Bellflower

(festivalový název)

Dvaja priatelia strávia všetok svoj ​​voľný čas budovaním plameňometov a zbraní hromadného ničenia v nádeji, že nastane globálna apokalypsa a otvorí cestu pre ich imaginárny gang "Mother Medusa". (Black3R)

LokiZombie

Psát o tomhle filmu by se dalo fakt fajn, jenže bych nenapsal nic, co tu už nenapsal nikdo jiný. Zajímavé názory padají na obou stranách barikád. Naprosto se ztotožňuji s názory hlavně dvou pánů: Gimpa a Traffica. ()

degster

Po štyroch dňoch od videnia stále v hlave, čo znamená štyri dni pretáčania a hľadania dokonalej scény, ktorá vo mne opäť odpáli tú pocitovú bombu. Zbytočne. Chcem si vymazať hlavu a vidieť to celé odznova a nanovo. ***** ()

Shaleman

Destruktivní záležitost, které ke dokonalosti nezávislých filmů chybí jen trochu svižnější pojetí. Ono bylo skvělé koukat na realistickou romantiku, která se najednou "obyčejnou" nevěrou mění v likvidační depresi nás samotných, jenže některé pasáže jsou tak zbytečně přetahované a to zajímavé zkrácené do několika obrazů, že konečný výsledek poněkud vyšumí. Ale takhle nějak, jako Woodrow, jsem si připadal já, když mě bylo patnáct a má první "opravdová" holka trávila své večery trochu jinde. Taky jsem si představoval apokalyptické vize o konci světa. Někdy svět nemusí končit v globálním měřítku. Někdy k absolutnímu konci stačí rozpad tam v nás. A to je věc, kterou film zachytil dokonale. Lepší 3*. ()

neo93

Už dlouho jsem neviděl takový cool snímek. Když pominu úvodní intro, tak se to zdá na v podstatě romantické drama, ale ono je toho mnohem víc než byste čekali. Šíleně zajímavý a stylový film, který prostě musíte vidět. Je obdivuhodné, jak to všechno režisér, scénarista a herec v jedné osobě Evan Glodell zvládl, zvlášť když se jedná ho debut. Skvělá vizuální stránka a výborný soundtrack jen podtrhují celý film. ()

anemoon

Šilenost amerického nezávislého filmu. Snímek má vice poloh. Nejdříve se to jeví jako romantické drama, z kterého se (ani nevíte jak) vyvine jakýsi podivný krvavý triller. Nízkorozpočťák ve stylu sex, drogy, rock and roll. Z druhe pulky filmu jsem byla úplně nadšená. Opravdu výborný amaterský a brakový film pro fajnšmekry. ()

markyzgero

proč se rozepisovat, když to za mě udělal ctěnej pan gimp? : "vtip je pochopitelně v tom, že klíčovou osobou tohohle neustálýho posouvání hranic je Milly, která je mnohem chlapštější než hlavní hrdina Woodrow - to ona sežere víc švábů, to ona šuká když se jí zachce a to ona je nástrojem pomsty tak chladnokrevný, že se chudák Woodrow nestačí divit. Ona je vyzyvatelem (žena - žena obecně je vyzyvatelem muže v současný společnosti a stojí za ní strašák rovnoprávnosti, ženský hnutí a legislativa tuhle rovnoprávnost nárokující) a on neustále akorát prohrává nebo se snaží seč mu síly stačí, aby si s ním žena totálně nevytřela prdel. A tak utíká do vlastní fantazie. Do fantazie, kde fyzická síla a chlapství zase něco znamená, kde chlap vládne. Pořád si myslíte, že je to náhoda, že tohle hračičkovství, komiksy se superhrdinama, počítačový hry a koneckonců i filmy jsou doménou chlapů?" respekt chlape. ()

miki68cz

Trochu divný, ale setsakramentsky nezávislý, jiný, neočekávaný, asi výborně zahraný, super muzika, cool atmosféra. Doporučuji, ale připravte se na vážně syrový zážitek. ()

jafuska

film, který mě přijde hodně intelektuální, nezvyklý, festivalový film, na které nechodím, ale přesto jsem si řekla, že na tento se zrovna podívám, děj vypadá zajímavě, kamarádí, kteří zůstávají spolu i když si posléze jdou každý svou cestou, kamerově je film dost nezvykle natočený, dialogy nikterak zajímavý, ale přesto to vše do sebe nějak zapadalo, jednoduše řečeno, na tento film člověk musí mít zvláštní náladu ()

Solverino

Celkem na zamyšlení. Postarší kluci a holky, který se protloukaj životem a systematicky se nudí. Nechodí do práce ani nemají žádnej životní cíl. Zřejmě žijou i ve vysokým věku z kapesnýho rodičů? Hrajou si se sirkama jako malí kluci. Holky chlastaj, kouřej a fetujou = aby vypadaly drsně. Každej šuká každýho, čekal jsem kdy si to rozdaj spolu ty dva kluci. Občas se v tom člověk ztratí, co je skutečnost, co feťácký představy. Celkem nesympatický "herci". Nelogický dialogy. Celkově jsem děkoval tomu nahoře, že mám na ovladačí FF, být v kině asi bych odešel před koncem. Takhle zbyla je pachuť nudy na jazyku a ospalost. Nechápu vysoká hodnocení. ()

Mr.Roman

Bellflower vás donúti dumať aj po skončení, ďalší deň stráviť hľadaním soundtracku (neúspešne, jediná možnosť je si ho vlastnoručne zostaviť pesničku po pesničke) a v priebehu dní nasledujúcich si ho pozriete znovu. Veľmi podarený debut, ktorému sa dá zopár neduhov veľmi ľahko odpustiť/prehliadať. ()

dzberry

Ale tohle bylo libové! Romantický thriller s hororovými prvky s neznatelnými přechody mezi jmenovanými žánry, aneb za málo peněz hooodně dobré muziky! Překvápko. Obsah obsahu výše mimochodem kouzelný, chi... ()

XXXXXXXX

Jste-li panic a ještě navíc s kamarádem, v každé volné chvilce, pracujete na skutečné replice vozu z 35 let starého filmu, něco tu asi nebude v pořádku. Může se pak docela lehce stát, že si při pojídání čtyřnohé havěti, nabrnknete nestydatě otylou, blonďatou prasnici a myslíte si, že to, co spolu zažíváte, bude asi láska. Jenže když vám veškerá krev místo okysličování mozku, proudí v poněkud jiném orgánu, přemýšlí se dost blbě, že. Snadno se také může stát, že brzo zjistíte, že i za 50kg sádla někdo musí platit nájem, a onen monokl v oku, taky docela dost naznačuje. Do toho se dáte dokupy s nejlepší kamarádkou prasnice a už je zase orgán v orgáně. To už by z toho šla hlava kolem i zcela vyspělému jedinci a tak na sebe prvotřídní halušky a forward blesková-zpátečka s prasnici nenechává dlouho čekat. Z filmu mám tak asi srovnatelný divácký zážitek jako bych hodinu a čtyřicet šest minut čuměl do jednoho místa na zdi. Ufoni se už evidentně infiltrovali i mezi uživatele čsfd! Opravdu echt zážitek! ()

yatan

Na debut slusne zrezirovane, vyborne naozaj vyborne zahrane, ale nie lepsie ako Edwardsov Monsters, z minuleho roku ci tohtorocny Cahillov debut Another Earth. V kazdom pripade sa to dalo pozret a skryta myslienka tam niekde v zadu je sice pritomna, ale nepride mi ako hlavny motiv. Film pre narocnejsieho divaka. 7/10 ()

rigby

Výborný drsně syrový příběh končící apokalyptickými výjevy. Velmi silné... A ta špinavost je na tom to nejkrásnější... 3+ ()

Andre.w

Lituju 100 ze 106 min, který jsem strávil u tohodle filmu, kde se nic zajímavýho neděje. Děj filmu je ohlodanej na kost, hudba se tam vyskytuje zřídka a v podstatě tak nic nedokresluje většinu záběrů, dialogy jsou asi tak nápaditý a inteligentní jako politickej žargon a hlavní hrdina je nesnesitelnej a charismatu má asi jako houska na krámě. ()

gezper

Na to že je to prvotina autora - sám si to napsal, zrežíroval a obsadil sebe do hlavní role, tak je to s podivem dobré, především vizuál doplněný vhodnou hudbou. Ovšem slabý děj, vzájemmě nekompaktní místy utahané pasáže a nepovedený konec. Zasloužilo si to větší pecku - např. by stačilo ustřihnout poslední čtvrthodinku. Chápu, že je to pojmuto nezávisle, ale i tak mě celou dobu lezli na nervy všichni na plátně, kteří netuším odkud braly peníze, celej den leželi doma, ale na auto, tuning, plamenoment a chlast se doláče vždycky někde záhadně vynořili. Určitě si Glodella budu držet v hledáčku na přístí počin, talent tu je vidět. [60%] ()

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

Kurt Russell pronásleduje kanibaly