Pod kůží

• Velká Británie Under the Skin (více)

Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou. (oficiální text distributora)

windows

Hvězdičku dávám za hudbu, ta byla maximálně famózní. Ovšem děj, dialogy a celková stopáž filmu na úrovni psychiatrické léčebny. Jonathan Glazer má buď luxusní matroš a pěkně se zhulil, když Scar Johansson kroutila zadkem před kamerou nebo má vážný psychický problém. Každopádně za rok 2013 asi nejrozporuplnější film. ()

vozralec

Scarlett chodí, jezdí, čumí. Jo a láká nadržence. Občas se ukáže i nahá. Pěkné jízdy na motorce. Verbal by film jistě ocenil jako artový odpad. ()

Cooller odpad!

Co to do prdele mělo bejt zase za pokus o umělecké dílo? A stejně jako VVitch je to sračka roku beztak to vy uchylové hodnotíte kladně protože tam je nahá a chlupatá scarlet a jakejsi hodnej bratr Efialtése... děj absolutně o ničem celou dobu čekáte na zvrat který stejně jako Godot nikdy nepřijde ale na uspání dobrá kravina.... ()

elimS

5% - komentář 20ti slovy: 10ti minutový "příběh" natáhneme na 100 a přidáme dlouhé záběry na ulice a lesy, aby umělečtí filmoví kritici pohonili. Nahá Scarlett je pro zbytek. ()

BuchtiCZ

Jako filmové zpracování sci-fi příběhu to moc nefunguje. Mám za to, že pokud bych si nepřečetl text distributora, tak až do poslední scény nepochopím podstatu příběhu a počínání hlavní postavy. Jako avantgardní imprese Scarlett v sychravé skotské krajině naopak funguje výborně. Film doplácí na svou přehnanou artovost a (asi) symboliku, takže výsledný dojem je hodně rozporuplný. ()

gicous

Připoutejte se, letíme!!!! A kam??? To, nikdo neví. Do neznáma, protože pilota nám dělá Jonathan "záhada" Glazer. Směr a smysl cesty ví totiž jenom on. Filmový experiment, složitý, nepochopitelný, přiběhově prázdný. Obsahuje několik fantastických momentů, při kterých se tají dech, ale ty samy o sobě nedokážou utáhnout celý film. Zrození bylo pro běžného diváka ještě schůdné, tohle je už příliš. Směs nesouvisejících záběru. Kdyby je spojoval souvislejší a trochu vstřícnějších příběh, byl bych v podstatě spokojen. Ale já nejsem. Sakra, jak já nesnáším tyhle zklamání. Člověk se tak dlouho těší, a pak příjde smutné zklamání. Tak nic, budu čekat dále a uvidím čím mě Glazer "dostane" příště. 4/10 ()

RoninNiro

Ou shit, odporny nudný film. Fetiš pre toho kto sa chce pozerat 108 minut na Skarletku. Slabe nudné kvázi sci-fi, miestami dosť nechutne. ()

mac000

Je pravda, že film může vyvolat velmi rozporuplné reakce u diváků.(kolik diváků bude chtít shlédnout film jenom pro nahotu hlavní protagonistky Scarlett Johanssonové ?). Film má v sobě cosi znepokojujícího a minimalistická hudba to jenom potvrzuje. Z filmu samotného si musí divák, neznalý literární předlohy, hodně domýšlet a rozhodně se např. nedozví, že na planetě, odkud žena pochází, je "lidské maso považováno za naprostou lahůdku" (viz text distributora). Tři a půl hvězdičky, z toho jedna za krásnou skotskou krajinu. ()

The_Peach

Strašná chujovina. Absolútne zbytočný film, ktorý mi nič nedal...neviem ani poriadne čo chcel básnik cez tento počin povedať. Proste 100 minút brutálnej nudy. Jednu hviezdu dávam, kvôli niektorým záberom obnaženej Scarlett. ()

germiny

Hmm tak s tímto filmem jsem si moc nerozuměl. Chápu, je to artovka, ale snad i artovka by mohla mít nějaký trochu silnější děj, ne? Pomalé tempo mi nevadilo a ta nálada toho filmu byla take celkem nakažlivá, ale prostě se tam skoro nic nestalo a navíc ten konec, no, ehm... ()

srncek

Artový film, parádne okorenený Scarlett Johansson, čiže dojem ešte viac vizuálne umocnený :3 Aj to sychravé Škótsko malo niečo do seba..ich sedlácky nezrozumiteľný jazyk už nie. 75% ()

maoc

Nečtěte CZ filmový oficiální text distributora. Psal ho sadista nebo vypatlanec. Faberovu předlohu jsem měl už jednou v ruce, ale nakonec zase odložil do regálu. Tuto chybu budu muset napravit. Film nakonec nebyl tak zdlouhavý a nudný, jak jsem myslel. Některé scény jsou vyloženě ikonické (modré slipy, pobřeží, pod hladinou, závěr). To pro mne skutečně řadí film, přesně podle slov jakési recenze, do ranku Kubrick-like. Za tohle oba palce nahoru. Nepobral jsem několik scén, třeba situaci na pobřeží. Motivace vedlejších postav totálně mimoňská (borec z lontu), role motorkáře také nejasná, ale to je asi záměr. Celé to tápání a hledání něčeho, co ani není jasně definované, to je určitě záměr, protože jinak musel Glazer jet na kyselince. Mám ale pocit, že téma se to dalo podat přece jen o dost lépe a hlouběji. Filmu by slušelo tak 10 minut navíc. Ale ne 10 minut čumění z dodávky, ale 10 minut intenzivní pitvy lidskosti, tak, jak nastala hlavně v druhé polovině filmu. Uvidím, zda v tomto kniha nejde dál. Co říci ke Scarlett? Zděsilo mě, jak je tuctová až ošklivá. Tělo tedy nic moc a ani ta tvářička není kdovíco. Mám pocit, že při detailním zkoumání je nakonec nic moc každý. To důležité se přece skrývá pod kůží. ()

Olafsson

WTF did I just watch...? Hovadina, neskutečně mě sralo, že jsem naprosto nerozuměl skotské angličtině.. Nejprve jsem dokonce měl dojem že je to nějaká jiná, mně neznámá řeč.. pár silných scén, hlavně ta pod hladinou... Ale kvůli Scarlett, pro jejíž křivky mám slabost, jsem to dokoukal... Užil jsem si jich vrchovatě.. ()

dzberry

Tíživé jak poslední den dovolené u moře. Hutný matroš, který mi připomněl jeden můj dávný dojezd na jednom extra vyvedeném tripíčku. Temné, depresivní a fascinující jak novodobé Hovory z Lán. Několik vzpomínek z filmu určitě ulpí – např. nakládané pyje v rosolu, ústřední smyčcové kvílení a prasklý oděv značky Scarlett. P. S. Jsem ze sebe nadšen. To proto, že jsem v předchozím geniálním všeobjímajícím komentáři nijak nereflektoval to, že jsem poprvé v životě viděl nahatou Scarlett Johanssonovou! Super. Krásná baba. Pomačkatelná selka. Ten, kdo by mi chtěl tvrdit, že se nerozněžnil při pohledu na její materiálek, je u mě normální bukvice bez názoru a bez povědomí o krásách života. ()

MyrnaAlec

Takhle zmršit skvělou knižní předlohu, to se jen tak nevidí !!! Moje velmi oblíbená kniha je o něčem úplně jiném, proč tedy natočili film bez jakékoli souvislosti s předlohou ??? Hlavní postava má působit jako divně přeoperovaný člověk, nikoli jako tuctová modelka, auto má být osobák, ze zpracování vodselů ani ťuk, morální apel nikde. I kdybych od tohoto odhlédla, je to dlouhý, nudný a naprosto zbytečný film. ()

petite fille

rozumiem, prečo sú hodnotenia tohto filmu natoľko polarizované. nie je krásny. je znepokojujúci, miestami vyslovene odporný. a práve úspech zobrazenia toho, čo chce ponúknuť, podľa mňa tkvie presne v tom, že takýto býť má. musím povedať, že je to asi prvý film o mimozemšťanoch vôbec, ktorému sa u mňa podarilo vyvolať dojem, že nie je z tohto sveta - že je doslova neľudský (tento prívlastok tu neznamená negatívne hodnotenie, ale samotnú inakosť). pri hlbšom zamyslení nad ním sa dajú objaviť dosť relevantné témy povrchnosti, telesnosti, zraniteľnosti a vôbec toho, čo tvorí ľudskú bytosť, kde sa v nej vlastne nachádza schopnosť milovať, súcitiť, nesledovať len vlastný prospech. nie som si síce istá, či je to pre mňa osobne film na opakované sledovanie, ale určite je dielo hodné pozornosti. P.S.: pre tých, ktorí potrebujú trochu pomoc s analýzou, odporúčam video Chrisa Stuckmanna: https://youtu.be/nyW01TOyEKI. ()

kubilov

Takhle, Under the Skin jsem viděl na začátku července a od té doby mě pořád nenapadlo, co o tomhle zvláštním dílku napsat. Snad jen: Scarlett ukáže kozy. ()