Seznam smrti

• Velká Británie Kill List (více)

Seznam smrti režiséra Bena Wheatleyho je šokující mix žánrů, který aspiruje na titul nejlepší horor roku. Skvělá směs rodinného dramatu, akčního thrilleru a strašidelného psycho-hororu vypráví příběh bývalého vojáka, jenž se stal nájemným vrahem a sestoupil do nitra lidské temnoty. Osm měsíců po katastrofálně zpackaném zásahu v Kijevě je fyzicky i psychicky natrvalo poznamenaný Jay dotlačen kolegou Galem, aby přijal nový úkol. S tím jak proniká do znepokojivě bizarního prostředí, kde má zakázku provést, se Jayův vlastní svět začne rozpadat až ho strach a paranoia stáhne k děsivému bodu, z něhož není návratu... (oficiální text distributora)

Rockerman

Mám rád divné filmy, ale tento byl ještě divnější, než divný! Ani nevím, jak to hodnotit a jak to vlastně přijmout. Když to vezmeme kolem a kolem, tak tu není nic pořádně vysvětleno, vše probíhá jen v útržcích či epizodách. Vůbec se nedozvídáme, proč zrovna tito dva jsou nájemnými vrahy a kvůli čemu mají zabíjet ty lidi. Chybí doslovnost a vysvětlení, drtivou většinu děje nechávají tvůrci na představivosti a důvtipu diváka a to je skvělé!!! Nakonec ani to však k pochopení děje nemusí stačit, protože závěr je ještě děsivější a ještě brutálnější než ty scény před tím, o překvapivosti nemluvě. Dva kamarádi Joy a Gale pokecají, vypijou pivko a pak jdou do práce, tedy někoho zabít. Tohle pochopit lze, zbytek je na divákovi, jak to vidí. Pokud někdo srovnává ze Srpskim filmem, tak ten může připomenout jen závěrečná scéna, ale jinak je to úplně vedle! ()

bakeero

Atomosfericky výborné ponoření se do šílenství. Ale chybí mi vysvětlení několika otázek, na které bych znal rád odpovědi. 3 1/5* a uvidíme, jak se to rozloží. BTW sQělá scéna s kladivem. ()

bono22vox

Pořádně děsivý i humorně hravý (naštěstí nikdy obojí ve stejnou chvíli) – tak by se dal charakterizovat tento horor, který zručností režie i kvalitou hereckých výkonů o několik pater převyšuje obdobné snímky stejné žánrové a rozpočtové kategorie. Divák je vtažen do rafinované hry, v jejímž rámci je nucen přijímat jak každodenní realismus manželských hádek ve stylu „kitchen-sink drama“ britského Free Cinema, tak obskurní duchařinu v podobě okultních rituálů. Přestože ne každého milovníka hororů uspokojí značně neortodoxní závěr filmu, na jednom se pravděpodobně shodnou všichni: jedná se o vskutku ďábelské dílo. Režisér a spoluautor scénáře Ben Wheatley (jehož předchozí snímek, debut Down Terrace, slavil úspěchy na přehlídkách hororových filmů) přistupuje k hororovému žánru zcela netradičním způsobem, když jeho pravidla stejně často porušuje, jako je naplňuje. Jedna z nejvíce zneklidňujících scén filmu se objevuje hned na samotném začátku a nezobrazuje nic hrůznějšího než obyčejnou – byť mimořádně nevydařenou – večeři s přáteli... ()

markotter

Výborné. Napínavé od začátku do konce, nehrající si na nějakou korektnost, takže kladivo může dělat svojí práci a 2 hrdinové, kteří k sobě dokonale jdou a vedou super řeči, kterým není díky jejich přízvuku moc rozumět. Film má pro mně vlastně jedinou slabinu. Ve chvíli, kdy se dozvíme, že za tím vězí nějaká sekta, ani zaboha jsem nepochopil, proč to všechno dělají a jakou roli v tom hrajou ty 2 hlavní hrdinové. Naštěstí jsem si to později mohl přečíst ve vysvětlujícím komentáři, ale i tak mi to přišlo hodně překombinované a ocenil bych zde větší tah na bránu. Takže ne 100% a ale 90 % určitě. ()

vikino1

Co to kurva zas bylo ? Kdo mě vrátí 92 minut mého života ? Vy všichni čtyř a vícehvězdičkáři prosím do pošty dovysvětlit...Co mělo znamenat to znamení z druhé strany zrcadla ? Proč si vzala kousky krve po holení? Proč se mu kněz a knihovník smál ? Proč ho řízli do té ruky? Kam se poděla jeho následná infekce ? Co to bylo za sektu, že nazí s nožem v ruce neohroženě běželi proti sapru a brokovnici ? O tom konci se radši rozepisovat nebudu, abych nespojleroval, ale celkově mě ona šokující pointa připadala spíš k smíchu a absolutně nelogická. ()

PavelH

bušit, kterej si hraje na temně poetický dílo. Film se celou dobu rozjíždí a naznačuje nám, že se chystá něco velkýho, pak přijde nesmyslný finále. Něco, co si hraje na Lynchovinu a přitom je to spíš Peechovina. ;) ()

BrianStorker odpad!

Tak tohle fakt byla pecka! Horror? Thriller? Krimi? Kdepak! Ani jedno. A podle obsahu pořádně děsivý? Proboha kdy a v jaké minutě filmu? Humorně hravý? Kdepak! Ve filmu se vůbec nic neděje. Hádky v domácnosti o ničem, divák je totálně mimo o co jde. Chtěl jsem to vypnout, ale když podle obsahu je psáno, že to je děsivý příběh, tak jsem trpělivě čekal, kdy ten děs přijde a kdy se už konečně něco začne dít... jo, dočkal jsem se, v 74. minutě filmu to začne vypadat, že konečně ten děs přijde v podobě tajné sekty, nebo nějakého kultu. Jenže film záhy končí... a totálně blbě. Nechápu tak vysoké hodnocení některých uživatelů. Film snad ani neviděl scénář, dialogy zmatené, kamera mizerná... a že tam nějaký magor zavraždí někoho kladivem do hlavy, kolene a rukou a jinýmu tam rozmašíruje hlavu obličejem o stěnu? Fakt ohromný umělecký a horrorový zážitek... Bože kam to spěje kinematografie. ()

flu

Nekompromisní exploatation? Podivná studie rozpadající se rodiny? Mnohovrstevnatá alegorie dysfunkční společnosti? Kombinace všeho? Stále ve mně nepřestala hlodat otázka, cože jsem to vlastně viděl. Výživný britský "Black Pudding". ()

vZeč

Pohlcující. Temný. Brutální. Práce s herci a způsob, jakým Wheatley staví scény, boží. Dost nepříjemná věc. ()

masekjc

Prvky hororu jsem zaznamenal tak maximálně v závěru. Takže nakonec z toho je mix krimi a drama s osobitou britskou atmosférou a duší... ()

intro

Při sledování Seznamu smrti jsem měl stejné mražení v zádech jako u Jezera smrti. Sakra ty angláni občas natočí opravdu drsný snímky. Není to zrovna ten typ hororu co mám rád, ale jednou za čas proč ne. Dávám 60%. ()

Mamlas

Zmatená mizérie, jako by to natočil bez přípravy na dvorku nějaký maník po 8 pivech. Na něco tak odbytého je škoda ztrácet čas. P.S. Prý se to natáčelo 18 dní. Podle mě to mohli stihnout za 2. ... a druhý den mohli být ve 2 odpoledne doma. ()

adamix

Presne ten prípad nedotiahnutej somariny, ktorá sa vás hodinu snaží unudiť k smrti a potom k záveru konečne zobudiť. O psychológiu tu bol pokus, prevažne medzi dvoma nájomnými vrahmi a ich kvázi spoločnou rodinou, ale tá ich narastajúca chémia ma proste nijak nepresvedčila v to, aby som na nich zmenil názor a aby som si ich aspoň trochu obľúbil. Nebyť šialeného kultu, asi by som šiel s hodnotením nižšie. Slabota za 2*. ()

Ridder odpad!

Film mě tak nudil, že sem přemýšlel o jedné *, ovšem pak přišel konec, který mně ujistil, že i ta jedna by byla až příliš. ()

djbarrel

Film bych rozdělil do tří částí, ta první je víceméně psychologická, ale taky poměrně nudná, nic moc se neděje a i když je dramatická stránka poměrně dobrá, tak to není to co bych čekal od filmu s označením horor/thriller. No naštěstí v druhé třetině film mocně nabere dech, zvýší se tempo, hrdinové se pustí do akce a vše je maximálně cool. Super hlášky, brutální vraždy a i dokonale hororová scéna v tunelech ... nicméně od té doby (pro mě taková třetí část) vše zas upadne hodně do podprůměru a konec se mi zdál vyloženě nepovedený. Film disponuje spoustou maximálně skvělých scén, ale jako celek to dost skřípe a na nejvyšší mety rozhodně nemá. 62 % ()

Psychotic17

Můj pocit z filmu se v průběhu mnohokrát změnil. První polovina mi připoměla film Bůh masakru a ani by mi nevadilo, kdyby v podobném duchu pokračoval film dál. Druhá půlka ve mně neustále budila pocit, že se dívám na pilotní díl seriálu na způsob Dextera. Potom nastoupí velké finále a v ten okamžik jsem byl relativně přesvědčen o kvalitách filmu a chtěl dát 4*, ale naprosto debilní konec mě zase rychle zchladil. VELKÁ škoda. 60% ()

Wheatley útočí na věžák

Wheatley útočí na věžák

12.01.2014

Britský režisér Ben Wheatley se v současnosti řadí mezi malou skupinu kritikou ceněných filmařských autorů renegátů – tvůrců, kteří netočí konvenční filmy, vybírají si vlastní témata, často velmi… (více)