, kdy se chcete zavděčit všem (malá teda u toho usnula i přes hafo zvířátek, divný). Ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že to bylo moc dlouhý a někde v půlce filmu mi to přestalo utíkat a natahovalo se a natahovalo. Když k tomu ještě připočítam asi dva velice divné střihy, kdy mi přišlo, že přeskočil kus filmu o pár minut dál (dějově myslim), tak mi sakumprdum vychází lepší průměr a 3*. Sedněte si s přítelkyněma, manželkama, dětma a film si ale pusťte, rodinná podívaná jak se patří. ()

Stíba

Film se sice nevyhne mnoha klišé (ono to u tohohle příběhu a tomatu ani nejde) ale je to tak fantasticky a citlivě natočené, že se mi to okamžitě vrylo pod kůži. Crowe umí, stejně jako jeho obsazení. ()

Critic

Do zoo sice už chodit nemůžu, na to je mi příliš líto těch němých tvorů za mřížemi. Ale do téhle se klidně někdy i vrátím :) ()

Pekisan

Prijemna rodinna romanticka komedia. So Johanssonkou, takze este prijemnejsia. Ku koncu to uz zacalo spadat do vod trapnosti a smiesnosti, ale tie zvieratka su tak mile. Dvoj aj stvornohe. ()

ludva10

Krásný rodinný film se skvělými Mattem Damonem ( že mu bude sedět takováto role bych neřekl ) a Scarlett Johansson. Krásné prostředí, hezký příběh, pěkná hudba. ()

Jakubik

Těžko uvěřit, že to tak bylo. Je to až přespříliš sladké, kýčovité, naivní, dětské, smutné, veselé a tahá to za srdíčko. Ale možná to jsou právě tyhle věci, které dělají film hezkým a snesitelným. Musím říct, že to na mě fungovalo a proto dávám čtyři hvězdy... ()

katmandzoo

Veľmi pozitívne ladený a do skvelého prostredia zasadený film, ktorý je vhodný na zlepšenie nálady, uvoľnenie po ťažkom pracovnom dni, či na romantický večer pri pohári vína. Skvelý Damon v netradičnej, no veľmi úprimne zahranej role, Scarlett je ako vždy okulahodiaca. Milý, pozitívny, oddychový film, pri ktorom hlavným predstaviteľom fandíte od začiatku až do konca. ()

HappyDeath

Nevím čím nebo jak, ale tenhle film mě krásně naplnil úsměvem a pocitem štěstí. Dokonalá symbióza hudby, kamery a režie. Herecké výkony na úrovni a pohlazení na duši jako bonus. 80% ()

stratocasta

Mattouš s Johanou si koupili zoo a zatímco on se zdaleka vyhýbá netopýrům a prasatům, ona starostlivě pečuje o kozičky (this comment was checked by FBI). No bál jsem se, že se někde zjeví v cameo roli za prase převlečený Jerry Maguire a za pras... obyčejně oblečený Kevin James, však nestalo se a všechno překvapivě skončilo happy endem. Next! P.S. Nebylo těch prasat v tomhle komentáři nějak hodně? No nic, ještě se podepíšu. stratocasta ()

Kingjiri

Rodinnej film v pravym slova smyslu, protože si v něm diváci všech věkovejch kategorií najdou něco, co je zaujme. Příběh je "překvapivě" přehlídkou všemožnejch filmovejch klišé a smrt manželky zase jedna velká citová vydíračka. Ale tentokrát tohle všechno nijak výrazně nevadí, protože je vše slušně natočený, scénář má poslouchatelný dialogy a hlavně je příběh pěkně zahranej. Matt Damon podává jako vždy solidní výkon, vedle něj potěší Scarlett Johansson, Thomas Haden Church a sympatický malý herci. Když už nic jinýho, tak se při nejmenšim jedná o "trochu delší" ale povedenou reklamu na skutečnou zoologickou zahradu v Dartmooru, čtyři slabý hvězdy. ()