Ingeborg se cítí být starou a osamělou. Jonas je mladý, pohledný a svou krásu by mohl i prodávat. Anders trpí malou psychickou poruchou a Anna je mladá žena s tělesným postižením. Čtyři lidé velmi toužící po lásce, čtyři lidé, z nichž každý doufá v lepší zítřek, čtyři lidské duše, které spaluje touha. (ČSFD)

kockopes

Dost nahotin a zbytečně moc sexu a na konec několik "veselých scén"... S tímto se nedá vystačit a pokud by to měla být nějaká nová vlna severského filmu, tak už jich moc vidět nechci... ()

decay

Výplach žalúdka a frontálna lobotómia v jednom po seversky :). Nuž sme len ľudia, ktorý chcú byť šťastný. ()

DannyBoy80

Festival Severská filmová zima, MINIKINO Ostrava, 18.2.2012: Masakrální film, plný osamělých lidí, plný úchylek a zobrazení bez obalu. Plus černý závěr jak se patří. Zahráno výborně. Má to i jiná poselství, film pracuje na několika rovinách. Je pravda, že zezačátku jsem si myslel, že ve filmu vystupují pouze uchylové a perverzáci, ale nakonec se tam sem tam vyskytl normální člověk, ale ne moc. Někdo má vše a je nespokojený a někdo hledá něco málo a nemůže to najít. ()

dozana

SEVERSKÁ FILMOVÁ ZIMA v Kině Atlas. Dost zvláštní, chvílemi připomínající spíše porno než drama. Sledovat film skoro s plným sálem lidí dost nepříjemné alespoň pro mě. ()

Schuldiner

Tak...no...nemůžu říct, že bych se nebavil. Ale zas to neni žádnej zázrak. Ve vší tý úchylnosti je málo autentičnosti a tudíž to neni ani tak šokující, abych měl pocit, že to byla zajímavá a výjimečná podívaná.. A podobný mezilidský propletence jsem už viděl hodněkrát. Ve filmu. Celkově - moc náhodný, moc přitažený za uši. Poslední scéna je asi vážně nejlepší, i když zároveň i nejvíc přitažená za uši. Vzhledem k okolnostem. Postavy se chovají nereálně a nelogicky, takže to celý chvílema fakt působí i samoúčelně. Navíc, příde mi trochu jako by tvůrci opisovali z americkýho Štěstí (http://www.csfd.cz/film/8575-stesti/). Ale herci perfektní, ty musim pochválit. ()

dormouse

Začátek tedy vypadal jako pěkná nakládačka. Postavy: exhibicionista, kterého kvůli jeho úchylce opouští manželka, jeho syn, který se živí prostitucí, mladá žena traumatizovaná amputací prsu a její matka, která v jediný den přijde o zaměstnání i o manžela. Postupně se ale jednotlivé postavy rozvíjejí a film působí jako hudební skladba, v níž se jednotlivé nástroje přidávají k zvukové lince, aby na konec skončily v nádherném akordu. ()

Shimargh

Mistrně propletenej slepenec lidskejch osudů, který spojuje hluboký smutek a tíživá samota. No a láska, láska vás může potkat kdekoliv, zkrátka nádhernej snímek <3 ()

Piškotka

Opravdu zvláštní film a konec hustý. Všichni zúčastnění za maskou uchýlky či odchylky od normy prahli po lásce, blízkosti a touze žít život navzdory sobě a všem. Na konci tunelu objevili své světlo a štědrovečerní krmě mohla začít. ()

ursinko

Kúsok pod 80%. Tak toto sa snáď ani nedá vymyslieť. Pri zamyslení sa nad celou záverečnou situáciou a "náhodným" stretnutím všetkých postáv, ktoré sa už z predošlého deja nejakým spôsobom (väčšinou hodne absurdným) poznali, som sa musel strašne smiať. Tak strašné až krásne. A neodvážim sa odporúčať. ()

Brasi

Všechno je (tu) o sexu. A když už obrovskou náhodou ne, stejně pak hraje hlavní roli prso a penis na x způsobů. :) Vypointovaný je to fakt skvěle. Neřekl bych, že si vzpomínám na nějaký film, kde bych se celkem vzato u němý scény tak moc a hlavně od srdce zasmál. :) ()

adriane9

Ou no málokdy se u filmů takhle potím :).. Za tenhle snímek se postavím, už proto, že je opravdu hodně hodně jiný než všechny ostatní.. Každý máme nějaký ten handicap, ale toto jsou ty pravé nefalšované.. Konec mě naprosto odzbrojil a pro všechny co maj rádi odlišnost a tak trošku morbidní snímky je tento jak ulitý.. ()

jandula00

Smukke mennesker ukázal, že Dáni filmy točit umí a že dokáží i ty nejabsurdnější zápletky podat v uvěřitelné podobě. Ačkoli se film poměrně pomalu rozjíždí, po chvilce jsem už nestačila zírat na přibývající "úchylky" hlavních účastníků, při kterých si divák říká, že je až podezřele normální. A ačkoli nemám moc ráda filmy rozdělené na malé podpříběhy, které se dříve nebo později setkají, setkání v Smukke mennesker bylo naprosto geniální, neuvěřitelně vtipné a rozhodně nezapomenutelné. ()

Saur.us

Uf, to byl zase jednou zážitek. Plejáda pervertu, deprese a dekadentní morálky, z které nakonec vyplyne, že ty na venek nejhorší lidé mohou být vlastně ti nejmilejší. Bod za tu skvělou závěrečnou scénu, tu jsem si opravdu užíval. ()

jupisova

Film přesně podle mého gusta . Mám ráda severské filmy a tenhle řadím mezi nejlepší . Závěrečná typicky vánoční scéna mě položila na kolena , tak takové vánoce jsem ještě nezažila ! Proklatě sprostý , proklatě hořký , proklatě dobrý film .... ()

Rockerman

Dlouho se zdá, že to je jen přehlídka všelijakých úchylek, perverzí, frustrací a depresí. Je to však hlavně krásně vystavěný příběh čtyř lidí, jejichž osudy se pomaličku přibližují až se v excelentním závěru spojí. Škoda několika hluchých míst, jinak bych šel na plný počet hvězd. I tak je to ale zážitek! ()