Moderní Popelka: Byla jednou jedna píseň

Moderná popoluška 2

Komedie / Rodinný / Romantický / Hudební

USA, 2011, 85 min

John Peters

Všichni natáčejí pořád to stejné: Popelka na 100 způsobů :D....nevím, jestli je lepší tahle, nebo Moderní Popelka 2004, ale upřímně...ani jedna mě nenadchla ;-)(30.11.2011)

Do třetice všeho dobrého se zámořským tvůrcům podařilo z tradičního pohádkového námětu navařit velmi netradiční a sympatickou hudební absurditu za doprovodu elektrických kytar a tanečních beatů. Hned zkraje předesílám, že tvůrci si vypůjčili z klasické pohádkové předlohy až poměrně zanedbatelné množství známých motivů či prvků, kupříkladu zcela opomíjejí hledání sličné krásky za pomoci ztraceného střevíčku. Pohledná Katie toužící po hudební kariéře má tu smůlu, že žije v zapadákově s nevlastní sestrou, jež je její vrstevnicí a jejím "blond" protipólem, s malým, rošťácky - špionsky vynalézavým bratříčkem, který nejen jí rád tropí naschvály a s krutou a hrabivou macechou, která touží jen po bohatství a slávě a z duše ji nenávidí. Ta se totiž, kromě sebe, vidí jen ve své spanilé dcerunce a chce z ní mít pěveckou superstar. Má to jen jeden háček. Její Bev je hudebně nenadaná. Katie je přesně její opak. Macecha nelení a donutí Katie pod pohrůžkou, že z otcova dědictví nedostane ani cent, pokud za její antitalentem obdařenou dceru nenazpívá song s hitovými ambicemi, který následně bude Bev, spolu i s hlasem své nevlastní sestry, vydávat za svůj. S tímto podvodem se vydá předstoupit před vlivným hledačem hudebních talentů na hudební campus, kde je děkankou. Producent má sympatického syna, který podvod ihned neodhalí a Bev si na nějakou dobu ukradne jeho srdce, které mělo patřit Katie. Nezbývá, než za pomoci přátel sabotovat vystoupení, které rozhodne o tom, která z dívek bude vyvolenou pro hudební dráhu, potažmo životní lásku adorovaného idolu. Na film určený rovnou na dvd se jedná o vizuálně příjemně vypiplaný film plný svěžích invenčních nápadů, při nichž ani není moc podstatné, kdo je ve filmu nejzlejší, nejkrásnější nebo nejhloupější. Děj, nebo spíše sled komediálních absurdností vyvážených dobrým poměrem hudebních čísel, je vystavěný tak, že se dá v pohodě fandit všem. Vtipy jsou opravdu ryze absurdní a neotřelé. Macecha má svého osobního indického guru, který se jen z důvodu osobního profitu za něho vydává, ta má jen jednu dceru, která není žádná ošklivka, oproti spřízněným filmovým verzím, ale je to přiměřeně "vymaštěná" atraktivní blondýna a není ani tak zlá, místo druhé dcery je tady povedený malý bratříček, který za pomoci kamer šmíruje všechny a všechno v domě a je to on, kdo přijde s iniciativou sabotovat plány své mámy, a pak je tu pohledná Katie, které nechybí komediální ani hudební talent. Filmu nečiní problém vytasit se s pořádnou porcí nápaditých a často až zcela absurdních gagů a situací, mezi něž patří "záchodový" konkurs, netradiční výzva v hudební "soutěži" v indických rytmech na plese, anebo nejrůznější eskapády při získávání si sympatií nesmělého mladíka, který není schopen prokouknout, že jeho nápadnice ho zkušeně obelhává. Všechno perfektně fungovalo, film se několikrát sympaticky shodil a závěr docela gradoval i s tím vědomím, že to dopadne podle očekávání. Občas příznivý dojem pokazila scenáristická naivita, kdy například nešlo přehlédnout, že mladík na plese pod průhledným závojem nepozná Katie, a to ani po hlase. Herecká sestava se činila. Trio Lucy Hale, Megan Park a Missy Pyle patřilo k velkým tahounům a do jisté míry i k diváckým objevům. Oproti průměrně nápaditým moderním předchozím verzím, je tohle velké překvapení, které se neuchýlilo k hudebním cover verzím známých hitů a přišlo s něčím novým a svěžím, co do příběhu i hudební porce, než doposud bylo v tomhle ohledu k vidění. Mé hodnocení: 80%(22.7.2014)

• Tsuki

Člověk by řekl, že mám těch "moderních Popelek" už dost, ale rozhodla jsem se dát šanci i této a zklamaná jsem nakonec nebyla. Je to v podstatě v lecčem podobné Popelce se Selenou Gomez, protože tento film je taktéž dost postavený na hudbě a tanci. Jen mi přišel o něco méně zábavný, postavy nebyly tak zajímavé (například macechy byly mnohem lepší jak v Popelce s Hilary Duff, tak v Popelce se Selenou Gomez) a hlavní postava samotné Popelky (Lucy Hale) mi zkrátka nebyla tak sympatická... ale bavila jsem se a naskytly se tam tak dvě lepší písničky, které se dobře poslouchaly. ~(2,4)~(11.8.2012)

Rozhodně jsem od tohoto filmu očekával mnohem méně. A vlastně mě příjemně překvapil, že nebyl tak strašný, jak se od podobného názvu dá předpokládat. A to hlavně díky nadsázce a vlastně jakési parodizaci a humoru, které ve filmu jsou. Teenage oddychovka :-)(3.1.2012)

• Kamca_

Hrozná blbost. Byla chyba na to vůbec koukat. Dokoukat tehle film do konce chce hodně velkou odvahu. Já se překonala a dokoukala to. Stupidní a trapné dialogy provází celý film a pokud si myslíte, že se to zlepší, tak jste na omylu. Celkově můžu dát jen 20%.(28.8.2014)