Zásah

(festivalový název)

Ishmael (Iko Uwais) jakožto mladík trpící úplnou amnésií s masivním poraněním na hlavě. Nepamatuje si absolutně nic, natož svojí identitu. Po ošetření od dokorky Ailin (Chelsea Islan)  vypukne spád událostí a Ish bude muset čelit minulosti, resp. lidem, kteří s ním zřejmě mají nevyřízené účty. A následuje násilí... (Ouwen)

pornogrind

Z mnou dlouho očekávané akční pecky v čele Iko Uwais(em) se nakonec vyklubal lehce nadprůměrnej snímek.Kterej vsází na brutalitu a spoutu akce. Ano film je akcí opravdu nabitej, ale bojové scény jsou otřesně nasnímány. Mě tenhle styl kamery vůbec nesedl a sráží za mě film hodně dolů. K tomu triviální děj a je zaděláno na průměr. Škoda, Uwais(e) mám rád, ale za mě je tohle jeho nejhorší film ve kterým hrál ( Když nepočítám ten štěk ve filmu Man of Tai Chi ). Samozdřejmě Iko je v tom nevinně, všechno zprasila chaotická kamera. ()

Wysch

Iko Uwais má v prvý řadě na to, aby se stal mezinárodní hvězdou. (Moc času na to ale už nemá, pokud to nezvládne do pěti let, má útrum a může doufat jen v to, že z něj bude druhej Donnie Yen.) Protože herecky je překvapivě silnej, rozhodně silnější než třeba TonyJaaaaaaaaa. Choreograficky je to ale v porovnání s Raidem samozřejmě horší, i z toho důvodu, že scénář asi zakázal, aby byla hlavní postava skutečnej martial art(s) frajer, kterej by to pořádně rozjel. Bitek je míň, než jsem čekal, a jsou všechny v zásadě na jedno brdo - Iko do toho bezhlavě vlítne, dostane na zádel, pak se vzchopí a nějakým náhodným zásahem (zásah... get it?) svého soupeře porazí. Nepomáhá ani stopáž, která je neúměrně dlouhá, a nepomáhá ani gradace, kdy finále vlastně přijde na pláži, a nikoliv v bunkru. V bunkru už je divák vyčerpanej i příliš okatým gore a stejně ví, že Iko nejdřív dostane na pr.el, aby nakonec přeci jen vyhrál. Příběh je v podstatě klišé - nájemnej vrah bez paměti, okořeněnej ale hezky tématem dětských vojáků, za což dávám malý plus; a druhý malý plus, který vytahuje Headshot nad úroveň průměru je pro mě hereckej výkon Ika. Objektivně asi 60%. ()

Morholt

Pokud se to mydlí, tak je všechno v pořádku. Rvačky jsou solidně nasnímané, krev stříká na všechny strany a vložky s mačetou či teleskopickým obuškem mají něco do sebe. Nicméně jakmile dojde na nějakou mezihru, při které by měli přítomní mluvit či nedej Bože hrát, tak přicházejí rozpaky. Pokud se v záběru objeví některá z přítomných, dosud nezmlácených koček, tak se má člověk občas alespoň na co dívat, ale těch prostojů tu bylo prostě moc. Každopádně bitkování mělo převahu, takže hodnotiím pozitivně, ale nemůžu se ubránit pocitu, že s kratší minutáží by to byla naprostá pecka. 65% ()

PetrPan

Přímočarý a jednoduchý akční nářez. Vzhledem k zemi původu pak pochopiteln i brutální a krvavý. Překvapením by bylo cokoliv jiného. Na rozdíl od pouze masakrálního a srovnatelného Zátahu si tu autoři pohrávají i s příběhem a z mého pohledu se jim to v rámci žánru docela povedlo. Navíc mám rád v akčním filmu kapky patosu a tady jich několik moc pěkných pomalu steče. Souboje jsou pochopitelně hodně auvajs, tedy co do choreografie, zábavnosti, pestrosti a prostého potěšení z lámaní kostí naprostá špička. Za mě moc fajn žánrovka , tak akorát za čtyři vykloubené lokty. ()

Wacoslav1

Mno tak poté co jsem byl napodruhé velmi spokojen s prvním Zátahem a zároveň jsem se ujistil, že Berandal je přeceňovaná sračka jsem byl celkem zvědavý co nám ta ťamanská věc co se maže na chleba a jmenuje se Rama a je to herecká láma, předvede tentokrát. A on se kupodivu ten Iko (neviděl jsem charizma a herecký talent ani z expresu, ale všem vám rozkopu držku) Jauwajs docela pochlapil. Teda ne, že by si šel pro Oscara, ale toho bezradnýho týpka v první půlce filmu co má stejný vokno jako já po deseti panácích Morgana z Colou jsem mu i docela uvěřil. Samozřejmě, že co se příběhu týče, tak to co na začátku působí docela složitě se brzy vyjasní a jak už bylo ohledně identity hlavního hrdiny něco málo naznačeno, tak mi ta finální pointa byla jasná a kupodivu jsem se nespletl. Takže je to stupidní a dějově průhledné? ano je a já za sebe říkám, že je to tak asi dobře. Ono to totiž možná podle mých některých posledních komentářů tak nevypadá, ale já měl vždycky po stránce akčních filmů ty kluky šikmooký moc rád, ale jenom tehdy když točili brutální bezohledné a nekompromisní akční řežby bez nějaký omáčky v tom byli vždycky dobří. Ostatně vzpomeňme na časy Johna Killera Woo nebo jiných starých dobrých akčních nářezů kdy jste si mohli být jistí tím, že uvidíte to co vám Americká produkce prostě nemá koule naservírovat, ale zároveň se nesnažili předstírat, že točí něco co má brilantní děj a k akci přidá neúnosnou výplň rádoby genitálního příběhu a tím vznikne nejlepší akční film všech dob... Ano narážím opět na Berandal který zabil Asia Action, ale tady jsou zase vidět náznaky týhle starý dobrý poctivý školy, kdy stačí pár týpků co se nekompromisně zmasakrují mezi sebou neberou si skrupule a jenom tak mimochodem sebou vezmou na onen svět aspoň stovku nevinných civilistů co měli tu smůlu, že se do toho zrovna připletli. Tohle mám kurwa rád! Může někdo řvát, že je to primitivní a plné samoúčelné brutality, ale já měl vždycky pro tyhle fatální masakry slabost a tak odpustím i několik do očí bijících hovadin na které tu upozorňují někteří v komentářích. Ono taky hromada z toho patří už mezi taková klasická klišé akčních filmů a byli i v padesáti jiných filmech, tak když mě to nesralo předtím, pokud mě film bavil jako celek, tak proč bych se v tom měl pitvat teď? Co se týče té zde hodně zmiňované choreografie soubojů, tak se opět potvrzuje, že méně je někdy více a já už fakt nepotřebuju sledovat nějaký super překombinovaný techniky a baleťáctví mě stačí ke štěstí tyhle nekompromisní přímočarý a jednoduchý chlapský rubačky kdy se s tím oba protivníci nemažou a mlátí se navzájem vším co je zrovna po ruce. Záporák tu ví jak si zjednat respekt a scéna vystřílení autobusu nemá chybu (neboj se o maminku už je v nebi!!!) Takže za mě ok režisér Tjahjanto možná nemá talent na oscarový eposy, ale zato nekompromisní masakry a kreativní brutalitky mu jdou více než dobře to se musí nechat. Takže zvažoval jsem mezi 3* a 4* nakonec je to slabší čtyřka. Pochopitelně jak už jsem napsal je to šílená blbost, ale plusem je pár nadsazených a nahláškovaných scén ve kterých je jasný, že to tvůrci rozhodně nemysleli smrtelně vážně a chtějí především, aby cílová skupina tohohle filmu dostala co chtěla a to oceňuji.70% () (méně) (více)

• Hlavním akčním choreografem byl Iko Uwais. Kredit koordinátor kaskadérů a akční choreograf sdílí Very Tri Yulisman, Yandi Sutisna, Rama Ramadhan Ruswadi, Irvan Elvano a Erik Rukmana. (Rominator)
  • Těsně předtím, než nabodne Abdi (Iko Uwais) Leeho na větev, jde vidět, že není tak velká, jak jde vidět v dalším záběru. (Duoscop)