Sára žije se svým tatínkem kouzelným životem v exotické Indii. Pouze však do okamžiku, kdy je tatínek povolán do vojenské služby. Sáru pak pošlou do internátní školy v New Yorku. Dívenka si samozřejmě na přísné předpisy a kázeň nemůže zvyknout. Čerpá však sílu alespoň z vědomí, že pro svého tatínka bude vždycky malou princeznou. Svou odvahou, představivostí a laskavostí překonává potíže, které se jí staví do cesty a mění její život, stejně jako osudy lidí okolo ní. (oficiální text distributora)

liberita

Rozprávka na motívy rovnomenného románu podľa Frances Hodgson Burnett je milá a má výborného režiséra. Veľmi oceňujem jej prácu s farbami, ktoré jasne odlišujú sivú realitu od žiarivej fantázie a príbehov z Indie. Čo sa mi však nepáči na tomto spracovaní je jeho záver, ktorý je nielen zbytočne presladený a preromantizovaný, ale predovšetkým sa zásadne odlišuje od ukončenia svojej knižnej predlohy. Za hodnovernejšiu adaptáciu diel F.H. Burnettovej rozhodne považujem Tajomnú záhradu. ()

Tominni

Krásný pohádkový příběh Alfonsa Cuaróna, který se musí líbit nejen dětem. Příběh Sáry, která přichází do dívčí školy, zatímco její tatínek musí do války.........Výborná kamera, která přispívá Sářině fantasii. Věřit je krásný a tenhle film si 5* zaslouží. ()

gicous

Je to zelené, krásně nasnímané, dokonale zahrané a čarokrásně ozvučené. Co je to? Ano, správně! Je to raný Cuarón v Hollywoodu. Pohádka pro odrostlejší, kteří ale pořád zůstali tak trochu dětmi a uchovali si umění snít. Pohádka, kde je zlo potrestáno a dobro si nakonec najde svoji cestu k zaslouženému vítězství. Malá princezna má všechny znaky kvalitního dílka, v němž se zračí upřímnost, talent a um jeho tvůrce. 7/10 ()

Pavlin

Moc pěkný pohádkový příběh,který vypráví o těžkostech malé dívenky,která zůstala na čas sama v dívčím internátě a musela překonávat spousty nepříjemností.Většinu lidí si dokázala získat svou dobrotou a upřímností.Film zdobí výtečná kamera.Dětské herecké role byly dobře obsazeny. ()

Odpocivadlo

Na tento film si pamätám ešte z detstva vtedy namne zanechal skutočne zvláštne pocity. Prednedávnom som ho videl znovu a pocity boli stále rovnaké. Je na tom niečo čo by mal mať každý taky príbeh. ()

gacie

Nádherný film se skvělou atmosférou a i se skvělými herci. Hlavní představitelky hrály velmi přirozeně a samotná Sára se mi opravdu líbila. Musím uznat, že režisér Alfonso Cuarón opravdu rozumí své profesi a to potvrzuje i dokonalost tohoto snímku. A na konec nesmím zapomenout na úžasnou hudbu, která doprovázela celý film. ()

Tsuki003

Tenhle film je moc krásný. Roztomile naivní a pro mě, velkou citlivku, i párkrát dojemný příběh. Pohádková atmosféra je cítit všude a herci (hlavně ti malí) jsou suproví :) ()

unclejack

Aké veľmi dôležité je mať srdce a vedieť snívať? Malá princezná Sarah by o tom mohla rozprávať... Po dlhej dobe som objavil rozprávku, ktorá si na nič nehraje a pôsobí formou jednoduchej bájky o dievčatku a jej stratenom otcovi. Alfonso Cuarón dokazuje, že je nositeľom veľmi atraktívneho vizuálneho štýlu a ponúkol nám možnosť vybrať sa na výpravu späť do detstva. Jednoduché, priamočiare a neskutočne úprimné - okrem toho príbeh pôsobí tak akosi dickensovsky a to znamená v mojim hodnotení vysoký kredit. ()

Desmi

Zpočátku jsem tomu příběhu nevěřil. Hraný film s partou uřvaných dětí. Nuda. Nic pro mě. Ale mýlil jsem se, Cuarón natočil velmi příjemnou novodobou pohádku, která osloví i starší ročníky. :-) ()

kolly13

S otevřenými ústy hledí čtyřicátník na režijní dokonalost pro předpubertální dívky. Vedení herců a celkový soulad je neskutečný, dokonce se dotkneme rasové otázky. Napětí ani humor se nepřelívá k dospělým, ani dětem školce povinným. Kulisy a celkový náboj drží scénář a příběh na piedestalu a, již starší, tvorba válcuje modernu. ()

Svadbos

S mojim synom máme zaužívaný zvyk: ak sme filmom očarení, pri záverečných titulkoch robíme "standing ovations". Tento film som pozeral bez syna, ale "S.O." som si nemohol odpustiť :-) ()