Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

TerushkaJ

Po dlouhé době maximální ponoření do děje. Žádné scény obalující hlavní děj, jen kvůli natáhnutí času. Plných 100minut kvalitního pokoukání na - často až naturalistické - scény. ()

Ben Nevis

Ve snaze překvapovat za každou cenu se tu vrší jedna nelogičnost na druhé. I thriller musí mít nějakou míru uvěřitelnosti a v tomto snímku už chybělo jenom ufo, které vytáhne hrdinu z těch největších sraček. Deux ex machina na každém rohu. ()

rekkky

Nádherná ukázka povedené žánrovky vycházející z knižní předlohy. Severský akční thriller s výbornou dějovou linkou a závěrečným vyústěním. ()

mourinho

Že se tento špičkový norský thriller dostal do českých kin, má bez debat svoje opodstatnění. Skvěle vystavěný příběh totiž ani na chvíli nenudí, je velmi nápaditý s nepředvídatelným dějem a především neuvěřitelně napínavý, kdy zejména prostřední naháněcí část odehrávající se v parádním prostředí je doslova kulervoucí. Scénu s kadibudkou si budu pamatovat navždy! Také závěr se velmi povedl. To jakým způsobem se hlavní hrdina dostal z potíží prostě nemá chybu a znovu to jen poukazuje na už vzpomínanou nápaditost scénáře. LOVCI HLAV jsou jednoznačně důkazem toho, že ne vždycky je nutně zapotřebí známých tváří a že mimořádné filmy lze objevit i mimo Hollywood. ()

agassi68

Fuu, Guy Ritchie by mal radosť! Severania bez problémov prebrali jeho štýl a vylepšili svojim nenapodobiteľným spôsobom. Jediným mínusom je prílišná prekombinovanosť. A keď človek vylezie zo sračiek tak prvú hľadá vodu.. ()

owwidius

Najprv klady: zaujimave od prvej minuty, fakt dobre natocene a hlavne mrte svizny (a veru aj dost akcny!) dej. Napatie tomu teda rozhodne nechyba. Aleee, je to mozno malinko prekomplikovane. Prva polka sa mi pacila o trochu viac, nakoniec by som dal tych 7/10, ale tak musim uznat ze to je fakt kvalitka, takze 4. [#15/2013] ()

KHkomiks

Norský thriller o zloději umění, co rád pohodlíčko. Dostal jsem přesně to, na co jsem měl zrovna jedno odpoledne chuť. Zpočátku mi byl tenhle zakrslý sebestředný hajzlík nesympatický a slizký. Měl milující hodnou a hezkou manželku, dobrou práci, ale taky dluh. No něco se posere, jak už to bývá a tenhle chlapík se dostane do jedno problému za druhým a teprve pak ukáže jakej je vlastně tvrďák, co si dokáže poradit i s šílenou Mařenou máchající s nožem. A Glass se snaží všemi dostupnými prostředky utíkat před smrtí. Napínavý, místy akční a dosti syrový krimifilm. ()

Evander

Zajímavé, netradiční a dobré. Místy to sice trochu pokulhává, zejména ve druhé polovině, ale celkově bych řekl, že je to jeden z nejlepších norských filmů. Tedy alespoň z těch, které jsem viděl. Zápletka je poněkud komplikovaná, ale hlavně nepředvídatelná a závěr filmu přináší zajímavé rozuzlení. Myslím, že tohle ještě někdy uvidím. ()

glitter

Už nějaký ten pátek si říkám, jaká je to ostuda, že mi Nesbø tak dlouho odolává a stále jsem si od něj nic nepřečetla. Proto jsem si pustila televizi s plánem, že varianta filmu bude ideální forma zjednodušení tohoto zdlouhavého procesu - buď bude zápletka opravdu výtečná a chytlavá (a konečně mě donutí si obstarat i knihu), nebo holt ne.. Byla jsem připravena brát v potaz, že filmy většinou zaostávají před předlohou, nicméně po zhlédnutí filmu musím říct, že se nemůžu dočkat, až si od něj něco v nejbližší době půjčím z knihovny a na jeden zátah přečtu! Zápletka výborná, herecké obsazení jakbysmet a krev mi chvílemi tuhla v žilách společně s hlavní postavou. Opravdu velice příjemné překvapení nedělního večera.. ()

Qeo

Filmová adaptace se myslím povedla. Došlo ke směsici všech možných žánrů, dokonce snad i grotesky (epizoda se psem a traktorem opravdu pobavila). Když pominu, že tam bylo opravdu hodně náhod a nečekaného štěstí (třeba, že "toaleta" byla přesně tak hluboká, atd.) mělo to napětí, humor, detektivní nádech a přesto to nebylo laciné (teda až na konec). Sečteno a podtrženo: Ideální pro dlouhý zimní večer, nebo dlouhý deštivý den. ()

HDeer

Neuveriteľná jazda plná geniálnych zvratov a prekvapení. Vynikajúco volení herci, neprekonateľný hudobný doprovod a dokonalé spracovanie sú naozaj výnimočnou kombináciou, ktorú Headhunters doslova ponúka. Škoda len, že soundtrack nevyšiel v žiadnej kompilácií, veľmi rád by som ho počúval aj naďalej. Zrejme si toho Jo Nesba prečítam. ()

viktorka181

Žeru Nory, Norsko a žeru Nesba, i když nemá rád psy. Tenhle román zřejmě patří k jeho jednodušším (nevím, nečetla jsem), každopádně sledování filmu nevyžadovalo zapojení přílišného množství mozkových buněk, což ve svém současném stavu celkem oceňuju. Prostě výživná akčňárna a survival thriller v jednom, pravda s trošku pomalejším rozjezdem, kde jediný, co mi vadí, je, že ten hlavní hrdina je takovej nesympatickej slizoun, že mu člověk celkem dlouho ani nemůže fandit.. Ale nakonec jo, nebojte! ()

BeranSon

Uhrančiví snímek, který vás doslova vcucne do děje, to rozhodně. Začátek je velmi slušný a dle něj nemůžete poznat co se ve filmu semele. Divák je seznámen s malým, prachatým, blonďatým a houževnatým člověkem, který žije s větší ženskou, ta s ním chce mít děti, ale on na ně moc není. Chápu, příběh cápka, co má dům za třicet mega není příliš zábavný, jenomže se to začne motat... Některé záběry svou zvrhlostí, nebo jestli chcete podmanivostí nutili mou bradu aby padala, jako třeba skok do s*aček, to byl fakt hnus a vlastně i celkem kravina, jak moc dobře to ustál, normální smrtelník by se padesátkrát pobil a ještě by dostal kulku do hlavy, protože by ho ten druhej vrah na místě popravil, jenže ve filmu sou prostě polobozi co se snad efektivním skákáním do exkrementů úplně bez hluku živý. Další scénou, která je k zamyšlení je holení hlavy a vůbec celá sado-maso bouračka. Ten chlap prostě prožije za den takový morální i fyzický pokopávky, že na zbytek života by měl tik v oku, třásli by se mu ruce a bůh ví co ještě. Hodejegerne je ovšem špičkový severský film a je fajn se odreagovat od vší tý Americký produkce, je vidět že si norové dali opravdu záležet na atmosféře, na scénáři a na zvratech ve filmu a já jsem opravdu spokojený, i když určité výtky samozřejmě mám, tak tento film měl po celou dobu nepustil a já neměl šanci se nudit, nebo odtrhnout oči od obrazovky, takže s plným hodnocením souhlasím. - 9/10 - ()

merigieren

začne to jako neškodná zlodějina obrazů a skončí jako dokonale promyšlená vyvražďovačka, ve které měl každý jiný úděl než na začátku. ()

Raziel_cz

Chladný thriller se scénářem bez zbytečných zákrut, který pro kulku do hlavy a černý humor nejde daleko. Chvíli mu trvá se rozjet, ale jakmile nabere tempo, už nezastaví. Viděl jsem ho třikrát a pokaždé je jenom lepší. ()

fablefavorit

Nordi se s tim prostě neserou, ať už jde o sexuální scény, či o ukazování násilí. Napínavý thriller plný černého humoru (při scéně se psem jsem se málem posral smíchy, což je vlastně relevantní se scénou tomu předcházející), který ani na chviličku nenechá vydechnout. Renomé. ()

anatheman

Mrzí mě, že nemůžu udělit 5*. Ta jedna se ztrácí kvůli zjevné celkové přitaženosti. Byť v rámci fikce děj určitou logiku nepochybně má. Film je o sobě velice zábavný, plný mnoha poměrně nečekaných zvratů a i přiměřeně brutální. Celým příběhem se táhne pocit neskutečné paranoie, která svojí kadencí dosahuje i k několika černohumorným pasážím. Asi dlouho také neuvidím snímek, který by dostatečně vystihoval slovní spojení "být ve sračkách". V Lovcích hlav je toto zmíněné spojení naplněno i nemetaforickým způsobem. Jsem velice rád, že hlavním hrdinou je postava, pro kterou je označení vychcánek spíše eufemistické. Přesto se tvůrcům podařilo, že Rogerovi svým způsobem fandíte. No a Jaime "Fucking" Lannister jako jeho antagonista? Co si více přát... ()

Candy.de

Nadupaný příběh s mnoha nesrovnalostmi, vtipnými momenty a "product placementy". Mimochodem, kdo by ten dům nechtěl? ;) ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011