The Hire: Ambush

všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční
USA, 2001, 6 min

Thomas Milian si najme Clivea Owena, aby mu pomohl převézt ukradené diamanty. V půli cesty je ovšem přepadnou maskovaní muži, kteří zahájí palbu z černé dodávky. Nato se rozpoutá dechberoucí automobilová honička zakončená pyrotechnickým bonbónkem. John Frankenheimer se stal jedním z osmi režisérů, kteří se propůjčili německé automobilce BMW. Dostal za úkol natočit desetiminutovou akční bombu, na kterou mu bylo zapůjčeno jedno BMW 740i a rozpočet v podobě $1 000 0000 dolarů. Společně s producentem Davidem Fincherem tak stvořil své předposlední dílo (rok poté zemřel), v němž dokázal - jako již v RONINOVI - svoji zručnost při točení automobilových honiček. (John Doe)

kubilov

Úplně první část celé "Hire:" série reklam pro BMW, propagace automobilky jak lusk. Akce je krásná, to ano, jenže na nejlepší kousky to pochopitelně kvůli slabšímu scénáři nemá. Jako prakticky epilog Johna Frankhenheimera však velmi dobré. ()

baclajean

Určite stálo za pozretie, no 6 minút je asi až príliš málo. Tak či onak - jeden mu na záver mohol dať, aj keď, viem si predstaviť dôvod, prečo si Clive nezapýtal :) ()

Sekel

Tak tohle se nekomu v BMW opravdu povedlo, prijit s necim takovym. Vynikajici, presto asi druhy nejslabsi dil serie. ()

peaceNwar

Slabý odvar Frankenheimerových majstrovsky natočených naháňačiek. Jeho posledné dielo nestojí za veľkú pochvalu, režijne boli jeho skoršie počiny omnoho vydarenejšie a čo sa týka zápletky, tá tu je len minimálna. Krátky film je napriek zdaniu dosť ťažký žáner, lebo musí zaujať, posadiť do stoličky a ohromiť diváka v minimálnom čase. Mňa tento výtvor neohromil, ani neprekvapil nápaditosťou či formovou dokonalosťou. Nič výnimočného. PS: Imho, ten film má 8 minút, ale to je len taký postreh :) ()

erazmus

Krásně natočený jednoduchý příběh jedné noci, jednoho, tak trochu jiného, taxikáře. Lehce a čistě natočeno, bez extrémně častých střihů, okázalých efektů a nereálných situací (krom závěrečné teatrální exploze, která ve mě vyvolala nostalgicko-pobavený úsměv a vzpomínku na všechny ty filmové honičky a výbuchy aut, co kdy byli natočeny). Přesně tak to mám rád, je vidět, že pan režiséř Frankenheimer má svůj rukopis a občas se při sledování tohoto krátkometrážního filmu nevyhnete vzpomínce na Ronina. ()