Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

Hees

Jediné čo ma mrzelo bolo to, že niektoré udalosti boli ako keby málo pravdepodobné. Proste bol by som rád aby v tomto filme bolo menej momentov kedy som mal pocit, že takto by sa to určite nestalo. (Hodnotenie 3,5) ()

Hennes

Pro mě velmi milé překvapení z Norska. Napínavý příběh od začátku do konce, kde Vám začíná být od počátku jasné, že hlavní hrdina, "lovec hlav", tentokráte čelí těžkému soupeři. Thriller má vše, od dobré hudby, černého humoru, akčních a napínavých scén až po krásné ženy. Neokoukaní herci a velmi slušné tempo Vás určitě vtáhnou do děje. ()

peiton

Hoci je hlavný hrdina Roger Brown vlastne negatívna postava, ja som mu "fandila". V mnohých situáciach sa naozaj ukázal ako arogantný sebec idúci svojou cestou aj cez mŕtvoly, len aby zbohatol a pripísal si na účet ďalšiu mastnú sumu, mňa si však nejakým spôsobom získal.Je spočiatku vykreslený ako človek, ktorého by asi nik nechcel stretnúť. Je to lovec hláv, ktorý dokonale ovláda reč tela. Každého dokáže odhadnúť hneď na prvom stretnutí, z jeho pohľadu by ste však čítali márne. Správa sa prehnane sebavedomo, dokonca by sa dalo povedať, že až povýšenecky a arogantne, čím si zrejme kompenzuje svoj napoleonský komplex. Má všetko, čo si môže priať: krásnu manželku, prepychový dom...Avšak aj majster tesár sa občas utne...Stačí len jeden nesprávny odhad a z lovca sa razom stáva lovený. Roger Brown vystupuje spočiatku ako malý-veľký hajzlík, ktorý, inšpirovaný možno svojím priezviskom, sa v jednej situacii ocitne doslova po krk v...problémoch. Aj keď ich má vyše hlavy, dokáže sa z tejto nezávideniahodnej situácie vyhrabať. Uvedomením si, že aj pád na hubu je krokom vpred, vstáva odpisovaný kariérny skrachovanec a vzťahový stroskotanec z popola. Vynaliezavosťou MacGyvera a dedukciou Sherlocka Holmesa si získal nielen moje sympatie, ale aj stratenú kontrolu nad svojím vlastným životom.V poradí dalšia skvelo namiešaná kriminálka , v ktorej nič a nik nie je tým, kým sa na prvý pohľad javí a zvrat za zvratom sa valí. Darmo, koniec je až vtedy, keď je koniec, resp. na konci bude všetko v poriadku...takže keď niečo nie je v poriadku, ešte to nie je koniec...:) ()

johny89

Jeden z nejlepších představitelů toho, jak má správná norská detektivka vypadat! Celý film jsem byl v kině zaražený do křesla a koukal s otevřenou pusou na to co se děje! ()

Aljak

Môže byť, ale až tak úžasné ako by som od 82% hodnoteného filmu očakával to zas nebolo. Roger mal počas celého toho filmu minimálne 4-5 krát umrieť, no za každým vyviazol s pár škrabancami a po pár krokoch krívania bol schopný aj pobehnúť. Dalo sa to spraviť aj uveriteľnejšie, neznášam takéto preháňanie. Čo sa však scenáru týka, tak to bol rozhodne nadpriemer. Pekne sa osudy hlavných hrdinov menili ako na hojdačke. Najviac zo všetkého ma bavila asi tá Rogerova panaroja, keď si uvedomil, čo si na neho nachystal ten hajzlík Clas. Koniec bol spravený dobre, všetko to do seba krásne zapadlo. Takže z tohto pohľadu som spokojný, ale tou nereálnou Rogerovou nesmrteľnosťou sa môj celkový dojem dostal niekde do spektra 3 hviezdičiek. ()

Marqta

Doporučuji ke shlédnutí pokud nevíte kam se schovat při hře na schovávanou. Nebo pokud potřebujete dokázat, že přežít se dá všechno a na konci se prostě zvednete (možná sice trochu vrávoravěji a pomaleji) a odejdete dovyřešit vše, co vám ještě zbývá k dovyřešní...nechci spoilerovat, takže to je asi tak k ději....Vadila mi absurdita některých momentů, ale scénář byl povedeně napsaný, objevuje se i pár vtipných scén i když se jedná spíš o lehce černý humor. Herecké výkony byly parádní a nemůžu popřít že by hlavní myšlenka a motiv "udělej se" neměly něco do sebe. ()

Martin741

Hodejegerne je krasny film z Norska. Vyborny namet, strhujuce tempo, reziser Morten Tyldum sa teda predviedol. Herecke vykony trochu slabsie, ale to nijako neubera z nadherneho filmarskeho zazitku : 95 % ()

Figu

Že sever umí točit filmy, to víme dlouho! Že se tam plodí velká sorta kvalitních herců, to už nám taky sever mnohdy dokázal! Nicméně, že k těmhle přednostem nasouká sever ještě spousty akce, krve, napětí, zápletek a zvratů do hodinky a půl.... To je bomba! Jo, je to holt sever a jsou to vynikající Lovci hlav! Vřele doporučuju! 80% ()

Tomik12345

Na pět hvězd to nebude, ale že byste litovali, že jste na to šli do kina, tak to v žádném případě. Film, který se nejdřív tváří jako komedie, kde budou následovat lapálie hlavního hrdiny, se najednou přemění v poměrně zajímavý thriller. O originalitě snímku nemůže být řeč, ale je to dobře natočené, s neokoukanými herci (díky tomu, že je to norský film) a občas tam nechybí ne snad přímo vtipné scény, ale k pousmání určitě. Závěr bych čekal víc rozvedený a originálnější. I přes všechna proti jsem byl ale spokojen a 4 * jsou tak akorát. ()

O´Neill

Původně jsem byl vůči tomuto filmu celkem skeptický. S vyjímkou Waldaua neznámí herci, režisér toho taky moc nenatočil, a ku všemu norský film. To jsem se ovšem velice mýlil. Jedná se totiž o velice slušnou thrillerovou podívanou, kde vše krásně ladí, herci hrajou oscarově a hudba tvoří úžasnou atmosféru. K úplné dokonalosti mi zde sice něco chybí, přesto tomu dám krásných 80%. ()

Petoss1

Jednoducho dokonalé krimi aké som už dlho nevidel. Herci, dej, zápletka, rozuzlenie všetko na jednotku. Spokojnejší byť nemôžem. Suverénnych 5*. PS: Len aby z toho amíci nespravili remake :) ()

bourec

Tohle je přesně film, kterej ukazuje rozdílnost mezi evropskou (severskou) a americkou kinematografií. Když sem ke konci filmu viděl Lunda vostříhanýho dohola, po hodině naprostýho šílenství, vzpoměl sem si na Kevina Bacona ve filmu Rozsudek smrti. Wan natočil drsnou , nekompromisní pecku, trochu(víc)přitaženou za vlasy, ale skvěle fungující, která mě dokonce i zvedala ze židle. Lovci hlav nejsou špatný, ale ta přehnaná drsnost , ten až bizární přerod Bacona v parchanta , co jde za pomstou, hlava nehlava, tomu prostě chybí. Tady se při konci filmu řeší mateřství, má mě ráda, nemá mě ráda, a to filmu trochu ubližuje. Ale s přistoupením na severskej způsob filmařiny je to nadprůměrnej kus. 90%. ()

BarryLyndon

Hodně syrový a nekompromisní film, který mne od začátku do konce bavil svou nehollywoodovostí. Tu změnu postavy, co předvedl Aksel Hennie na tak krátkém prostoru, ten instinkt přežít, co ho poháněl, to se jen tak nevidí. 9/10 ()

joker.george

Tak tohle byla jiná liga, než na kterou jsem obvykle zvyklý, atmosféra by se dala krájet, neuvěřitelná gradace napětí, zajímavé a silné charaktery, jeden nečekaný zvrat za druhým a opět jsem se poučil, že ne vše je tím, čím se to zdá být, i když se mi občas zdály až moc samoúčelné a pouze na ohromení diváka bez hlubšího smyslu... Tyto aspekty sice obsahují i jiné snímky (Zmizení, Gone girl), ale tady to prostě bylo jiné, ten kdo viděl, snad ví... A jsem zvědavý Jak na tom bude kniha... ()

Lanark

Zde se dá krásně použít moje oblíbená věta: Těžko říct takhle z hlavy. Hlavní problém s filmem je asi v tom, že ač se příběh tváří v detailech promyšleně, nakonec v těch nejduležitějších okamžicích se hybatelem děje stává ne náhoda, ale přímo vykalkulovaná naprosto nesmyslná situace. Jakoby scénarista chtěl hlavní postavu dostat do určité situace, ale nevěděl jak. Na pomoc si tedy vytvoří berličku, v tomto případě obrovskou berli, kterou pak diváka mlátí tak urputně, až ten nakonec úplně otupělý zapomene, jak se na tomhle místě sakra ocitl, a aby se s nastalou situací vypořádal a nepřišel při tom o rozum, jednoduše věci přijme tak jak jsou a více o nich nepřemýšlí, jelikož to znamená bolest. O nesmyslném žánrovém přesouvání od komedie do dramatu, přes thriller až ke kriminálce, jenž probíhá v naprosto zmateném rytmu a často samo sebe překvapí, kdeže se to vlastně nachází, ani nemluvě. No moje hlava se nakonci opravdu cítila být ulovena a napíchnuta na vidlici traktoru. Nic moc. ()

enjoi

Super originální zápletka, žádná překombinovaná americká blbost. Takhle má vypadat kriminálka. 90 % ()

TomikZlesa

Ani tenhle skělý film mi nedokázal vysvětli jak kus papíru upatlaný od barev může mít takovou hodnotu, s některými bych si ani řit nevytřel, na druhou stranu konečně vím kde je ta nejlepší schovka ! hned si půjdem s klukama hrát, jen nevím jestli nebudu mít problém si strčit do pusy tu ruličku. Taky vím jak udělat správný psí špíz. Pár pochybností ke konci radši ignoruju. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011