Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V súťaži žien v stolnom tenise čelia proti sebe hráčky z Južnej a Severnej Kórey. Stáva sa to po prvýkrát od rozdelenia Kórejského poloostrova. O šesť mesiacov neskôr sa v Busane pripravuje Jung-hwa na 41. Majstrovstvá sveta v stolnom tenise, ktoré sa budú konať v Chiba v Japonsku. Okrem toho je pod veľkým tlakom kvôli zdraviu svojho otca. Pred odchodom jej oznámia, že Severná a Južná Kórea budú súťažiť spolu ako jeden tím. Po rôznych hádkach, sporoch, rivalite a podozrievania sa napokon hráčky spoja. Tieto dve mladé ženy nakoniec ukážu svojim ľuďom i svetu, že tímová práca môže zahnať tmavé tiene bolestných dejín. (ČSFD)

(více)

Recenze (30)

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

SPOILER (!!!) "Jak je to dlouho, co korejský hráč porazil čínského?" "Zatraceně dlouho ... (hrabání v papírech) ... asi 18 let?" Ping-pongová srdcovka. Pro Korejce znamenalo vítězství na MS družstev v roce 1991 asi tolik, co pro nás Nagano. KONEC SPOILERU. Navíc, když se kvůli tomu poprvé v historii vytvořil společný tým Severní a Jižní Koreje. Ano, je to předvídatelné (ale, jak jinak se dá udělat sportovní film založený na skutečné události?), ano, je v tom zjednodušeně černobílý pohled na protivníka. Ale. Je to výborně udělané. Film staví na výkonu Ji-won Ha (která tradičně vypadá dobře) a Du-na Bae (která velmi příjemně překvapila a její postava v tomto filmu se mi líbila - sedla jí - mnohem víc, než role Sonmi v Atlasu mraků). Plus všichni herci ve vedlejších rolích, kteří jsou nediskutovatelně výborní (líbí se mi okamžik, kdy Ye-ri Han, která hraje Yoo Soon-bok, otevře na protihráčku v rozhodujícím duelu oči - jako osobnost mě zaujal trenér severokorejských hráček, atd.). Celkem dlouho jsem přemýšlel a po analýze pocitů, které film vyvolal (a toho, co zůstalo v hlavě), dávám maximální hodnocení. ()

Ketri 

všechny recenze uživatele

Nevím, já už tu citové vydírání u korejských filmů beru jako samozřejmost. Pokud to není nešťastná láska k živé bytosti, je to alespoň nešťastná láska k vlasti. Však kdyby se u nás natočil film o výhře československých hokejistů nad Sbornou, taky by také vlastenecké oko nezůstalo suché. I když u nás by se muselo dát pozor, aby vše bylo politicky korektní, abychom se někoho nedotkli, bo to škodí obchodu. ()

Reklama

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Ano, je pravda, že kdyby všechno bylo tak, jako v tomhle filmu, Korea by na tom teď byla asi trošku jinak. Ale takhle je to pro diváka záživnější a hlavně dojemnější. Moje drahá Ha Ji-Won nezklamala, Bae Du-Na u mě poprvé zabodovala. Ani k ostatním hercům nemám výtky. Jsem překvapená, co se dá vytěžit z docela obyčejného příběhu. Důležité momenty bych si užila ještě lépe, kdyby k nim hrála chytlavější hudba. 4* ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Takato nacionalisticky ladena obroda sa netocila ani za studenej vojny, United Korea v ceste za vitazstvom musi prekonavat vsemozne klise prekazky...uber zlu Velku Cinu, nepriazen rozhodcov, chorobu, nepriazen severneho bratra, ktory je samozrejme vacsinou aj tym slabym clankom v rozhodujucich momentoch zapasov. Nalajnovane podla najprevarenejsich mustier, vyuzite vsetky sportove klise, ale.... aj tak to ma svoje caro a hlavne, ak by to malo co i len nepatrne prispiet k buducemu zjednoteniu dvoch krajin (ale jedneho naroda), tak nech filmov podobneho razenia vznika kludne aj nadalej viac. A Bae du-na sice v mramorovom vyraze poslusnej DPRK sudruzky zo zaciatku vo vyraze tvare je takmer identicka s jej ulohou Sonmi-451 v Cloud Atlas, ale sympatie si aj tak dostala ziskat. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Milujem snímky so športovou tematikou. Šport v živote ako takom, ponúka jedny z najkrajších emócii, a i keď si nemyslím, že z pohľadu budovania vzájomných vzťahov v samotnom počiatku, zobrazuje skutočnú realitu vtedajšieho “nápadu za všetky drobné”, že sa v úplnom závere tvorcovia nevyhli extrémnemu zidealizovaniu, ide o nádherný príbeh, o zrode priateľstva, porozumenia, ale i lásky. Maximálne dojatý, absolútne zaslúžené “päťhviezdie”. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (8)

  • Myšlenka natočit snímek s takto konstruovaným dějem ve sportovním prostředí vzešla z hlavy jihokorejského režiséra Jee-woon Kim (I Saw The Devil (2010)), jemuž cennými sportovními informacemi přispěla i skutečná jihokorejská pingpongová hráčka Hyun Jung-hwa, zlatá medailistka a účastnice letních olympijských her z roku 1988 a 1992. Jee-woon se ale z blíže nespecifikovaných důvodů režie snímku nakonec nezhostil, nahradil jej Hyun-sung Moon. (Conspi)
  • V posledním zápase se na tabuli zobrazí v jedné chvíli skóre 17:17. Korejky však vzápětí získají dva body a skóre je 18:16. (Jirka_Šč)
  • Se sportovní přípravou začaly účinkující herečky několik měsíců před samotným natáčením snímku. Herečka Ha Ji-won (Hyun Jung-hwa), která do doby natáčení snímku neměla se stolním tenisem žádné zkušenosti, se podrobila společným tréninkům se skutečnou Hyun Jung-hwa, zlatou olympijskou medailistkou ve stolním tenise. Zato herečka Bae Du-na (Lee Boon-hee) neměla s přípravou do filmové role tenisové hráčky velké problémy; stolnímu tenisu se po několik let věnovala na základní škole. Největším úskalím pro ni byla filmová autenticita, neboť její filmovou postavou je levoruká hráčka, Lee Boon-hee, zatímco Bae je ve skutečnosti pravačkou. Během náročných tréninků si Bae přivodila nepříjemný úraz, když si na jednom z prstů strhla nehet. Dvojice jihokorejských herců, herečka Choi Yoon-young (Yeon-jung) a herec Oh Jung-se (Doo-man), se intenzivnímu tréninku stolního tenisu věnovala takřka celých sedm měsíců. I díky tomu nebyl během natáčení snímku využit byť jediný sportovní dvojník. (Conspi)

Reklama

Reklama