Stoker

• Česko Tajemství rodiny Stokerů (více)

Po tragické smrti otce v den jejích osmnáctých narozenin se India Stoker (Wasikowska) seznamuje s Charliem (Goode), jejím charismatickým strýcem, o jehož existenci až dosud neměla ponětí. Když se Charlie nastěhuje k Indii a její labilní matce (Kidman), obě jsou okouzleny jeho šarmem a klidem. Brzy je ale jasné, že Charlieův příjezd nebyl náhodný, a že jeho šokující tajemství z minulosti můžou zásadně ovlivnit Indiinu budoucnost... nebo ji úplně zničit. (oficiální text distributora)

petronela86

Geny jsou sviňa! Dlouho mě nic tak zvrhle nepotěšilo! Užívala jsem si to od chvíle, co si India propíchla nabobtnalej mozol, až do chvíle, co obarvila kytku na červeno! Úžasná práce s kamerou i scénářem (ne, že bych tomu rozuměla, ale prostě tak no...). Miu mám ráda čím dál víc a plastová Kidman tu byla taky celkem příjemná. Pět hvězd jako když vystřelí! :) ()

Elassar

Nepopírám, že tento film nějakou artovou hodnotu má. Vizual je hodně zajímavý, ale jinak šel tento snímek naprosto mimo mě. Možná nebyla nálada, nechci to moc hanit, ale já se prostě u toho nudil. Nelíbilo se. ()

david666

Ano, je to utahané jak žvýkačka - ale nemůžu si pomoci, na mě to působilo tak nějak zvláštně tajemně, že se mi to vlastně líbilo. Konec také lecos napravil. ()

CAR0DEJ

Veľmi sa mi tento film páčil, aj keď podľa spracovania nemá veľké ambície pre masy. Avšak príbeh bol jednoduchý a čo je najpodstatnejšie myšlienka, ktorá je pre nezaujatého diváka pravdepodobne neviditeľná (predpokladám, že vo všeobecnosti ju ľudia nevnímali, aspoň nie tak ako som ju vnímal ja), tak je krásne zapísaná a rozpracovaná a vďaka tomu jednoduchému príbehu, nie je ťažké ju spozorovať a oceniť, pre dostatočne zaujatého diváka. Preto Ďakujem ! ()

Taarg

Skvělý vizuál s řemeslně dokonalým scénářem (pět hvězd). S dějem, který je prostě hrozná blbost. Takže průměr... ()

Tancuj

Vizuální orgie na téma jak jablko nepadá daleko od stromu, ale nepochopitelně dopadlo tam, kde bychom ho nehledali. Postrádá to logiku biologické determinace i psychologické uvěřitelnosti. Vypadá to, že Chan-wook Park vyrůstal v ústavu. Myšlenka rodového fatalismu, kdy se v nás generují stejné charakterové vlastnosti našich předků a nejsme schopni s tím nic udělat , až na drobné korekce. Dovedené do až kýčovitě násilného extrému. ()

kolodej1

takhle to vypadá, když je forma nadřazená obsahu. Ta forma se opravdu velmi povedla, to musím uznat, spoustu vizuálních, zvukových nápadů, jen jsem měl někdy pocit, že ten dobrý nápad byl prvotní a to ostatní jen posloužilo tomu, aby mohl být nápad předveden, což by tak asi být nebylo. Rovněž jsem měl problém s psychologií postav a s nevěrohodností jejich konání. Kromě toho, klíčová a výchozí zápletka - smrt otce měla výraznou logickou chybu. Vznikl tak film, jehož autor měl zjevně ambice natočit dokonalý a velký film, ovšem výsledek měl k dokonalosti hodně daleko. 50% ()

serdehelan

Vizuálne nádherné, herecky zvládnuté, ale prekvapivo neuveriteľne nudné a nezaujímavé. Chan-wook Park zostáva s Oldboyom u mňa one-hit-wonder. Ani jeden z filmov, ktoré natočil pred alebo po Oldboyovi už mi neprišli nič len manýra. Škoda. ()

melfea

Moc se mi to líbilo, mnohem víc než jsem čekala, ten film není o nabitém ději nebo super složitém psychologickém příběhu, ale je o detailech, některé scény a obrazy byly naprosto skvělé. ()

Scaevola

Přál bych si, aby výchova opravdu dokázala změnit vnitřní nastavení člověka, leč bohužel s mnohým si neporadí ani předvídavý otec... Tísnivá atmosféra navozená čistým světlem provází snímek, který si zakládá právě na formě, neboť příběh je odtušitelný již velmi záhy. Tleskám sice příjemnému matení skrze opakování a představy, avšak zároveň tuším, že zanedlouho už nebudu vědět, že jsem tento film vůbec shlédnul. ()

Tomas_PO

napriek priserne silnemu a emotivnemu charakteru pribehu, nadhernej kamere, zaberom, farbam a prostrediu, vo mne absurdita, ci nasilna rodinna neprirodzenost deju nechala zmiesane pocity, ktore mi nedovoluju hodnotit inak. ()

krachman

Pomalý film s tuctovou trilerovou zápletkou, natočený sice originálně, ale strašně nudně až trapně. Jedna hvězda za poslední minutu. Nedoporučuju, ztráta času. ()

Jenn

TAK TROCHU SPOILER. Já prostě nevim. India je nesympatická kráva, která si koleduje vo znásilnění, na kterou nikdo nesmí sáhnout, fackuje vraha svýho fotra a hned na to po všech střílí. Nechápu ten obsah, protože jedinej, kdo tam byl psychicky labilní byla vona a její povedenej strejček (co má mimochodem neuvěřitelně krásnej úsměv) a rozhodně ne její máma (i když po tom zážitku o tom nepochybuju). Příběh nebyl nijak extra, tak nějak sem to tušila, ale hudba a kamera jsou parádní! Takže prostě nevim. ()

zampano

film na pomezí odpadu a geniality... mia wasikowska a nicole kidman v hlavních rolích - lépe už si režisér vybrat nemohl, jen si člověk chvílemi říká, jestli se takový potenciál nedal využít trochu jinak, méně deviantně. i když mia si svou roli až znepokojivě užívala. ()

brasek

Na môj vkus viac nudné ako zaujímavé, teda tento snímok má ďaleko od zaujímavého. Príbeh je bez tempa, žiadna atmosféra ani napätie iba silný nános psychopatologického bahna ktorému nikto nerozumie. Herecké obsadenie priam skvostné, ale všetky postavy mi liezli na nervy. ()

Kozlowski8

India Stoker je zvláštní, trochu divná 18letá dívka, která po smrti otce zůstane sama se svou - taky divnou matkou a k tomu se v jejich domě po mnoha letech objeví strýc Charlie - rovněž podivný člověk...Příběh začíná pozvolna a člověk dlouho neví, o co tady vlastně jde. Později se to ale slušně rozběhne a diváka vtáhne. Mia Wasikowska se do role obdivuhodně vložila a da la jí přesně to, co potřebovala. Ostatní herci taky v pohodě. Uznání zaslouží i práce kameramana a především hudební složka, krásně souznějící s děním v příběhu. 75%. ()

migl

Taký zvláštny a divný film o psychopatickej pubertiačke,ktorá si to rozdáva v sprche so svojou rukou pri spomienke na praskajúce vazy svojho spolužiaka,ktoré mu s veľkou radosťou zlomil jej ešte viac psychopatický strýko a jej lenivej a stále nadržanej matke ()

Korejský mistr se vrací domů

29.12.2013

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye