Seznam smrti

• Velká Británie Kill List (více)

Seznam smrti režiséra Bena Wheatleyho je šokující mix žánrů, který aspiruje na titul nejlepší horor roku. Skvělá směs rodinného dramatu, akčního thrilleru a strašidelného psycho-hororu vypráví příběh bývalého vojáka, jenž se stal nájemným vrahem a sestoupil do nitra lidské temnoty. Osm měsíců po katastrofálně zpackaném zásahu v Kijevě je fyzicky i psychicky natrvalo poznamenaný Jay dotlačen kolegou Galem, aby přijal nový úkol. S tím jak proniká do znepokojivě bizarního prostředí, kde má zakázku provést, se Jayův vlastní svět začne rozpadat až ho strach a paranoia stáhne k děsivému bodu, z něhož není návratu... (oficiální text distributora)

LihO

Nezáživné, predvídateľné, obsahujúce pár slabých záberov s krvou, ktoré nikoho nevystrašia. Vďaka aspoň za švédske spestrenie v obsadení ;) ()

Radko

Samozrejme, hneď napadlo: britská, podarenejšia verzia Srbského filmu, mixnutá obskúrnou sektou, čo má celé dianie pod palcom. Poznámka: Ale zase, tak úplne mimo to nie je. Jemnejšia, realistická verzia príbehu sa deje aj v skutočnosti. Na Slovensku a v Nemecku bola začiatkom tisícročia populárna taká speváčka, čo čerpala z archaických jazykov, magickej sily prírody a kadejakých novátorských hudobných doplnkov (tiež čerpajúcich z výdobytkov matky Gaie). Dala si meno Sui Vesan. Nahrala nejaké cédečka a odsťahovala sa aj so svojím partnerom kdesi do Štiavnických vrchov. Nuž a potom dlho ticho. Len toť nedávno som sa dozvedel, že sa dala fanaticky k jehovistom. A úplne jej i jej manželovi z toho preplo. Nuž tak. ()

castor

Jest pravda, že se tahle poctivá filmařina obtížně interpretuje, přesto mezi poměrně skvostnými jednotlivostmi musíme složit i něco, co pak označujeme za průměr, průšvih, nebo třeba filmovou událost roku. A tady nastává problém. Intenzivní nástup (dusně natočená večeře) totiž vystřídá hledání indicií, co tím chtěli pánové tvůrci vlastně říct. Sleduju tady kolem srovnání s projektem Srpski film, který dle mého skromného názoru nechal leccos na divákovi a jakožto obtížně zařaditelný a hodnotitelný pokus, který by je moc rád posadil na prdel, k označení „zážitek“ potřeboval ještě mohutný krok. Režisér téhle podívané nabízí sociální drama, které postupně vystřídá hodně černá komedie, psychologický thriller i podivně vypadající horor. Totálně ale opomene vysvětlit některé dílčí otázky. Oceňuji nicméně onen plíživý neklid a nejistotu, s čím tvůrci přijdou za několik málo záběrů!! ()

JAn

Dokonale znepokojivé, syrové a depresivní. Místy se sice celistvost Kill Listu rozpadá, vše ale vynahrazuje jeho hutná atmosféra. ()

Wacoslav1

Ale jo celkem to ušlo. Ten obsah bych řekl, že tady tomu filmu dělá spíš jenom bombastickou reklamu na něco čím není a tak bych řekl, že hodnocení je tu v tomto případě celkem adekvátní není to špatnej film, ale místy taková divná přeplácaná slátanina, ale koukat se na to dá. To zase jako jo.55% ()

Davies182

Mrazivý polo-dokument o tom, co všechno se může posrat při úplně obyčejné zakázce nájemného assasína. Nízkorozpočtové, notně dramatické, a zatraceně napínavé. All the time. ()

gogo76

Dosť dlho sa film rozbieha a divák vôbec netuší, čo má očakávať. Manželstvo v kríze, spoločná večera s priateľmi, potom zrazu šokujúca vyvražďovačka. Niektoré zábery sú fakt drsné, tá s kladivom až priveľmi. Body kvôli týmto šokujúcim scénam filmu určite pridávať nebudem. Beriem ten spôsob kľudného rozprávania príbehu, aby vás režisér v zápätí šokoval, ale ak má byť podľa tvorcov celý záver nejakou pointou, tak to veľmi nevyšlo. Prišla mi pritiahnutá za vlasy, úplne prázdna a celý film v postate tak nejako o ničom. Parťák hlavného hrdinu mi celý čas pripomínal herca Tima Rotha. Skôr priemer. 60%. ()

Xmilden

Snímek pro náročného diváka, závěr jsem nepochopil vůbec, ale tohle asi nebylo smyslem filmu. Bohatě stačilo jen nasávat vydařenou atmosféru všudypřítomného mystična. Nevědět že se jedná o horor tak na tohle nekoukám, ale takhle ve mě stále hlodala představa že každou chvíli příjde nějaký nářezový zvrat. ()

Phobia

Uch... ehm... jak jen erudovaně začít? Nabízí se třeba: co to kurva bylo?! Se skřípěním zubů jsem přetrpěla úvodní půlhodinu ve znamení manželských hádek - neděkuju, toho jsem si dost užila v dětství a nemám zájem podobným scénám přihlížet. Ale vydržela jsem, protože hodnocení některých mých nejmenovaných oblíbenců (že Gilmoure93, že Genero?:-)) naznačovala cosi výjimečného. A to zas jo, jsem po filmu výjimečně zmatená a zůstal mi výjimečný pocit znepokojení. Když jsem dnes ráno po bezmála třech týdnech otevřela Škodu Fekaliu a vyvalil se na mě hnilobný zápach ze zapomenutého kousku vepřového + mračno much, tak nějak to korespondovalo s dojmy a atmosférou předchozího večera ve společnosti "Seznamu smrti". Střední pasáž, ve které je divák svědkem svérázného zaměstnání dvojice parťáků, mě poněkud uklidnila a čekala jsem, co se z toho nakonec vyvrbí. A vyvrbil se z toho... CO?!? Co se tím filmem snažili tvůrci sdělit? Jaký to všechno mělo smysl? Proč děkovali? Co byli zač ti tajtrlíci v závěru? Jaká byla pointa? Čarodějnice? Bylo to vážně tak blbé, nebo jsem blbá já a prostě jsem tu genialitu vůbec nepochopila? Seru na to, s ohledem na vyvolané relativně silné dojmy hodnotím nadprůměrem (66,6%, ať je to stylové), ovšem k repete se určitě nechystám. Leda bych před tím pozřela smaženici z lysohlávek, zapila ji čajíkem z durmanu a při sledování ubalila a vyčadila pořádného špeka, pak by mi možná "Kill List" mohl dávat větší smysl. ()

darkrobyk

,,Jestli má psa, zastřelíme ho taky. Psů je stejně všude dost!" Horror snad ani ne. První třetina je jakousi sociální studií rodiny, která nefunguje. Druhá třetina se proměňuje v tuctový thriller, který ani tak nezaujme napínavostí, jako spíše naturalisticky brutálním vražděním na zakázku. Poslední třetina si ode mne vysloužila dvě hvězdy najednou, jelikož podivný pohanský obřad je konečně tím pravým strašením. Během filmu mi občas vadila ruční kamera (když už skončí tyhle rádoby dokumentární záběry s roztřeseným obrazem!), naopak se mi kromě obřadu líbila scéna, kdy kamera za doprovodu psychadelické hudby sklouzne od stojící postavy k oknu a zaměří se na rychle letící mraky okolo měsíce. Hudba (Jim Williams) je ovšem v rámci celého snímku podivná, houslové pasáže střídá psychadelie, pak elektronika a ne vždy jde o plnohodnotný doprovod k obrazu. Ani jedna postava si nedokázala získat mé sympatie, proto závěr mi nepřišel ani překvapivý, ani šokující. Trochu jsem ho čekal, ale více jsem si ho přál. ()

Gimp

Žánrovej mix o kterym bych řekl, že nemůže fungovat ani po 5 pivech (ale přitom fungoval už tak po 2, haha), ale je to tam. Je to tam všechno - švédská bohyně (že neukázala prsa je ale osudová sprostota tohodle filmu), kladívko lítá tak že se Oldboy může jít vysrat a legrace to byla taky k pokukání. A konec ten zas tak k pokukání není. ()

Hrabka

Tak já vám nevím, celý film docela ušel, sice to bylo dost utahaný, ale několik velmi silných okamžiků se našlo. Čekal jsem zajímavé vyústění tohoto uhádaného-zabijáckého thrilleru, ale toho jsem se nedočkal. Ten konec mě slušně řečeno nasral... 45% ()

lamps

Dobré úmysly a několik třeskutě napínavých scén zabalených do zmatečného vyprávění, které vůbec nepohltí a v závěru nechává diváka z více otazníky, než by si přál. Oceňuji neortodoxní vedení pozornosti směrem k postavám, práci s hudbou a nečekané výbuchy násilí, ale story prostě nedávala valný smysl. I ten Srbský film, byť více samoúčelně a s morálním nesouhlasem, mě ve finále zasáhl silněji. ()

Madsbender

Veľmi originálne. Psychopat Maskell je ten typ, ktorého by ste rozhodne nechceli stretnúť v tmavej nočnej uličke. Niektorí jedinci budú samozrejme svoju neschopnosť interpretovať zvádzať na film. 90% ()

Pilda17

Až poslední dvacetiminutovka stála za něco. Když se dva hlavní herci dostali k rituálu, tak se Kill List trochu rozjel. Hudba k těm scénám v chodbách byla skvělá a naháněla mi strach. Jak se často u hororů téhož typu stává, rozjezd přijde pozdě. Hodnocení samozřejmě o něco pomůže už díky závěru, který se povedl... 5/10 = 50% ()

Cappuccino

Zaujímavý mix žánrov, od sociálnej drámy, cez krimi triler až po horor s bláznivými sektármi. Záver sa dá interpretovať viacerými spôsobmi, no ani jeden mi nepríde dostatočne uspokojivý na to, aby som dal filmu viac ako 3 uspokojivé hviezdy. ()

Ruut

Obitus: "BTW Intosi si v deji urcite najdou nejake podobenstvi o hovne." --- bohužel jsem jej nenašel, takže asi nejsem elita? Ano, je to asi fajn sonda do rzovrácené rodiny, ale ... ()

misterz

Ťažké rozhodovanie. Vidím to na niečo medzi 3 a 4 hviezdami. Na jednej strane oceňujem perfektnú filmarčinu, natočené a zahrané to bolo veľmi dobre, kamera tiež vynikla. Na strane druhej na to, ako to bolo ukecané bolo vysvetlených málo vecí, čoho výsledkom je len obsahový chaos. Mix rôznych žánrov nie je zlý, len v tomto prípade ani jeden nevynikol nad tie ostatné, spolu sa utápajú v slušnom priemere a ani jeden neprekročí svoj tieň. Začína to manželskou drámou, potom príde krimi, thriller, psychologický rozvoj postáv a nakoniec niečo málo hororových prvkov. Škoda, že ani jedna z týchto zložiek neexcelovala. Čo sa týka pointy tak neviem, je tu síce načrtnutá akási predstava sebevražedného kultu, ale zmysel najímania tých dvoch zabijakov mi akosi unikol. 69/100 ()

pornogrind

Jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Naházeli tam všechno co měli rádi, ale výsledná chuť byla na poblití. Stejně tak je to i s tímhle filmem. Nesourodej mix žánrů, kterej jako celek absolutně nefunguje. Přes půl filmu jde o nehoráznou nudu. Hlavní (anti)hrdina mi byl k_revsky nesympatickej, ale čím víc mu rupalo v kouli tím větší byla zábava. To nic nemění nic na tom, že je to strašná slátanina s pár dobrejma scénama. Finále je sice efektní, ale nic neobjasňující. ()

Wheatley útočí na věžák

Wheatley útočí na věžák

12.01.2014

Britský režisér Ben Wheatley se v současnosti řadí mezi malou skupinu kritikou ceněných filmařských autorů renegátů – tvůrců, kteří netočí konvenční filmy, vybírají si vlastní témata, často velmi… (více)