Pod kůží

• Velká Británie Under the Skin (více)

Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou. (oficiální text distributora)

ReactLotus

Ak sa s Vami z ničoho nič začne baviť pekná baba a bude chcieť, aby ste sa jej dotkli, neverte jej. Účtuje si aj za dotyky...   Film je síce o niečom inom, ale nie je až tak iný...   Zvláštny, skôr artový film. Nudný, pomalý, divný, tmavý ( väčšinu deja sa film odohráva v noci a síce to má asi navodiť napätie a strach, ale človek má problém identifikovať, na čo sa vlastne pozerá, takže skôr navodzuje zmätenosť ako strach ). Hudobné pozadie je ale celkom dobré, lenže to film nezachraňuje. Príbeh je nepochopiteľný a ak by som si neprečítal tu, na ČSFD obsah, tak tomu vôbec nepochopím. Rozmýšľam nad dôvodom, prečo by som film nemal označiť ako zlý. Jeden z horších Scarlettiných filmov... No a ako spomenul kolega v recenzii: „Nikdy nedůvěřujte krásné ženě, obzvlášť zajímá-li se o vás...“ ()

koci

Tady je opravdu velkou výhodou znát předlohu, stejnojmenný román od Skota jménem Michel Faber. Věděl jsem, co se to v tom filmu sakra děje, a musím říct, že Jonathan Glazer naložil s původním příběhem zajímavě. Knížka "Pod kůží" vyšla i u nás, všem ji doporučuju. ()

Mukade

Tak toto bolo vhodné natočiť nanajvýš ako jednu epizódu seriálu Outer limits a nie ako pomaly dvojhodinový film. Kôli tomu že tam hrala SJ a že sa to tvári umelecky tak tomu dávate 4 ba dokonca 5*. A ten naprosto nudný záver?! Akoby ten film ani záver nemal, smiešne. Pseudoumelecké, pseudointelektuálne, pseudovšetko, LOL. ( Skarletka tu tiež nevyzerá ktovieako, nadváha, ukážková celulitída (to bol zrejme velký "umelecký" zámer, ukázať ju. Spolu s ďalšou krásou - tým malformovaným smoliarom. Bravó maestro.)). Ešte stojí za to zopakovať vetu z komentára Kazu - "Na začátku jsem naivně doufal, že se něco začne dít a vůbec ještě netušil rozměry právě probíhajícího průseru..." , super veta :) . Asi najväčšie sklamanie roka. Našťastie som o tomto filme ešte pred pár dňami nič nevedel. ()

RoyBatty444

Film na zamyslenie. Aj keď niekto k tomu ani nepríde lebo pre asketiskosť deja ho skoro omrzí. Čo naozaj nadchne sú dve krásky a to anglická príroda a Johanssonka. Minimalistickosť je písaná veľkými písmenami. Obrazy sú zaujímavé a idú pod kožu napriek tomu je kvalita kolísavá a film vyznieva viac ako dokument. ()

luongovaee

Scarlett je tak tělesná a krásná, že se v její přítomnosti všechny oběti stanou bezbrannými kořistmi. Film je ve svém jádru znepokojující a zároveň romantisticky podmanivý. Je to jako by člověk stál na kraji útesu, který se každou chvíli může propadnout. Je to jako mít před sebou krásu mraků a hor a být si vědom toho, že nejsme ničím jiným než bezbrannými tvory, kteří plují časem a prostorem. ()

zipS

Dalo sa aj "nudnejsie" ? .. cakal som trosku iny styl filmu, dostal som to co som ani necakal :/ Toto snad nebolo ani v ramci "Art movie". ()

Diskutant

Zaujímavý, umelecký, alternatívny stýl filmu, ktorý celkom prekvapil. Na príbehu sa trošku mohlo viac zapracovať, nech zanechá hlbší dojem, ale i tak to malo niečo do seba. Scarlett Johansson je nádherná, talentovaná herečka, takže jej obsadenie veľmi potešilo. Mierne mrazivý scifi triller. 65%... ()

Georginek odpad!

Naprostá a nudná kokotina s tlustou Scarlett. Otřesný počin. Na todle jít do kina, ubodám po projekci pokladní........ A to, že si po zápustce prohlíží lampou funidlo, už to nezachrání.......2% za kozy slečny Johanssnovic......... ()

foils

Mimozemšťani vraždící osamělé nadržené chlapy způsobem natolik bizarním, aby každému došlo, že to tvůrce nemyslí vážně. Jde tedy o jakousi parodii na nejrůznější kraviny, co se dnes houfně točí, a taky na publikum, které je ochotno na ně tupě zírat, jen když je to dostatečný spektákl. To film názorně předvádí i sám sebou - přes zjevné nelogičnosti ve scénáři je jasné, že ho kvůli sexy scénám ScarJo dokouká i ten nejzatvrzelejší příznivec tzv. žánrových filmů. Myšlenka OK, jen ji Glazer zbytečně dovádí na můj vkus do přílišných extrémů (Jodorowsky ovšem musel mít z tohoto počinu radost). ()

NeverEver

Co asi tak slibil reziser Scarlett aby se propujcila takove nude bez hlavy a paty a jeste k tomu se pro neho svlekla??? To je pro me asi nejvetsi zahadou celeho filmu. Plna nahota totiz filmu nic na vic nepridala, dej filmu to defacto vubec nevyzadoval, resp. dalo se to zpracovat lepe, rajcovneji, aniz bychom ukazovali "krtka" ci "kozy") Pominu-li par vizualnich originalit a velmi naturalisticke pojeti (s erekci vzhuru na pochod Praha-Prcice), je film tak nejak "mimo". Nevime prakticky nic a ani na konci se nedozvime proc, nac, jak, kdo je kdo?... Nevime proste nic. Respektive na konci filmu vime, ze Scarlett je fakt hezka (naha) baba, ze bychoms e ne nemali pokouset zachranovat psa, ktery se dostal do zpetneho proudu (a ani se nepokouset zachranovat svou blaznivou manzelku, ktera se pokousi zachranovat toho psa, pokud mam na brehu rocni dite) a ze Krystof hadek s emuze pochlubit dialogem se Scarlett Johansson. Trosku mi to pripomina studentskou praci studenta posledniho rocniku, ktery se chce pokusit o "nezavisly sci-fi": nema dobry scenar: nemam sajnu co tim filmem chce sdelit, ale jde do toho, konec skoly se preci blizi... protoze se najde dost "nezavislaku", kteri s troskou houbicek v tom spatri novou metu moderniho filmu. 2** a to jen za Scarlett, jinak to bylo ciste trapeni a nuda. ()

Alvin

Kruciální otázka toho divácky náročného a veskrze originálního snímku zní: "Viděli jsme skutečný klín slečny Johansson nebo zase jen nějakou digitálně renderovanou pipku?" A zatímco si erudovaní filmoví kritici lámou hlavu nad odpovědí, já musím konstatovat, že takový od mládí nadšený lovec bobříků jako já odchází z projekce zklamán. BOILER ALERT! Tento komentář nedává žádný smysl, stejně jako samotný snímek. ()

gael83

Vskutku působivé ART sci-fi s několika silnými momenty, už úvodní atmosférická sekvence potěší příznivce nejednoznačnosti, Scarlett něco na způsob lovce či sběrače, působí až nenápadným dojmem při svých "výletech" po městě, čím víc se dostává svým obětem pod kůži tím více je zpochybněna vlastním postojem k životu, jako takovému. Samotný závěr však bere dech, potěší i účast českého herce. Zajímavé s velmi pozvolným tempem, kdy divák dostává prostor k fantazii a přemýšlení. ()

Vaudevillain

Pravdepodobne najlepší film posledných desiatich rokov a neskutočný úspech v posúvaní hraníc filmu. Najnovší film Jonathana Glazera je všetkým čím by film novej generácie mal byť. Dych berúca kinematografia ktorá dokáže byť nádherná a očarujúca v jeden moment aby sa o chvíľu transformovala do perfektnej vizualizácie nekompromisnej a ponurej vízie našej spoločnosti. To čo sa vo filme deje záleží na interpretácii kedže Glazer využíva skutočnú silu média, vie že film je vizuálne médium a jeho účelom nie je iba natočenie dobrého príbehu, ukazuje omnoho viac ako hovorí a necháva diváka unášať sa príbehom, špekulovať a vynášať vlastné závery. Vytvára podnetný, temný a v miestach krutý príbeh s kúskami krásy porozhádzanými po celom svojom tele. Sledujeme predohru mimozemskej invázie v ktorej na seba mimozemšťan berie podobu krásnej ženy (Scarlett Johansson) ktorú Glazer využíva na mnoho účelov ako postavu aj ako metaforu a skúma cez ňu súčasnú spoločnosť, ľudskú prirodzenosť, to ako spoločnosť jedná zo ženami, na posadnutosti krásou a povrchnosťou. Glazer študuje mužský chtíč a sexuálne túžby a rekontextualizuje a dekonštruktuje ich spôsobom aký sme ešte nevideli. Skúma archetypálne úlohy pohlaví a čo sa stane ak sa im niekto vzoprie, o neakceptovaní odlišnosti v spoločnosti ktorá sa odlišnosti bojí, čo je ironicky perfektne demonštrované aj jeho recepciou a súčasnou filmovou spoločnosťou ktorá tomuto "príliš odlišnému" filmu prejavila veľmi málo uznania, napriek tomu že je to takmer bez debaty najviac prelomový a odvážny filmový počin svojho roka. Nebudem tu analyzovať celý priebeh filmu so spoilermi a tým čo určité scény symbolizujú, keďže hneď prvý komentár na tejto stránke od POMA a druhý od Malarkeyho dostatočne ukazujú ako veľmi je posolstvo o sexisme a mizogýnii v súčasnej spoločnosti relevantné. ()