Držitel Ceny Akademie Cuba Gooding Jr. (Nejlepší herec ve vedlejší roli - Jerry Maguire, 1996) se představuje v roli novináře Lewise Hickse, specialisty na brutální vraždy. Když Hicks jednoho dne objeví zohavené tělo své nové přítelkyně a do ruky se mu dostane děsivý deník se jmény dalších plánovaných obětí sériového vraha, musí najít způsob, jak krvavým jatkám zabránit dřív, než bude pozdě. Tikot hodin je napínavý psychologický thriller, který navazuje na tradici filmů Mlčení jehňátek a Sedm. (oficiální text distributora)

veverysiak

Niežeby to bolo dáke pozoruhodné dielo, ale tým záverom sa z čistokrvného béčka prekotilo jasné céčko, pritom rozohrané to bolo pekne, svinili to akurát blbé dialógy, krepkavý scenár a prehrávanie hlavného hrdinu, lenže čo bolo znesiteľné dve tretiny, poslednú sa už zvládnuť nedalo, takže 40%. ()

daleba

Ach jo, tak dobrý námět a takhle to zkazit... Scénáristická katastrofa, nelogičnosti ve všech směrech. A ty výrazy obličeje Goodinga - to si spletl s komedií ne? Nejlepší herci, kteří se tu objevili, hráli mrtvoly (spíš tedy herečky)! Nebrat ()

djcremo

Takto to nejako vyzerá, keď sa scénar zbúcha narýchlo. Potom aj dej je nelogický a v určitých momentoch vyznieva až trápne. Hlavne v závere filmu som sa nestíhal čudovať nad kde to má nejakú logiku. Samozrejme tomu zodpovedajú aj herecké výkony. A zrejme ani tvorcovia to nebrali nejako vážne, keď si nedokázali všímať pri natáčaní nezrovnalosti. Ako jeden príklad uvádzam, ako sa vyšetrovateľ pri vypočúvaní hlavného hrdinu v dome objavoval striedavo s gumenými rukavicami a bez nich po tom ako si ich dal s rúk dole. A takých kravín je vo filme viac než dosť. To bolo pre mňa asi aj najzaujímavejšie na celom filme, lebo som sa pritom bavil a smial neskutočne. Keď už fakt nebudete vedieť po čom siahnuť tak len kvôli tým nedostatkom sa to oplatí. Schválne, kto ich nájde viac? ()

montel

Novinář Lewis Hicks (Coba Gooding Jr.) píše o zločincích a masových vrazích. Šok mu přichystá sériový vrah mladých žen, kterého načape u své milenky, kterou zrovna brutálně zavraždil. Hicks se jej snaží zadržet, ale vrah mu uteče. Hicks ovšem po souboji nachází na zemi vrahův deník, který přesně popisuje všechny minulé i budoucí vrahovi oběti...První polovina filmu není špatná, ale uškodila mu vrahova tvář, kterou uvidíme hned na začátku filmu. Později se divák dozvídá, že vrah je pravděpodobně z budoucnosti a to už je napováženou. Proč to proboha museli takto zamíchat, vždyť to mohla být slušná kriminálka. Že si distributor napsal do článku, že film navazuje na Mlčení jehňátek a na Sedm, je nejen k smíchu, ale hlavně zbytečně uráží jak diváka, tak tvůrce těchto dvou skvostných filmů. 40% ()

numan

Bezzubá sci-fi detektivka s tradičně toporným Cubou - Oscar neOscar, je to jen snaživá lopata, která na investigativního novináře nemá a dobře zahraje jen někoho svojí úrovně, protože nemusí hrát. Jak říká Kathryn Janeway, kapitánka Voyageru, od jakéhokoliv cestování časem je lepší se držet dál. Obzvlášť, pokud nejste schopni dát dohromady solidní příběh, který by nebyl děravý jak ementál a nepostrádal základní logiku - o průhlednosti a polopatičnosti podání nemluvě. Srovnání s Mlčením jehňátek a 7even je marketingový trik na úrovni hodně blbého vtipu. ()

joywork

Začátek filmu sliboval celkem slušné napětí, po pár desítkách minut to celé stratilo šmrnc, potom jsem pomalu lhostejně přijal nabízenou zápletku a byl jsem rád že padla opona. Scifi zápletka v thrillerovém balení mi nesedla, ()

Chlo0opek

Nebylo to špatný, ale herecky u mě teda nikdo nepřevyšoval svými výkony a čekal bych i lepší gradaci. Zkrátka chybělo tomu to pravé ořechové. A to že, když přišel vyšetřovatel do sirotčince a zkrátka řekl, že je z nějaké instutuce a všichni mu to bez mrknutí oka věří, k mému hodnocení taky nepřidalo.. ()

roboroz

Zdá sa, že súčasný filmári už ani nevedia nakrútiť film bez niečoho nadprirodzeného. Začínalo to dosť sľubne, no postupne sa to menilo na čoraz väčšiu somarinu. Scenár ani výkony hercov ničím neprekvapili. Podobných námetov už bolo až až - všetci sa snažia priblížiť Mlčaniu jahniat, no zatiaľ sa to nikomu nepodarilo. Mal to byť asi Harry Potter pre dospelákov... ()

HruDiss

Ehmm, nakonec filmu zjistíte, že bylo všechno vlastně k ničemu .. Cuba Gooding zahrál příjemně, nikoliv však výborně ... Průměrný herecký výkon s lehce podprůměrným dějem ... Jestli film navazuje na tradici Mlčení jehňátek nebo ještě preciznější film Sedm musí každý zvážit sám ... Moje 2* mluví za mě :-) ()

awerto

So Sedem ani Mlceni jehnatek to nema absolutne nic spolocneho. Snad len ukradnuty napad. Scenar nie je zly, ale herecke vykony pocnuc Cuba Goodingom a nim predovsetkym konciac. Mohol to byt zaujimavy film. Ak by to vsak tocil iny reziser a hrali ini herci. Je mi luto... ale slabota. Ta hviezdicka je za Neal McDonougha, ktory hral oproti ostatnym kvalitne. ()

ivan_g

Pro toho kdo nehledá ve filmu logiku, ale chce se jen pobavit výborný film dávám pět z pěti. Udržel mě v napětí od začátku do konce. ()

JerryPilsen

A máme tu časový paradox!Konec mě trochu udobřil,ale v předchozím ději je spousta chyb.A hlavně účelových a zbytečných scén.Chlapík napravuje svoji minulost dost složitě,určitě by to zvládl líp. ()

Gmisiycs

Samozřejmě jsem nejdříve musel v lebce uměle odmazat logické nesmysly s časem. Zbývá strhující příběh spíše o humanistické polemice a záchraně mladé duše, s přihlédnutím k axiomu 'co za to?'. 4* si to asi nezaslouží, ale zdejší hodnocení také ne. ()