Sára žije se svým tatínkem kouzelným životem v exotické Indii. Pouze však do okamžiku, kdy je tatínek povolán do vojenské služby. Sáru pak pošlou do internátní školy v New Yorku. Dívenka si samozřejmě na přísné předpisy a kázeň nemůže zvyknout. Čerpá však sílu alespoň z vědomí, že pro svého tatínka bude vždycky malou princeznou. Svou odvahou, představivostí a laskavostí překonává potíže, které se jí staví do cesty a mění její život, stejně jako osudy lidí okolo ní. (oficiální text distributora)

vaexp

Každý, kdo má děti, jim povinně pustí tento film! Přece rodiče by měli děti trochu vzdělávat a nenechávat to jen na škole. ()

Essylt

Neviem či hodnotím úplne objektívne, pretože tento film je klasikou môjho detstva. Dodnes si pamätám ako ho oco doniesol z požičovne a ja som bola zničená, lebo nešlo o animovanú rozprávku. Napriek tomu som si ho pozrela a svojou kúzelnou atmosférou a (vtedy pre mňa ešte netuctovým) krásnym posolstvom si ma hneď získal. Film je síce určený najmä deťom, určite však pohltí aj každého, kto miluje rozprávky, ktoré očarujú hlavne svojou audio-vizuálnou atmosférou a dokáže sa povzniesť nad jednoduchý až naivný príbeh...+ pre fanúšikov Alfonsa Cuaróna priamo povinnosť. ()

Pukancek

Skutočne pekný film :) veľmi sa mi páčil .. dobrá myšlienka a aj mňa príbehy vždy fascinovali :) taká pekná oddychovka ()

Verja

Posmutnělá, velmi dojemná "pohádka" se špetkou vtipných scének pro odlehčení ponurosti. Celý film doprovází krásný zpěv dívčího sboru, který podtrhuje vizuálně magickou až lehce strašidelnou atmosféru. Váhala jsem mezi čtyřmi až pěti hvězdami..nakonec dávám pět, filmu totiž vážně není co vytknout. Skvělá kamera, vizualizace, herecké výkony, krásný příběh. ()

lordofrvhp

Nádherný filmeček s nádhernou hudbou a dokonalou režií A. Cuarona. Liesel Matthews a Eleanor Bron výborně hrají dvě nejlepší kamarádky. Je jen škoda,že ve filmu není víc scén s indického prostředí. ()

Sejkorka

Oblíbená pohádka, která není 100% pohádka, spíše příběh malého děvčátka, které se ocitne v neznámém prostředí dívčího internátu. Zajímavé jsou dvě postavy, resp. jejich představitelky. Kruťasoidní ředitelka   Eleanor Bron,  jsem objevil jakožto náboženskou fanatičku v kultovním Beatle filmu Help! Ta druhá je jedna z dívek z internátu - Camilla Belle . Tato kráska, věrná svému jménu hraje později např. v 10 000 př. n. l.  či mnohem úspěšnější Generaci X . ()