Tom44zKA

Skvělý film! Těšil sem se na něj už od doby co sem koncem roku 2011 shlédl trailer, a musím říct, že rozhodně nezklamal! Při sledování Goon-u jsem byl buď napjatý jak guma u trenýrek návštěvníka fast foodu, popřípadě jsem se za břicho popadal. Výborná podívaná se skvělým Seannem Williamem "Stiflerem" Scottem v hlavní roli, a pro fanoušky hokeje dvojnásob. Měl sem pro tenhle film nastavenou laťku dost vysoko, ale že budu psát až v takových superlativech, to sem sám nečekal. ()

danek22

Musím jít do plných hvězd, bavilo mě to. Goon je film u kterého se modlím, ať to neskončí, pač mě to tak vtáhlo do děje, že jsem nechtěl konec. Při sledování jsem zažíval něco podobného jako u televizních seriálů, kdy si prostě postavy oblíbíte tak, že se na ně musíte pořád dívat a když seriál skončí, tak je Vám to líto. A Seann William Scott je prostě skvělej herec na kterým to tady stálo a on to ustál. ()

RakeW

Čisté buranství plné násilí, vulgarit, hlášek a vtipů, které jsou sice často na ostří brusle, přesto však skoro nikdy nesklouznou do úplně trapného pásma ani se nesnaží o svoz na módní vlně politické nekorektnosti (hurá!). K tomu to má skvělý vizuál plný různých vychytávek a hlavně dokonale padnoucí muziku, která si to suverénně sviští napříč všemi žánry a přesto vytváří krásně kompaktní celkový dojem. Výborné (a výborně zahrané) jsou i všechny charaktery, od roztomilého sympaťáka Douga (a to jsem Scotta nikdy nemusel) přes typicky věčně žvýkajícího trenéra a zbytek týmu (Jevgenij a Oleg!) až po úžasnou figurku sportovního komentátora. Tvůrčí radost a oddanost z tohohle filmu přímo prýští. Děj je samozřejmě šablonovitý jak kráva, ale to tentokrát vůbec nevadí, snad jen ten vztah Doug-Laflamme mohl být aspoň trochu originálnější. Samozřejmě uznávám, že na takovým film musíte být vhodně naladěni. Já byl. Totální náhul od srdce... A jestli to má něco společného s reálným hokejem? Nevím, sleduji ho minimálně, takže je mi to úplně u prdele. "Here come the Highlanders!" ()

Adm.Nelson

Ten film je asi tak na 7/10, ale je o športe, ktorý ja od malička zbožňujem, a či sa to ľuďom páči, alebo nie, tak do tohto športu patria aj bitky. Dovolím si tvrdiť, že napríklad samotný Gretzky by sa bez Davea Semenka nestal takou superhviezdou, akou bol, pretože by si na neho dovolil každý. Je pritom zaujímavé, že bitkári, ktorí sú na ľade najväčší drsňáci, bývajú v skutočnosti veľmi pohodoví ľudia a v kabíne sa často starajú o dobrú náladu. Doug vo filme je akýmsi prototypom správneho bitkára - ak je hviezda tímu napadnutá, neváha s ranou ani sekundu a protihráča poriadne zotrie, aj keď už leží na ľade. Film samotný ponúka veľmi dobrý náhľad do tohto fenoménu, pričom výborne vykresľuje aj následky rozhodnutia ísť si takouto cestou - tvár vám "opeknieva" každý deň, riskujete svoje zdravie, a vaša rodina to odmieta pochopiť. Pekné bolo aj to, ako má zo začiatku každý svoj tím na háku, no nakoniec si nikto nedovolí šliapnuť ani na logo klubu v šatni. Herecky prekvapivo výborné, zápasy majú šťavu, a krásna Alison Pill ako bonus. Hodnotenie zvyšujem na maximum, pretože si nepamätám lepší športový film, ktorý je navyše o tom krásnom, rýdzo chlapskom, rýchlom a magickom hokeji. 10/10. P.S.: Snáď aj Penguins, ktorým fandím od nepamäti, dokúpia nejakého poriadneho bitkára, pretože odkedy pustili preč Godarda, ide to s nimi trochu dole vodou. ()

Hermi14

Hokej je samozřejmě tvrdý sport a jako milovník hokeje chápu, že k tomu sem tam nějaká ta bitka (zvlášť v zámoří) samozřejmě patří. Taky si ale myslím, že hokej je o rychlosti, technice a přesnosti a že brutální zákroky za hranicí pravidel, by se měly přísně trestat. Nechápu proto, proč by se měli oslavovat "hráči", kteří sotva stojí na ledě a pletou si ledovou plochu s ringem. Seann William Scott zahrál dobře a ani zpracování nebylo nejhorší, ale film z hokejového prostředí si představuji jinak. Hokej je krásný sport a je v něm nepřeberné množství klubových i individuálních příběhů, které stojí za zvěčnění, ale tenhle mezi ně nepatří. ()

Rokle

Odbourat Dougův nástup v dámských bruslích a zastavení puku svojí vlastní pusou, je to vcelku přijatelná zábava. Tyhle WTF momenty byly zbytečné. Seann William Scott navíc hraje takového ňoumu, že vám ho musí být líto. ()

zuzanocka

Vynikajúci Seann William Scott, ktorý ma na tento film navnadil - a nesklamal :) Práve naopak.. Postava Douga Glatta bola veľmi sympatická. Stifler sa nám ostrihal, zahral si hokej, pobil sa.. :) Výnimočne sme ho zazreli ako slušňáčka, až mi pri pohľade naňho zmäklo srdce.. :) Príjemný film na večer, ktorý poteší každého hokejového fanúšika a aj športových priaznivcov.. ;) ()

Octane

Seann William Scott v pro něj docela netradiční roli, ale musím říct, že to zahrát výborně. Nejlepší na tom všem ale je, že je to podle skutečné události. Rozhodně film, který stojí za zhlédnutí. ()

Olík

"Glatt, Glatt, Glatt, Glatt, Glatt, Glatt" Mám rád filmy ze sportovního prostředí (hokejového obzvláště) a když se neberou až tak příliš vážně.......pro mne filmové Nagano. Prozatímní životní role Seanna Williama Scotta v sobě kombinuje lacinou jednoduchost společně s otřepanými klišé, takže by se na první dobrou dalo říct, že v pointě jde o naprostý bullshit.......ale kdo se umí postavit k výzvě čelem, odejde jako vítěz i když je na první pohled na kolenech. Seann William Scott, ale také torpédo Jay Baruchel a hlavně Liev Schreiber.....ačkoliv role co se týče minut zanedbatelná, tak s přesvědčivějším rváčem ze staré školy jsem ještě neměl tu čest (už to tady někdo napsal, ale jeho Ross Rhea by si zasloužil svůj vlastní snímek). Pohádka o hloupém Honzovi, který své zkrvavené štěstí našel.......akce, hokej, humor (pro puritány možná hovadský), zápach pánských šaten, chcaní v autobuse, vyražené zuby i láska na první podlitý pohled. Tak to jsem zase jednou něco sežral i s navijákem.......sorry Jardo, ale tohle je moje letošní "zlatá hokejka". ()

BOURQUE

V podstate pohodová oddychovka, kde obľúbený „Stifler“ ukazuje svoju trošku inú tvár. Mám na myslí tú hereckú. Myslím si, že postava D. Glatta mu sedel perfektne. Opäť príjemné prekvapenie od L. Schreibera. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

johnywalker

Z tohohle filmu jsem opravdu mega nadšenej! Během sledování se mi na tváři vykouzlí úsměv, mám pocit zadostiučinění, sympatizuju snad s každou postavou a jsem dojat z příběhu! Prostě nemá chybu! ()

P.J.2

Seann W. S. dokazuje že nejen v komediích je jako doma ale velmi dobře mu jdou i dramatické role. Tenhle film je jeho a je to super, vtipné, akční a i Liev Schreiber si roli evidentně užívá. Sice příběh není nejoriginálnější ale stejně musíte fandit. ()

Wallis3

Glatt je ňouma, co nadává větru, který mu sebere jarmulku. Glatt je ňouma s ocelovými pěstmi a ještě tvrdší palicí. Glatt je ňouma, co se prosadí jako bitkař v hokejových zápasech. Glatt je ňouma se srdcem na pravým místě a romantickou duší. Prostě Glatt je ňouma ☺️ ()

Rathalos

Sportova komedia natocena podla skutocnej udalosti,ktora sa sice odohrava v hokejovom prostredi,ale skor je to zamerane na pastne suboje,kopec nadavok a z lahka trosku romantiky,Seann William Scott zvladol svoju ulohu vynikajuco,uveril som mu,vtipne momenty nechybaju,ale jednoducho tomuto filmu zjavne nieco chyba,takze na plne hodnotenie to nema...:-) ()

Hapretor

Nevím, co si o téhle prázdné ptákovině myslet. Je to jako parodie ? ... nejspíš ... ale úplně ujetá ... strašně přepáleně sprostá a nevtipná ... úroveň skoro jak "Klub Sráčů" ... ale prostě Sean W. Scott je takový sympaťák a tak přirozený a "roztomilý" debil, že mu to žeru i s navijákem ... ten film celý držel nad vodou jen on ... z mého pohledu ... jinak ztráta času ... ()

Raaavenek

Tři hvězdičky málo, čtyři asi už moc... Sean William Scott je ve své "Gumpovské" roli parádní, Liev Schrieber klasicky nesympatický až za roh, příběh trochu klišovitý a občas se nevyhnul slabým momentům, ale celkově vzato velice povedený zážitek. Teď je řada na Smithovi a jeho Hit Somebody. ()

Castielo

Ikdyž zrovna Scott není můj nejoblíbenější herec a představa, že by měl hrát nějakou vážnější roli mě trošku děsila, tak i přesto jsem byl nadmíru spokojen. K tomu si přičtěme únosný děj, pěknou slečnu a hokej, a vychází nám z toho pěkné 4* ()

Mr.FreeZer

Tenhle film je moje krevní skupina. Povedená práce i směrem k hlavnímu protagonistovi, Scott už nemusí hrát jenom sprostě hláškující týpky, tohla role mu sedla. A Liev Schreiber skvělej zabiják na bruslích. Kdo má rád sport, rvačky a hlavně hokej, tak GooN je ideálním snímkem. ()