Matt Weston sice pracuje pro CIA, přesto se pekelně nudí. Je správcem tajného vězení v Kapském Městě, v němž ale dosud nebyl nikdo "ubytován". Krátce nato je tam přivezen bývalý elitní tajný agent Tobin Frost, který dlouhá léta prodával citlivé informace CIA nejvyšším nabídkám. Uběhlo téměř jedno celé desetiletí, než se ho podařilo dopadnout. Za mřížemi se ani nestačí rozkoukat, když na utajený objekt zaútočí neznámí ozbrojenci. Matt je náhle v úzkých, pár metrů od něj se střílí, on stojí v místnosti se spoutaným nejhledanějším člověkem USA a rozmýšlí se, co má dělat. Se svým jediným vězněm na poslední chvíli z vězení uprchne. Tito nečekaní spojenci se budou muset udržet naživu alespoň tak dlouho, dokud neodhalí, kdo touží po jejich smrti... (TV Nova)

flouny8

Sice krapet předvídatelná, ale dobře natočené, sympatické obsazení a hlavně víc akce než keců. Denzel to prostě nikdy nezkazí. ()

knoxwile100

Je to svižné dobrý scénář, má to spád. Na druhou stranu docela předvídatelné. Co mi na tom vadilo je to, že postava Matt je až moc velký debil na to aby pracoval pro "největší, nejtajněší a nejsuprovější službu sí áj éj" průměr. ()

Bogrant

Mizivý variant Training Day, kde Denzel je stále tým istým drsným Denzelom, ale Reynolds nebude Hawkom asi nikdy. Mimo toto konštatovanie, je to ale i tak celkom schopná kriminálka, z vyhovujúco "nepekného" prostredia, ale poľahky zapadnuteľná prachom, v ničom scenáristicky výnimočná, podobná ako stovka iných. ()

Bragi66

Akčňák podle trochu ošoupaných klišé: hodní agenti CIA zjistí, že jsou i zlí agenti CIA, a že ti zlí lžou, a že kdo lže, ten také krade a může i zabít. Přesto jsou tam svižné a nepřecirkusované automobilové hoňky, uvěřitelné střílečky i důrazné pěstní výtky. Dokonce je tam i popichování rampouchy, nebo co to mělo být. Nejsem příznivcem filmů, které vypadají jako pomalé promítání diapozitivů. V tomto díle je však toho neurotického pohybu kamery a klipového epileptického střihu docela dost, ale přesto se na to dá koukat. ()

NikiVai

Od filmu s Denzelem jsem čekala trochu víc. Tohle byl takový akčňák, který nenadchne, ale ani neurazí. Rozjezd byl pomalejší, pak se to tak nějak prošmodrchalo do rozuzlení bez nějakého extra překvapení. Další snímek, který zapadne mezi sto dalších a už si na něj nevzpomenu. ()

honcho

Napriek tomu, že film by sa dal nazvať obmenou už natočených thrillerov podobnej tématiky, či ich zlepencom, vôbec mu to neuberá na napínavosti. Trochu som sa obával Ryana Reynoldsa v hlavnej úlohe, no príjemne ma prekvapil. ()

RISOvonVODKA

Špionážne thrillery, kde každý nájde každého podľa čipu, ktorý mu do riti voperovala CIA, keď mal tri roky, nie sú moja šálka kávy. To je fakt. Avšak Denzel je Pán Herec, a preto som si onen kúsok poriadne vychutnal. Okrem špičkových výkonov sa nám ponúka poriadna dávka akcie, pif sem, pif tam a občasné búm! Paráda! Bavil som sa, fajný film. Bodaj by sa takých viac točilo. ()

pablo3

Nevím, proč se někteří slovutní odborníci na kinematografii brání přijít na chuť naturalistickému, civilnějšímu trendu, který se nyní stále více prosazuje. Pokud se z toho nestane samoúčel, tak to beru alespoň v tomto případě jako krok správným směrem. Pokud se hledá způsob, jak diváka co nejvíce vtáhnout do všeho, co se odehrává na plátně či na obrazovce, pak toto pojetí svůj účel plní. A nejde samozřejmě jen o "roztřesenou" kameru, kvůli níž budou možná muset ti konzervativnější z nás už vbrzku navšívit svého alergologa. Jde o celkový příklon k realističnosti. Kde jsou naštěstí ty časy, kdy jsme museli konzumovat přiblblé bitky nebo přestřelky, v nichž se do hlavního hrdiny nikdo ani na popadesáté netrefí, v nichž všechno včetně nemožných dialogů je trapně vykonstruované, jen aby to nahrávalo diváckému efektnímu dojmu či jeho polopatičtějšímu pochopení a účelovým střihem posunovalo scénu od scény dějovou linii tam, kde ji řežie "potřebuje" mít - realita, nerealita. Filmy se začínají svým provedením blížit dokumentárnímu stylu - a důvod je jasný: divák je zkrátka zralejší, střízlivější, kritičtější. Neschlamstne už kdejakou kravinu, ať už jde o provedení či o děj samotný. A zde je třeba rozlišit žánry. Jistě zůstane široké pole, kde nejde o surovost předkládané reality. Ale konkrétně tenhle snímek patří jednoznačně k žánru, kde je naturalismus na místě. Tenhle film má úžasný spád, vyváženě se střídají jednotlivá místa, na nichž se odehrává děj, není to ani na chviličku nuda, ani jediná věc tam není nadbytečná - je to minimalistické nakrájení veškerého sdělení tak, aby v něm bylo jen to, co je nezbytně potřeba divákovi k jeho pochopení. Někdy se prolíná předešlý děj s ihned navazující přítomností, někdy třeba jen v audio stopě, což vytváří zhušťující zkratku, umožňuje sdělit ještě o trochu víc a taky přispívá ke vtažení do děje. Film zaujme, vtáhne pozornost, nechcete ani vstát a zajít si na záchod, protože se pořád něco děje - není tam okamžik oddechu. Dialogy jsou živé, lidé reagují realisticky, u bitky máte pocit, že ti chlapi se museli přece tím sklem pořezat atd. Já mám zkrátka tenhle trend u nových filmů rád - mě baví, když z toho mám pocit: ano, takhle nějak to opravdu v životě chodí... Určitě se najdou věci, které ujely - netvrdím, že film je geniální, ale když se podívám na to širé moře nerealistických a totálně ujetých kravin kolem, tak by si určitě zasloužil lepší ocenění, než mu zde bylo většinou přisouzeno. ()

aldis

klasicky akcnak kdy jeden ma neco co muze znicit vsechny velke sefy a ti to chcou samozrejme zpatky.Nic prevratneho ale koukat se na to dalo ()

Yelush

Príjemný akčný film, ktorý celú dobu drží diváka v napätí a aj keď sa tu nedočkáme nijakého zvratu alebo nejakej originálnej dejovej línie a všetko beží v zabehaných koľajach, určite si zaslúži pozornosť. Denzel je vynikajúci, aj keď väčšinu už predviedol v Training Day a dobre mu sekunduje aj Reynolds, scenár priemer, akcia výborná a kamera otrasne roztrasená, čo človeka buď privedie na psychiatriu, alebo to nejako prežije. Ja som to našťastie zvládol, takže príjemne strávený večer, ale nakoniec je z toho iba ďalší tuctový film tipu pozri a zabudni. ()

JohnDean

Jako předkrm před dalším Bournem velice chutné. Dostatek akce, která mě fakt bavila. Sice klasické vývoje postav, ale obsazených opravdu delikatesně. Gleeson s Washingtonem samozřejmě paráda. A Reynolds mě příjemně překvapil. ()

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)