Bellflower

(festivalový název)

Dvaja priatelia strávia všetok svoj ​​voľný čas budovaním plameňometov a zbraní hromadného ničenia v nádeji, že nastane globálna apokalypsa a otvorí cestu pre ich imaginárny gang "Mother Medusa". (Black3R)

Hanys_

Chci Woodrowovu James Bond káru pro ožraly!! A nejlépe ať se v ní povaluje Jessie Wiseman. Nenápadný ale velice sympatický australský snímeček, který mě utvrdil v tom, že na zlomené srdce hodně pomáhá plamenomet. 7/10 ()

HarryBlock

Od slniečkového "feel good" movie až k nočnej more. Vidno, že režisér pred tým robil kameramana, lebo vizuálna stránka je vypiplaná aj keď je to taká pekná videoklipová estetika, pomáha umocňovať silný dojem z filmu. Pohrávanie sa s časovými rovinami v druhej polovici síce dnes už nepôsobí nijak ozvlášňujúco, ale pomáha gradovať neistotu a napätie, no priznám sa, že sám si nie som istý či ten koniec bola len predstava hlavného hrdinu alebo sa to skutočne stalo. ()

Corpsegrinder

Dobrej malej film. První půlka se nese v celkem dobrý náladě, druhá půlka po sestrojení plamenometu už začíná bejt vážnější a celá část po dokončení auta už je dost depresivní. Rozhodně zajímavej film. ()

Itar

Nekorunovaný král Fresh Film Festu 2011, z kterého sálá energie snad na míle daleko. Lehce uvěřitelní herci, našlápnutý scénář, parádní soundtrack a hlavně odvaha vymanit se ze zajetých kolejí dělá z Bellflower jeden z nejlepších filmů roku. Evan Glodell míří vysoko. ()

Ještěřák

LORD HUMUNGUS. PÁN OHNĚ. KRÁL PUSTINY. LORD HUMUNGUS SE NENECHÁ PODVÁDĚT NĚJAKOU BLBOU PÍČOU. LORD HUMUNGUS SE NEPTÁ, LÍBILO SE TI TO? NEPTÁ SE, KDO VOLAL, NEBO KDE JSI BYLA V NOCI. NEOPOUŠTÍ GANG, KDYŽ SE ZAMILUJE... NIKDO LORDU HUMUNGUSOVI NEŘÍKÁ, CO MÁ DĚLAT. RVE SE, KDYŽ SE CHCE RVÁT, ŠUKÁ, KDYŽ CHCE ŠUKAT. A KDYŽ VŠECHNO SELŽE, NAPÁLÍ TO V PLNÉ RYCHLOSTI DO CISTERNY S BENZÍNEM. JDE O TO, ŽE LORD HUMUNGUS OVLÁDÁ SVÉ ŽENY, A ONY HO ZA TO MILUJÍ. _____ Přeji vám co nejpříjemnější vlhké sny, hoši. Bellflower je film poukazující na jeden závažný tabuizovaný problém. Jmenuje se "muži v loji". Jak se pozná ta pravá samice ke spáření? Třeba tím, že sní fakt hodně cvrčků. Wow, tahle mici je ale fakt všeho schopná! Uhlídáte ji ale v mantinelech svý autority? Tenhlencten hrdina to nedokázal, a tak si záhy velmi zblízka prohlídl její skvostnou vagínu, kterak plánovaně uklouzla na cizí ocas. Celkom průser, že? Když ony submisivní myši už neletí. Nevadí, aspoň si opakovaně zblízka prohlídnem jeden dost hnisající problém: kolik chlapů má dneska ještě ve vztahu tradiční a přirozenou autoritu? Jednou jeden kamarád napsal něco, co se do týhle situace hodí. Napsal, NA KONCI RANDE S TOU HOLKOU MI DOŠLO, ŽE BYCH ZA NÍ CELÝ ŽIVOT JENOM TAK VLÁL, myslím, že je to pro tento film, kde nosí kalhoty ve vztahu přinejmenším oba dva, příznačné. _____ Není to za five stars, není to ani na four stars, je to jenom "k vidění". Ale přitom je Bellflower důležitej. Nastavuje totiž zrcadlo těm lidem, kteří se dušujou, jak moc je všecko v pohodě. Ale ono kolikrát není... ()

DannyBoy80

No nevím jako stylistické cvičeníčko vynikající, ale scénář mi přišel lehce o ničem. Tak trochu ohraný příběh zobrazený trošku jinak, přes skupinu divných lidí. A tito lidé nechodí do práce, ani jeden, nechodí do školy, pouze se věnují svému hobby. Oni dokonce ani neřeší ani peníze. No prostě nic extra, taková více ujetá romantika. ()

Dman

Ja jsem spokojenej. Co jsem ocekaval, to se splnilo. Jeden z dalsich nezavislych filmu, ktery ma (jak ja rikam) telo i dusi. Telo - je dobre napsanej scenar, kamera, rezie, super hudba. Duse - je pribeh, ktery v kazdym z nas neco zanecha, nebo ve kterem obcas clovek najde sam sebe. Evan Glodell ma u me urcite body! Jen tak dal! btw: fuuuuuuuj kdo by sezral ty cvrcky?? :) ()

sona123

Americký nízkorozpočťák za prý méně než 17tis. dolarů? Mno....určitě řada zajímavých momentů, ujetých zvratů a netradiční způsob vyprávění. Pro mne jako hlavní výtka - ani ryba, ani rak a až moc artové. Přesto - velmi výbušný potenciál a určitě se mi to líbilo dost a hned tak nezapomenu...Stojí za to nechat si Evana Glodella v hledáčku, ještě nás nejspíš překvapí. ()

Brasi

Zaheslovaný rar soubory, fake uploady...až na desátý* pokus se mi tenhle film podařilo stáhnout. A vyplýtval jsem hodinu a třičtvrtě na ukojení svojí obsese jménem Bellflower. Stejně jako já jsem devětkrát vystřelil vedle, i Bellflower vystřílel devět hvězd z deseti do žumpy. Nemám nic proti filmům, který scénář ozvláštňují zajímavou a osobitou vizuální složkou, ale filmy, který osobitým vizuálem ozvláštňují mizerný scénář a ve svojí bezradnosti vymyslí nejednoznačný, ale nic neříkající konec, nejsou nic pro mě. Špatný příběh je vidět i přes deset různých filtrů... *množství stáhnutí mohlo být upraveno pro potřeby komentáře, ale pokud ono číslo neodpovídá realitě, musí být proklatě blízko :) ()

KOZEL84

Mno...chlapci nemusí chodit do fachy a ''Víš co by ti řek Von'avka?Vyser se na ni na krávu.''Konec už byl trochu moc.Talent ale týpek určitě má. ()

warrenur

Na co si z tohoto spinavo saturovaneho filmu pozitivne spominam, je asi len vynikajuci hudobny doprovod. Sledovat vsak cely cas partu flakacov a flakaciek, co len chlastaju, nic nerobia, ziju v hnoji, chcu vyzerat strasne coolovo a nevedia co zo sebou, nuz, to by ma bolo mozno oslovilo ako nastrocneho. Nic proti snom, ci prezivania bolesti jedneho z hrdinov. Kolko z tych predstav mozno vsak pripisat opuchu jeho mozgu, ci reziserovej snahe natocit strasne "kuulovy" snimok? ()

Matthew01

Konečně po delší době zase něco neotřelého a reálného. Pro některé to může být jako pohled do zrcadla. Jediné co tomu ublížilo je konec. Je nesmyslně přehnaný a do celkového filmového konceptu to nezapadá. 80% ()

Radek.SCH

Evan Glodell. Jméno které si zapamatujte. Nejspíš je to jen efektně natočená kravina, ale mě se to KUREVSKY líbilo, měl jsem z toho podobně dobrý pocit jako před nějakými deseti lety z Klubu rváčů. Prostě splněné pubertální sny: Vyprahlá krajina. Černý sporťák. Sex. Krev. Násilí. Zakrvácený hrdina zoufale bloudící ulicí. HUDBA. A dlouhý macho monolog na konec. - 90 % ()

achaja

Tak u tohohle filmu to je buď ano nebo ne. To co zvládl režisér a hlavní hrdina v jedné osobě je skvělý výkon. Je to film na koleni, ale kolikrát vidíte film s xnásobně velkým rozpočtem který který vypadá ,mnohem hůř. A co se týká děje. Ano, kluk potká holku, kluk ztratí holku. Bylo to tu tisíckrát, ale pro mě je tenhle film jiný. Ach ty emoce, syrovost, ideály, všechno to vytváří něco neuvěřitelného. Prosím víc takových filmů. ()

Charlie84

Kdyby v budoucnu Rob Zombie natočil šílenost ve stylo Devil´s rejects, akorád by hlavní chlápek měl cool káru a plamenomet, mohli bychom Bellflower brát jako nečekaně chytrý prequel. Je ale otázkou jak němu přistupvat, pokud se takto (velmi pravděpodobně) nestane. Zpočátku to bylo osvěžující, vtipné a cool. Když přišla dramatická část, byl jsem upřímě zvědavý, kam až to Glodell pustí, protože ehm, měl k dispozici kluky s plamenometem. A to je zadělávka na řádnou polízanici. A pak přišel závěr. Inu, zůstávám trochu zmatený, potože sice zvládnutá, ale na první skouknutí (alespoň pro mne, zvlášť když jsem k tomu zpočátku přistupoval jako k inteligentní teen komedii) náročná kompozice příběhu, včetně těch fantaziních (?) přesahů, mi v iterpretaci posledních záběrů zrovna nepomáhá. Kdo má ale jako já trochu zmatek, místní komentáře možná napoví (Gimp). Vizuál boží. Každopádně to za pět asi bude... ()

Kingjiri

No vida, co se dá za 17 000 dolarů "zplodit". Mnohonásobně dražší snímky s podobnou tématikou často ve výsledku dopadaji mnohem hůř. Stačí slušnej příběh a člověk se baví i když tu nehrajou známí herci a početně se jich tu taky moc neobjeví. Herecký výkony byly ale solidní a hudba zase pěkně vybraná. Po technický stránce (auta, plamenomet atd.) perfektní a práce s barevnými filtry dávala snímku tu správnou atmosféru. Jenom ten bordel na čočce kamery mi občas kazil dojem (je mi fuk, jestli to tam bylo naschvál, nebo omylem, každopádně to vypadalo dost hrozně). Čtvrtá hvězda jde hlavně za to, že je tu "za málo peněz, hodně muziky" a český tvůrci by si z toho mohli vzít příklad, až budou zase někdy brečet, že na pořádnej film nejsou prachy. ()

n3uro

Nejsem si jistej že jsem zcela pochopil děj scénáře, ale i tak to bylo kurevsky cool! Nemluvě o soundtracku. A ten rozpočet? Filmový magnáti se můžou jít zahrabat. ()

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

Kurt Russell pronásleduje kanibaly