Bellflower

(festivalový název)

Dvaja priatelia strávia všetok svoj ​​voľný čas budovaním plameňometov a zbraní hromadného ničenia v nádeji, že nastane globálna apokalypsa a otvorí cestu pre ich imaginárny gang "Mother Medusa". (Black3R)

Petroff

Obsahuje nejvíc cool záběr na smyk s drsnou károu!! Dalšími přísadami pak jsou: plamenomet, bloncka a ubrečenej hoch, co nerozdejchává rozchod, i když na něj byl upozorňovanej eště před první pusou. Má to něco do sebe, ale bohužel netušim co... ()

M.i.k.e

na režijní debut nebývale vydařené se skoro hypnotickou atmosférou a výborným soundtrackem.To jakým způsobem se Glodellovi daří hrát si s divákem,nedokáží ani mnozí renomovanější tvůrci...80% ()

MA.KI

Na kapitoly rozdělený Bellflower je osobitým filmem o lásce, o (ne)stálosti lásky, o nevěře, o nemožnosti smazání vzpomínek, o tom, zda vůbec něco znamená fráze I love you, o mladické nerozvážnosti nebo třeba o tragických důsledcích chování v prostředí sexu a citové frustrace. Ale určitě i o dalších tématech, o všem nebo taky o ničem. ~ Film můžeme rozdělit na dvě téměř stejně dlouhé poloviny, které jsou jako den a noc nejen z hlediska posloupnosti narace, ale i díky žánrové proměně. První půlka je víceméně ve znamení harmonického poznávání se Woodrowa a Milly a pěkně ztvárněného milostného vzplanutí mezi nimi, dává však tušit temnou druhou část filmu. Ta se nese v depresivním duchu, romanci střídá až hororová atmosféra, lineární vyprávění zas časově zpřeházená mozaika vypjatých scén. Krvavý, až skoro apokalyptický závěr, kdy se Woodrowovy představy mísí se skutečností, je na můj vkus krapet zmatený. Co vše způsobí jedno okouzlení druhým pohlavím!? ~ Při výborně zvoleném soundtracku nabíhají asociace s nedávno natočeným Drive), v jiných místech zase s Vanishing Point. Za zmínku stojí i vynikající kamera, barevné filtry, vlastně celá výtvarná složka. ~ Velmi efektní, nezávislý počin Evana Glodella, jenž si Bellflower sám napsal, zaplatil, zrežíroval i ztvárnil jednu z hlavních rolí. Na debut více než slušný! ()

zette

Jeden z nejlepsich soundtracku, ktere jsem ve filmu za posledni dobu slysel! Bellflower ma atmosferu, je dobre natoceny. Evan Glodell by si ale mel za scenar nafackovat. ()

blitzer

Nepřečetl jsem si popis, takže jsem podle posteru čekal něco úplně jinýho. Celej film sledujeme dva zevláky, co si hrajou na Šílenýho Maxe, furt chlastaj a melou kraviny ("Dokážeš si představit... Jezdili bysme na místa a parkovali tak, aby to vypadalo cool, poflakovali se s cigárem, opírali se o auto a vypadali cool... a nechali lidi na nás civět. Mohli bysme se zfetovat... uprostřed divočiny... jet 150 mil v hodině nazí po dálnici... vyklánět se z oken a střílet z brokovnice po značkách... a zasranejch památkách.... a zajících."). Navíc film plyne tak nějak bez scénáře do nicotnýho konce. Dávám 2* za občas hutnou atmosféru s dobrým hudebním doprovodem. ()

dr.fish

Nevím jestli jsem vnímal tu "dravou vizi nedospělosti a fanatické egocentričnosti vycházející z krize maskulinity v současné společnosti", ale v každém případě jsem nestačil zíral. Chvílemi to bylo jak od Kevina Smitha a pak jak od Hitchcocka. Přes žánrový pelmel jsem ale měl pocit, že se to dotklo jakési podstaty věci, jádra pudla, něčeho, po čem jsem také v mládí pátral. Těžko napsat o čem to bylo, ale pocit jsem z toho měl natolik podivný, že se mi to nakonec velmi líbilo. 80% ()

Copacabana

Vynikajúca réžia, vizuálna pastva pre oči, no bohužiaľ zo stránky dejovej a obsahovej to nie je veľmi zaujímavé a ako ďalší mínus pre mňa pôsobí aj veľmi dlhá stopáž. Ale to fáro "medusa" sa mi celkom pozdávalo, alebo aj tá nádržka pre whisky bola docela cool, no nemôžem to označiť viac ako tromi hviezdičkami, tj. priemer. ()

uiu

WTF? Za co tu někteří sází 5 hvězd? Vždyť je to obyčejnej romanťák aneb jak si zakřiknutej týpek nabalí drsňačku, spolu s kámošem jsou udělaní do filmu Mad Max a vyrábí si z něj věci, přítelkyně mu zahne, on se nasere, rozbije se tam pár držek a nakonec si uvědomí, že láska je svině a nemůže nikomu nikdy věřit. X krát viděné schéma příběhu, nic originálního, čekala jsem něco lepšího a tři hvězdy - totální průměr, co si už nikdy nepustím - si to zaslouží. ()

noriaki

Krize mužské role? Ale kdeže. Osobně si myslím, že rozhodování ženy: rodina vs kariéra, je pro směřování Západního světa podstatnější. To že ženy chtějí po mužích dva vzájemně se vylučující vzory chování je sice smutné, ale ve výsledku se s tím musí poprat především ony. Společnost navíc nabízí tradiční postup škola - práce - rodina, který je prověřený časem a uspokojivě funkční. Pokud se někdo rozhodne pro alternativní cestu svým osudem, je v tom sám za sebe. A to je případ Bellflower. Tímhle přebujelým úvodem chci vyjádřit, že nesouhlasím s vyzněním celého filmu. Jediný přesah který jsem objevil, je poučení, že když si do svých rukou vezme budoucnost člověk který na to nemá, tak to nezvládne a dopadne špatně. Čtyři lidé a čtyři přístupy k životu. Dětinský Aiden, machistická Milly, dospělá Courtney a před zodpovědností utíkající Woodrow. Není překvapením že tři čtvrtiny postav nedokáží fungovat ve společnosti a tu poslední smetou do své mizérie sebou. Přestože myšlenkově mi film nesedl, za ostatní musím Glodella pochválit. Vizuál je poplatný ději a rozpočtu, a i když to nebyl můj šálek kávy, dávám palec nahoru. Režisér prokázal velký talent. Scéna s nabitou zbraní v posteli je výborná, perfektně nasnímaná a hlavně sestříhaná. Herci jsou slušní a zasloužili by si šanci ve velké produkci. Suma sumárum jako prvotina to nebylo špatné. I když jsem se nebavil jak bych si představoval, tak svůj potenciál dopadnout jako katastrofální přeplácané nic Bellflower naštěstí nenaplnil. ()

pabulator

Partička naprostých idiotů postrádajících špetku charismatu a jejich sračkoidní kecy ne děkuju. Jedna rudá za tu káru a celkem slušnou kameru všechno ostatní je strašný hnůj.Mele jestlis to viděl upal je prosím na hranici jejich vlastní zbraní .This movie is for pussies. ()

zigíš

..o lásce ztracené a nalezené, nejlepší indie za posledních pár let, formálně bravurní, emocionálně silné (!) nadšenci do Mad Maxe přihoděj pár procent navíc.. ()

DavidS.

Květinové děti dvacátého prvního století pojídají sami sebe...Láska jako destruktivní síla...Špinavá nezávislá romance s apokalyptickým nádechem... ()

noctambule

Parádní první část, hned od začátku mě to vtáhlo, ale zhruba v půlce přišel střih, probrala jsem se z opojení a nedokázala se tam vrátit. Jak Evan zarostl nebylo to prostě ono:-) Není to dokonalé, ale autor řekl, co říci chtěl, i když bych s ním polemizovala. Každopádně to musím vidět znovu, aby mi docvaklo pár věcí. Ale obávám se, že Bellflower mohou dát 5* jen chlapci. ()

klukluka

Zrod lásky tu byl krásně zobrazenej, přátelství tady bylo minimálně z jedné (Aidenovy) strany čistý jak pramen horské vody, chlapecké/mladické sny a touhy - tohle všechno bylo prima, vrátilo mě to v myšlenkách o 20 let zpátky, tohle bylo fakt jak život sám. Ale od půlky jen depka, zmar, cigára, chlast, hekťáky chlastu, Amíci mají jako národ fakt vážnej problém. A my vod nich ještě trpělivě opisujeme. Nevybrali jsme si dobrej vzor :(. Jsou to looseři. A tohle byl film o looserech. Šlo to zlomit, nešlo..? Kdo ví..? Líbit se mi to ale nemohlo. Ani jako příběh, ani jako film. Přičemž film v tom byl možná nevinně, ale s tímhle příběhem u mě holt nemoh zabodovat. ()

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

Kurt Russell pronásleduje kanibaly