Milovaní

• Francie Les Bien-aimés (více)

Z Paříže 60. let do současného Londýna. Madeleine se svou dcerou Verou proplouvají tanečním krokem skrze životy mužů, které milují. Ale láska může povznášet i bolet, umí být radostná i hořká. Elegie na ženskost a vášeň, elegie, která tu a tam propuká v hudbu. (oficiální text distributora)

rottik-cb

„Co kdybychom se přestali podvádět?“ „Blázníš?“ Škoda, těšila jsem se. Dostalo se mi ale jen zbytečně dlouhého filmu, ve kterém bylo (navzdory názvu) tolik sexu a smrti a tak málo citu. Soudit svět jen podle tohoto snímku, tak všechny ženské jsou lehké a všichni chlapi šmejdi. Zaujaly mě výkony dvou hereček- skvělé Ludivine Sagnier, která představovala Madeleine v 60. letech a velmi šarmantní Catherine Deneuve, hrající tutéž postavu o více než 30 let později. Hodnocení zvedá francouzština, která se mi příjemně poslouchala, a několik vtipných momentů. Naopak písničky byly úplně navíc- kdyby tam nebyly, nic by se nestalo, a děj by se možná posouval rychleji. ()

eficek

«Je peux vivre sans toi, oui mais ce qui me tue mon amour c’est que je ne peux vivre sans t’aimer.» Ve francouzském cinéma d'art et d'essai, mezi francouzskými spectateurs je ta pravá francouzská atmosphère na francouzský film! A navíc pozorovat francouzské spectateurs, kteří slyší mluvit Pavla Lišku svou českou hatmatilkou, je zábavné! A mimochdem opravdu to stojí za to! ()

flakik

Film, který vystřílel své trumfy hned v prvních minutách dál již nenabídl nic moc zajímavého. Děj velmi slabý, písně ne příliš záživné ani chytlavé a chyb ve filmu jak máku. Člověk nemusel být ani žádný odborník, aby si jich všiml. Jeden z mála filmů. u kterých jsem měl nutkání se dívat na hodinky, i když jsem v kině. Celý film táhla jen Catherine Deneuve, která je opravdu i ve svých letech stále velmi svůdnou dámou. Tu mohl velice dobře doplnit Miloš Forman, který do filmu vnášel v kombinaci s Catherine Deneuve opravdovou zábavu a člověk by i uvěřil, že film je komedie. Ovšem k tomu mu nebyl dán příliš prostor. Jsem zvědav, jak se na film budou dívat mí přátelé Francouzi. ()

d.u.f.f.y

Film měl dokanalý začátek: čech, nádherná francouzska, líbezná francouzština, tanky v praze, .... Ale potom se děj ubíral jiným směrem (bohužel pro mě). Dalo by se říct, že film ani žádný pořádný děj neměl. (bohužel pro platící diváka a pro mě). ŠKODA. Hvězda za tu francouzsku. ()

Jorge K

V podstatě jsem se šel podívat jen proto, že film je hodnocený dost rozporuplně. Suma sumarum podobenství lásky posazené do extrémních poloh, dobře. Film je ale nesmyslně dlouhý, spíš bych ten příběh viděl někde na divadle než na plátně. Je to taková směs čehosi, nesmyslná úmrtí postav, divná časová osa. Proč dostala dcera od matky DVD přehrávač, který musela hned rozbalit a chodit s ním po ulicích? To je product placement nebo to něco znamená? A co už jsem nepochopil vůbec je, že co 5 minut si někdo zapaluje cigaretu. To je co, lobbing za tabákový průmysl nebo snad autor "nastavuje zrcadlo"? Podtrženo sečteno, nic pro standardního diváka, trochu si to asi užijí jen fanoušci herců a autora. ()

rhodos

Sympatická francouzská muzikálová komedie o tom, jak matka i dcera v průběhu několika desetiletí zažívají obdobné milostní eskapády a dělají v lásce stejné chyby. K velkým kladům tohoto filmu patří zejména ženské herecké obsazení, potěší i český režisér Miloš Forman bohužel v epizodní roli. Také bylo příjemné vidět pražské lokace a slyšet češtinu z úst našich herců. Tento film však mohl být mnohem lepší, kdyby nebyl tak dlouhý a roztříštěný, například kdyby skončil smrtí jedné z hlavních hrdinek. Velké plus mají také skvěle zvolené písně, které si stále pobroukávám. ()