Seznam smrti

• Velká Británie Kill List (více)

Seznam smrti režiséra Bena Wheatleyho je šokující mix žánrů, který aspiruje na titul nejlepší horor roku. Skvělá směs rodinného dramatu, akčního thrilleru a strašidelného psycho-hororu vypráví příběh bývalého vojáka, jenž se stal nájemným vrahem a sestoupil do nitra lidské temnoty. Osm měsíců po katastrofálně zpackaném zásahu v Kijevě je fyzicky i psychicky natrvalo poznamenaný Jay dotlačen kolegou Galem, aby přijal nový úkol. S tím jak proniká do znepokojivě bizarního prostředí, kde má zakázku provést, se Jayův vlastní svět začne rozpadat až ho strach a paranoia stáhne k děsivému bodu, z něhož není návratu... (oficiální text distributora)

dr.fish

Je to možná originální pokoukání, ale nemůžu se zbavit pocitu, že snaha o originálnost byla prvním a zásadním cílem filmu. Jinak se ti chlapi-zabijáci chovají jako naprostí idioti, kteří by samozřejmě takovou práci nikdy dělat nemohli. Pominu-li naprostý diletantismus při práci, zanechávání stop a jejich nepochopitelné psychologické profily, zbyde snaha o podivný obraz předpeklí (nebo čehosi čemu nerozumím). Toto rádoby poselství asi nenechá některé intelektuály chladné, mne však vrhalo do chuti rozbít televizor a spáchat atentát na tupého režiséra, který promrhal prachy na takovou pseudost. Kdyby v tom bylo dost nadsázky, byla by to skvělá parodie. Problém je v tom, že film se bere hrozně vážně...40% ()

Radiq

No, on to ani horor nebyl - akorát ke konci to začlo byt trochu záhadny neboli jak se tady sluší říkat: mysteriozní. Což bylo tak posledních 10 minut. A to to bylo fakt divny a asi jsem to uplně nepochopil, jakási podělaná sekta a obřady nebo co. Jinak je tam hodně věcí, ktery mi furt hrabou v hlavě: proč museli zabít kněze, proč mu každej děkoval za to, že je přišel zabít, co se podělalo v Kyjevě, jaky přesně zhovadilosti dělal ten knihovník na videu, co to bylo sakra za sektu, co to ta ženská vyryla na zadek toho zrcadla... a nakonec, co měl znamenat ten hrbáč... Fakt to místama vyvolalo hutnou atmošku, za což taky může ponurá hudba a zvuky a kvílení. Taky musim pochválit gore efekty - střeva, hlava vs. kladivo, rozstřeleny hlavy, rozbiti lidi, na to všechno se mužete těšit. A taky na násilnou, zajímavou, spíš zvráceně divnou psychologii postav. ()

Copacabana

Zo začiatku som bola mimo som nevedela že čo, kto a ako, už som iba čakala kto koho zakilluje ale ešte stále relatívne s vtipom, no neskôr sa hra začína - mierne mindfuckovité, ale na 5 to nevidím. Atmosféru tvorilo veľmi desivé audio, pekná kamera plus prestrihy skvelo korešpondujú a aj herecké výkony mi prišli vcelku dôveryhodné a bavil ma ich drsný spôsob reči a scény pri ktorých zamrazí, až po tie, z ktorých mi bolo veľmi smiešno ako prvá večera alebo návšteva reštaurácie a pýtanie si ďalšej rundy pomarančového ďzúsu .. ehej :d Aj napriek tomu, že trvá 1,5 hod. mi prišiel chvíľami zdĺhavý, no podľa aktuálnych percent aj podhodnotený, celkom slušná vec. ()

Doudis19

Zpočátku nepříjemně syrové, rodinné drama se následně staví do pozice velice reálně působícího nakouknutí do praktik dvou nájemných zabijáků a nakonec se to celé zvrhne v hororovou báchorku, která se celé uplynulé dění snaží povýšit na něco víc, než jen dobře rozjetý, ale zatraceně nedomyšlený paskvil. ()

ivan_drago

90 % filmu sledujeme příběh na téma nájemných vrahů, v tomto případě těch, kteří jsou přesvědčeni, že svými činy konají dobro. Ovšem závěr předčí i ty nejdivočejší představy a staví celý předešlý děj na hlavu. Já osobně jsem byl zvědavý na jakou další zrůdu při práci naši hlavní hrdinové narazí a taky by mě zajímalo co se stalo v Kyjevě... Až do toho závěrečného masakru je to podáváno v takové civilní rovině, takové až rodinné a sociální drama o nezaměstnanosti na pozadí práce nájemného vraha. Následující masakr ve stokách je sice mírně rušivý a naoko efektní, na druhou stranu velmi atmosferický, stísněný... No a jak bylo napsáno výše, pointa filmu je přinejmenším šokující. ()

Qitek

Za prvé, nevím, netuším nic, co mi chtěl básník říci. Ano, herecké výkony naprosto uvěřitelné. Režie nekompromisní. Pokud to mělo být psychologické, pak je dnes psychologické téměř vše, ale dostalo se mi spíše psychopatické. Pokud to měl být horor... Chvílemi mi ho opravdu připomínal a to přesně posledních 20 minut. Jenže... Ano jsem zvyklej nechat si konec utnout s nevyřčeným vzkazem tvůrců "jděte se vysrat, pokud jste čekali ještě něco" a jsem i kolikrát náležitě nadšen a užívám si to (např. Tahle země není pro starý, Serious man). Jenže tady mě to nějak pouze vytočilo! Což rozhodně pánovi režisérovi ubírá víc kladných bodů, než bych si sám přál. Mě už nějak nestačí jen sledovat ruční kameru za doprovodu neklidné "hudby" a říkat si "uuuuu, to je mi ale mrazivá atmosféra". Do toho všeho zatnout zuby při pohledu na kladivo rozbíjející lebku (to bylo ovšem fakt hustý) a při konci si říkat WTF? Škoda. Mělo to našláplé OPRAVDU KRUTĚ k naprosto fascinující originalitě. A musím i přiznat, že mi ten film ještě doznívá v hlavě, což se podaří málokterému. ()

Sfinkter

Film není profesionálně dotažený, ale určitě je originální a svým přímým naturalismem občas pěkně tíživý. ()

Toto

Pre ten kreténsky záver som chcel Kill List poslať do hovien, ale nakoniec zvíťazilo to, že som sa 3/4 filmu bavil. ()

PiLgRiM

Po dokoukání stále zůstávám přišpendlen k sedačce a nějak mi nedochází slov k vystižení toho co jsem právě viděl.. Líbilo se mi to? Asi určitě. Žánrový mišmaš, který všechny aspekty tahá do extrémů, můžeme. Hyponotická kamera ruku v ruce s podmanivou hudbou ( vzpomínám na Refna! ) byla také určitě velmi příjemná... a tak to vše příjemně plyne ... až do nejvíc bizarního konce který jsem kdy viděl... Je mi absolutně jasné, že většina film kvůli onomu poměrně netradičnímu konci odsoudí do temných hlubin odpadních... Chápu, ale rozhodně mezi vás nepatřím.. A já jakožto spokojený divák doufám, že v budoucnu pan režisér šoupne něco na podobný způsob... ()

Cushing

Bez výhrad, ovšem film měl skončit před posledním "terčem", s nějakou vysvětlivkou. Kdo si tu, proboha, hraje na umění? Já vím radit z diváckého křesla se nemá, ale když on tam tak strašně moc chyběl dramaturg. Pěkný film zkažený blbostí ve scénáři. Pak jde všechna ta eklektika do hajan. Vzory, jež poznáváme, ale neumí k nim být autorem přidáno, jen ředěno a mrveno. Škoda. ()

ywo666

NIe som si istý, čo si mám o tomto filme myslieť. Začiatok pomerne slabý, potom sa to rozbieha až do záverečných vysokých otáčok. Akurát posldných 3-5 minút, bolo ťažké sklamanie, ktoré nedávalo zmysel. Tak dobre vygradovaný koniec nemusel byť totálne odfláknutý. Postavy sú celkom zaujímavé, akurát hlavný hrdina ma moc nebral. Ale zato mal výstavnú švédsku ženušku. Dal by som aj 4 hviezdy, keby ma záver posadil na riť. Takto silnejšie tri. Ale atmosféru to má riadnu. ()

Yoda sama

Jeden z asi desiatich najtemnejších filmov, aké som kedy videl. Náklad na psychiku tajomnou atmosférou a nejasnou žánrovou hrou, geniálne zosnovaná hra. ()

klima777

Film, který na člověku zanechá nános špíny. Pokud jej chápu jako podobenství o post-traumatickém syndromu a odvrácené straně psýchy, topící se v bahně války, pak rozumím. Jenomže si nejsem úplně jista... (2,5*) ()

ghatos

Mimo mísu movie. Nedávalo to smysl, což ani nebylo cílem. Pocity mám smíšené - občas tam něco stálo za to, jindy to haprovalo. 43%. ()

ImNotThere odpad!

/46th KVIFF 2011// Když člověk (myslím tím sebe) tři čtvrtě hodiny zírá na nudné peripetie a hysterické výstupy jedné britské famílie a vzápětí se mu naskýtá detailní pohled na manžela z oné rodiny rozbíjejícího nějakýmu chlápkovi kolenní klouby kladívkem, kterým mu vzápětí rozmašíruje lebku na kaši, rychle si rozmyslí, jestli takovouhle břečku vůbec dokouká. Zvlášť, když předtím ten dotyčný celý den šlapal ve třicetistupňových vedrech a vyčerpávající večer chtěl, pln očekávání, zakončit půlnočním promítáním zábavného béčkového hororu, na který byl ochotný hodinu čekat před kinosálem. ()

U.Tarare

Úvod dlouhej a o ničem, po půlhodině jsem stále netušil na čem jsem. Horor, thriller? Spíš takový rodinný drama. Až v půlce filmu se ukazuje směr, kterým se film vydal, není zas tak špatný, dokonce to graguje a blíží se to atmosférou v podzemních chodbách i tomu hororu. Jenomže pak nastane závěr, který nikterak film neuzavírá, zůstává až příliš otevřených témat. ()

Lottr

Ten film má neuvěřitelně zvláštní atmosféru. Hororem bych to určitě nenazval, teda až na posledních dvacet minut, které určitě stojí za to. Jinak je to spíš příběh o životě nájemných vrahů. Ovšem s atmosférou, která by se dala krájet, výbornou hudbou a dějem u kterého ani na okamžik nevíte, kterým směrem se vlastně vydá a co vás v další minutě čeká. rozjezd se může zdát delší, ale nějak to k tomu celému prostě dokonale patří. Příjemné překvapení, které jsem ani nečekal. ()

Wheatley útočí na věžák

Wheatley útočí na věžák

12.01.2014

Britský režisér Ben Wheatley se v současnosti řadí mezi malou skupinu kritikou ceněných filmařských autorů renegátů – tvůrců, kteří netočí konvenční filmy, vybírají si vlastní témata, často velmi… (více)