Jen Bůh odpouští

• Dánsko Only God Forgives (více)

Před deseti lety Julian zabil policajta, ale podařilo se mu utéct. Dnes je z něj jeden z největších drogových dealerů v Bangkoku. Když Julianův bratr zabije prostitutku, policie si pozve na pomoc Changa – Anděla pomsty, který dovolí otci zavražděné, aby ho osobně zabil. Tím však rozpoutá peklo, protože do situace se vloží Julianova matka, šéfka jedné z nejmocnějších kriminálních organizací, která Juliana vysílá pomstít svého bratra. (oficiální text distributora)

KoRner

Celý čas ma to nútilo premýšľať, že ako dlho by trval tento film nebyť tých únavných a preštylizovaných spomalených scén? Dejovo tak na 20 minút. Totálna kravina s vysokou dávkou brutality. Ten súboj za nič nestál teda a zo záveru som nevedel či sa mám smiať, alebo plakať. Som z tohto veľmi sklamaný a dúfam, že Refn nabudúce trochu pridá. ()

honzii

Divácky celkem nepřístupný film. Nicolas Winding Refn se po úspěšném a čitelném Drive uzavřel do sebe a natočil film, kterým jakoby chtěl říct, že TOHLE jsem já a ne stupidní Drive. Jenže filmy jako je tento jsou odsouzené k zániku už od začátku. Je příliš zahleděný do sebe, nevypráví skrze klasické scény, ale pomocí pohledů, snových představ a symbolických kompozic. To je všechno hezké, je skvělé vidět film, který se umí vyjádřit i jinak než skrz skrz ústa svých postav, ale pro celovečerní film je pouhý tento přístup těžko stravitelný. Kouzlo Drive bylo právě v tom, že podobné režisérské postupy Refn využíval pro normální příběh a tím mu dodal velikou sílu. Toto je jen hypnotický do sebe zahleděný splněný filmový sen, ve kterém je všechno, o čem Refn asi filmařky snil, ale bůhví jaký smysl to nedává. Zajímavý komentář: Marigold ()

Rudinsky

Parádne preleštený wannabe oldschool v podaní artovo sa tváriaceho Refna, ktorý by som o pol jednej v noci v roku 98 so zatajeným dychom pozeral na ProSieben, a vôbec by mi nevadilo, že nerozumiem nemeckému dabingu. Veľká štýlovka, ale Refn definitívne stráca s divákom kontakt a zneužívajúc dôveru producentov sa mu už nevenuje vôbec. Do seba zahľadená audiovizuálna dokonalosť, prázdna, ako Goslingov výraz. ()

klukluka

Ze začátku mě ta zvláštní forma a pomalé tempo iritovaly, po smrti staršího z bratrů a s příjezdem "matky" do Bangkoku jsem tomu ale přišel na chuť a na konci jsem se s hodnocením zastavil na pomyslných osmdesáti procentech. Tenhle film je připomínkou toho, že kinematografie je umělecká disciplína. Vycházejíc z této premisy, neudělal Refn ani jednu chybu. Byť chápu smršť odpadů a jedno- , případně dvouhvězd. Většina lidí má prostě ráda styl vyprávění, který si osvojila drtivá většina filmařů, a který plus mínus odráží to, jak to chodí v "normálním" životě. Refn zariskoval, troufnul si na mnohem větší sousto, a mně osobně bylo po chuti. Bohužel jsem "Jen Bůh odpouští" viděl v autobuse a bez zvuku, věřím, že se zvukem by to bylo za 5. Z toho důvodu se k tomu chci brzy vrátit. Krásná práce a Refn se díky ní definitivně řadí do mé režisérské TOP 10. ()

misstake

Po mizerném hodnocení a dvouhvězdičkové salvě mi čsfd připravilo jedno z překvapení roku. Kombinace Zběsilosti v srdci a Kill Billa a film, jaké by točil David Lynch, kdyby netočil Inland Empiry. Lahůdková podívaná pro opravdové fajnšmekry podobně jako třeba další překvápko roku Spring Breakers. Ryan potvrzuje svým neopakovatelným zíráním status mého nového oblíbence a Refn režiséra, v jehož filmografii stojí za to zapátrat. ()

torciollo

Už to vypadalo na první film v životě, kterej v půlce vypnu... nakonec jsem to v nějaké sebemrskačské náladě vydržel až do konce, ale teda byla to fuška. Nuda ve filmu byla povýšená na další level, strašný, fakt strašný... Jedna hvězda za toho maníka s tou mačetou nebo co to měl. Asi jsem divnej, ale já fakt v Ryanově hodinovým čumění doblba žádnou symboliku nebo co nevidím... ()

Dino5an

Hodně náročné. Pomalé a jakoby většina dialogů byla spálena při požáru a zůstalo jen pár vět. Při sledování ve dvojnásobném zrychlení ale velmi svěží a dynamický počin. :D ()

BlackTom

Gosling čumí ako cicina na svadbe, atmosféra má k lynchovinám asi tak blízko ako Temelín k mešite a jódlujúci démonický ťaman predvádza tú most bizarre kreáciu akú som kedy videl. Nepomôže ani priam až perverzne cynická mamina a dokonale šialený posledný záber, ktorý bol zároveň dokonale predvídateľný. Refn onanuje nad vlastnou pseudointelektuálnosťou a ja si horko spomínam na ten pusherovský švih a akčnosť... Od blesku k slimákovi, od príbehu k statike. A to nehovorím o výslednom WTF?! efekte. Prvé sklamanie od NWR. ()

serger odpad!

Půlku pro děj přínosných scén vypustíme a místo toho tam dáme nepřehledné představy postav, k tomu přimícháme nekončící, co nejvíc protahovanééééééééé pseudoartistické scény, abychom vytvořili jeden z nejhorších filmů roku 2013. Tímhle receptem se nejspíš při točení Jen Bůh odpouští řídili... chtěl jsem dát jednu hvězdičku, ale úmorné zpracování a především naprostá absence logiky mě nakonec udolala. A aby toho nebylo málo, hlavní mstitel z policejních řad chvílemi vypadá podobně jako Ludacris - parádní castingový výběr... ()

yoshimi

Ryane, začni konečně hrát ve filmech, na které se dá dívat! ...a které dávají smysl a tak dále. A svlíkni si příště tričko. Děkuji. ()

Mazlik4

Důkaz, že to jde! Není problém natočit skutečný film. Záležitost na kterou se v první řadě kouká, v druhé radě se poslouchá hudba, v třetí řadě si divák sám může domyslet co obrázky na plátně vlastně říkají. Já nejsem hledačem extrémních filmových zážitků, ale v tomhle zkrátka nacházím dávno ztracené filmové kouzlo. ()

provitamin

Geniálna atmosféra, podobná filmom ako Blade Runner, Mulholland Drive alebo Drive. Hlavne zo začiatku som mal pocit, že to čo vidím je sled nesúvisiacich scén naskladaných za sebou. Ešte lepšie to vypadalo, keď som zachytil aj náznaky akéhosi príbehu. Avšak hlavne na konci ma zarazilo až príliš brutálne násilie. Akože nevadí mi násilie vo filmoch, ale zábery ako jeden chlapík pri mučení druhému postupne nožom vypichne obe oči a následne sa zameria aj na uši, tak to už tvorcovia trochu prehnali. Ryan Gosling podobne ako v Drive ani v tomto filme toho moc nenahovorí a tento štýl herectva mi viac-menej vyhovuje. Keby som to mal zhrnúť, je tu veľký rozdiel medzi formou a obsahom, pričom forma má značne navrch. Byť vyváženejšie tieto 2 zložky, aj hodnotenie by bolo lepšie, takto "len" 70% ()

Corpsegrinder

Refn má tendenci natočit obyčejnej film že vypadá jako sci-fi a dokazuje to i zde. Po Drive zde máme opět divně čumícího Goslinga a parádní práci s krajinou která se teď přesunuje do Thajska takže všude je tři prdele neonů, draků, slumů a tak podobně a nutno říct že to všechno vypadá nádherně. Čim se to však od Drive liší je antihrdina ve formě policajta co prosazuje svou vlastní spravedlnost ala Punisher s pomocí svýho wakizashi díky čemuž je tenhle film občas slušně čvachtavej. Ze začátku je film jako jedna velká haluz, příběh tak nějak skáče, Gosling je jak sjetej ale příjezd ujetý matinky která vypadá jak Tony Montana v ženský verzi ho hodí tak nějak do reálu a film se zhruba po první třetině začne vyvíjet relativně normálně. Určitě to neni film pro každýho a určitě to neni film co by se měl pohybovat tak nízko v hodnocení. ()

Hanys_

Refn zkouší, co divák ještě vydrží. Kdyby nepřiletěla KS Thomas, tak ve filmu snad padne všehovšudy jen 5 vět. Jinak první půle ještě docela v pohodě - pořád tak nějak ve mně udržovala zvědavost, co bude dál a navíc ta kamera a tajuplné pohledy ještě nenudily, ošem druhou půlku jsem už celkem odzíval. 4.5/10 ()

divak84

podle mě fail. pokus o rádoby lyricko-epický příběh vychází jenom ve vizuálním směru. hrátky s temnými místnostmi a světlem jsou skvělé, ale ty rádoby poker-faces, apod.. to je k smíchu.. velká nuda, rozvláčné.. lepší byl ghost dog. podobně netradiční pojetí a bylo zvladnuto na jedničku.. ()

F.W.Colqhoun

Nicolas Winding Refn nás zve na exkurzi bordelů vyhlížejících jako temný wigwam. Odkazy na Lynche pokračují nesmyslnými hudebními čísly hlavního záporáka, záběry, které mají jen zmást, Martinezovými badalamentovinami aj. Zpracování scénáře, který by jinak mohl kápnout do noty třeba Johnu Woo, vyhlíží víc než co jiného jako reklama na svítidla, do níž se v jistých nepočetných záběrech připlétají gangsteři mdlého ducha, kteří poprvé slyšeli o Freudovi a nesou nelibě, co z toho pro ně vyplývá. Někdy se k téhle hře nechám svést, tentokrát nikoliv. (...) Dedicated to Alejandro Jodorowsky, stojí v závěrečných titulcích. Možná. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Refn si vyjde s mrtvými

Refn si vyjde s mrtvými

16.06.2014

Nicolas Winding Refn si po rozporuplně přijatém thajském výletu Jen Bůh odpouští vybíral mezi několika projekty a teprve před pár dny došlo k oficiálnímu potvrzení, že jeho následujícím filmem bude I… (více)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (více)