Sára žije se svým tatínkem kouzelným životem v exotické Indii. Pouze však do okamžiku, kdy je tatínek povolán do vojenské služby. Sáru pak pošlou do internátní školy v New Yorku. Dívenka si samozřejmě na přísné předpisy a kázeň nemůže zvyknout. Čerpá však sílu alespoň z vědomí, že pro svého tatínka bude vždycky malou princeznou. Svou odvahou, představivostí a laskavostí překonává potíže, které se jí staví do cesty a mění její život, stejně jako osudy lidí okolo ní. (oficiální text distributora)

venison

Na můj vkus moc kýčovité a prvoplánové - taková novodobá pohádka o Popelce, ale neomletým dětem současnou společností se to může líbit :-) ()

lucascus

Příjemný film, který pohladí nejen dětskou duši. V dětství jsem tento film miloval a pouštěl si určité pasáže pořád dokola. ()

VanTom

Rozmilá pohádka o srdnaté, dobrotivé sirotě v dívčí internátní škole vedené lakotnou majitelkou smíchává "dickensovskou" poetiku s indickou exotikou a studiové kulisy oživuje hravým stylem a imaginací. Nicméně jsem stále čekal, kdy se vynoří nějaká propojovací příběhová linka, která jednotlivé, vtipné či dojemné, veskrze však šablonovité, epizodky ze života dítek někam aktivně posune. Nebo aspoň poklade důraz na důležitost snů, vyprávění a fantazie (nejen) v těžkých chvílích. ()

cross

Nádherně natočený příběh o nelehkých úskalích malé dívenky v období 1. světové války je doprovázen překrásnou hudbou, srdcervoucím scénářem a vynikajícím pojetím vyprávění (střih, kamera, výprava). Skvělou podívanou tak trochu kazí pouze závěrečný útěk a chvílemi mi připadne jednání dětských postav přece jen trochu nadnesené. ()

Pupidyk

Tuhle pohádku jsem jako malý hrozně žral. A už ani nevím proč ale hrozně jsem taky žral představitelku hlavní role. Na filmu jsem hlavně oceňoval skvělou kameru a snovost ()

Kejdlo

Překrásné, dojemné a přitom tak skromné. Takové filmy už se asi točit nebudou. Cuarón prostě ví. Za to diváci neví, o co přichází. Těch 1000 hodnocení je sakra málo na tak dobrý pohádkový příběh. 9/10 ()

CSSML

Přestože se jedná o pohádku cílenou na dívky ve věku hlavní hrdinky, bavil jsem se i jako dospělý. Děti budou navíc film sledovat s napětím, o kterém jsem byl ochuzen, neboť mi od prvního náznaku zápletky bylo jasné, jak příběh dopadne. Snové výjevy z Rámájany jsou dobře promísené se skutečností, i když samy o sobě působí dost šíleně. Filmu bych vytknul jen zbytečné a nereálné vyhrocení závěru – držet se jednou rukou na mokrém kameni a nespadnou, nevím, nevím, páni tvůrci... ()

eagle-eye

Nádhera... i když na mův vkus moc dojemný, proto nedávám plný počet. To si takhle jednou ráno pustim bednu, že s dcerkou kouknu na pohádku... Co se to děje, že od toho nemůžu odtrhnout bulvy? Při titulcích už jen zírám a chvilku se vzpamatovávám po takovém tom mrazení a po posledním titulku mi náhle bylo všechno jasný -> Directed by: Alfonso Cuarón. :-) Podobné filmy: Alenka v říši divů, Faunův labyrint. ()

Vejrrr

Na jednu stranu milé, pohádkové, dojemné a na druhou smutné, tragické, temné a kruté. Skvělá práce režiséra, tolik krásně natočených momentů... mohl to byt uplne obyčejný film, ale Alfonso Cuarón má neuvěřitelně vytříběný cit pro barvy a výběr prostředí... Doporučuji dospělým i dětem ()

Kacitr

Nádherná a především vkusná "pohádka" která člověka pohladí po duši. Jestli se chcete vrátit do svého dětství, nejsnažší cesta jak to provést, je právě Malá princezna. Chválím pana režiséra Alfonsa Cuaróna, který odvedl fantastickou práci. ()

Marina111

Príbeh o sile príbehov; film silný v svojej jemnosti. Krásny počin prebúdzajúci vieru v krásu. A štipka tej naivity k detstvu skrátka patrí. Áno, všetky sme malé princezné... "a vám to ocko nepovedal?" ()

Lilloos

Poetický, melancholický a velmi silný film s krásnou hudbou, kamerou i atmosférou. Tajemně se prostupující tvrdá realita s kouzelnou pohádkou, co ale zdaleka není jen pro děti. A opravdu moc moc moc šikovné malé herečky, od kterých by se nejen přirozenosti mohlo učit spoustu "velkých" herců. ()

embecka

Tento film si ma vždy sám nájde. Nevyhľadávam ho, napriek tomu som ho videla už toľkokrát! Mám pocit, že vždy, keď ide v telke, striehne na mňa a potom šepká - Mirka, poď, a znova na mňa natraf, znova si ma pozri a jednoducho - buď očarená :) No a ja som. Vždy. O tom, že snívanie nie je a nikdy nebude zakázané a že fantázia je jedna z najcennejších daností, ktoré človek môže mať. ()

nonick1

Přiznám se, že nerozumím onomu tetelivému nadšení zdejších hodnotitelů (nově recenzentů), protože jediné, o co je možné se v tomto filmu opřít, rozhodně není nereflektovaná knižní předloha v jejím již třetím filmovém zpracování, ale skvělá Lubezkiho kamera. Snímek působí jako mix Olivera Twista, Harryho Pottera a Singhova Pádu, do kterého je ještě tu a tam naroubován indický epos Rámájana. Nic proti, pohádkové okamžiky s Rámou patří k těm povedenějším, ale šablonovité postavy by asi neměly vypadat a jednat jako by vypadly z nějakého komiksu – zvláště, když filmovou předlohou je stejnojmenný román, ovšem s dějem, odehrávajícím se úplně jinde a končícím úplně jinak. ()