Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (Cinemart)

Pochtli

Upřímně mě překvapují 4* a 5* hodnocení. Až na těch pár fórků, kterým jsem se upřímně zasmál, je to jen animák o panu dokonalém s typicky americkým koncem. ()

boombang

Moralistní a infantilní. Okatě didaktické a málo vtipné. Ale zároveň odvážně pošahané a místy překvapující. Dospělým bude jedno shlédnutí stačit. 55%. ()

george82

Bylo to netradiční a velmi příjemné. Konečně animák, který nevytváří vtipné situace za každou cenu. Velmi mile překvapilo svou chytrostí. ()

DominoTempus

Tak nevím. Úžasná animace, zábavné ztvárnění historických postav a směs zajímavých nápadů a vtipných gagů. A to jsem ani nezmínil, jak skvěle si autoři poradili se ztvárněním cestování času pro dětského diváka, dokonce zakomponovali i Blinovitchův limitační efekt! Avšak příliš často to sráží skutečně těžce infantilní scény. (Skutečně se z té sfingy nemohli dostat jinak?!) Co je ale horší, přes skvělé tempo a dostatek zajímavých nápadů film nikdy nedokázal navázat jakékoliv spojení s divákem - tedy se mnou. Nu což, 8/10 za řemeslně kvalitní animák. ()

adamix

História z inej perspektívy, vedená inteligentným hovoriacim psom a trochu pribrzdeným chalanom v poloinfantilnom humore. U mňa spokojnosť a 75%. ()

Mykhaluu

Ani to, že Sherman mohl více poslouchat a chápat, když ho vychovával mentální titán jako pan Peabody, nemůže ani zdálky otřást pětihvězdičkovou dokonalostí tohoto našlapaného animáku!!! ()

Vasiczech

Animáky poslední dobou moc nemusim. Přijde, že se spíše hledí na to, udělat jich hodně, místo toho aby se udělalo pár animáků, které vás připoutají k židli na x hodin, protože je budete sjíždět opakovaně. Kdysi mi Shrek, Madagaskar a Ice Age bohatě stačily a viděl jsem je i několikrát zasebou několikrát do týdne. Pan Peabody rozhodně vybočuje z řady. Konečně animák, u kterého se doopravdy pobaví i dospělý člověk. Nehledě na to, že se děti dozví, že bylo něco jako starověký Egypt, nebo, že žil někdo jménem Leonardo da Vinci. Příjemné postavy, prostředí, animace i příběh. Jestli se tímto startuje nová vlna animáků, možná opět zvážím jejich sledování. ()

srolyma

Zábavné opakování středoškolského dějepisu, které má ale jeden zásadní problém. Není totiž vůbec jasné, komu je to vlastně určeno. Tváří se to jako animák pro děti, ale ty asi moc nepoberou vtípky okolo úsměvu Mony Lisy, dortíků Marie Antoinetty nebo trojské války. My starší, světovými dějinami lehce políbení, se už párkrát zasvěceně zasmějeme (a někdy je to opravdu vydařený vtípek, to zase jo), ale zase máme problém se ztotožnit s obrýleným prvňáčkem Shermanem nebo snad dokonce s tím mluvícím pitbulem. Takže to zůstává někde mezi (a ani vlastně nevím mezi čím). ()

blondboss

Myslím, že s čistým svedomím môžem napísať, že tento snímok je skrátka animák roka, ktorému Lego movie či The Nut job nesiahajú ani po členky. Tri štvrtiny filmu bol naozaj digitálny nárez plný akcie, humoru a neskutočne originálnych scénok. A navyše má tento snímok jedno veľké plus - nenáročným a zábavným spôsobom učí deti čo to z histórie. A záverečná scénka je proste nezabudnuteľná, naozaj originálne a svieže. Super animák. 90 % ()

Domas88 odpad!

No.. Kdybych to měl hodnotit já tak to ani nemůžu, ale když můj mali synovec mně prosil abych to vypnul.. asi je někde chyba... Prosím.. co je to teďka za takovou modu točit tyhle animované filmy?:(( ()

Durdas

Moc jsem od toho nečekal, ale musím říct, že jsem se opravdu (až královsky) bavil! Bylo to super a mohu jen doporučit! ()

Lula.cz

Z mého pohledu nenápadný animák, který na sebe nepoutal velkou pozornost, o to větší milé překvapení. Viděno s českým dabingem a nelituju toho. Trojanův hlas mi k panu Peabodymu skvěle sedne. Zajímavá myšlenka adopce dítěte psem a jeho vypořádávání se s tím, že vyrůstá v neúplné rodině, dodává filmu na emocích a inteligenci. ()

lobo87

Pravdepodobne animák roku. Zábavné, napínavé, inteligentné! Pre animák väčšinou nedosiahnuteľná kombinácia. Tu to funguje. Pán Peabody je klasa a Sherman sympaťák, ktorému musíte držať palce... 75% ()

swinevenca

Tvůrci měli evidentně pár dobrých, ale naprosto nesouvisejících nápadů z různých dob, a tak se rozhodli, že jediným pojítkem bude cestování v čase. To ale totálně nezvládli a nevím, jestli oni sami ví, zda ty veletoče na konci dávaly aspoň trochu smysl. A tohle já většinou těžko koušu, byť chápu, že nejsem z cílové divácké skupiny, která logiku řešit nebude. Ta bude řešit jak to bylo vtipné a k pokukání, což místy skutečně bylo, zejména trojské fóry si budu pamatovat. Ale jinak to zapadne do průměru zběsilých animačních předváděček. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST