Procitnutí

• USA Awake
Drama / Mysteriózní / Krimi / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Kyle Killen

Jason Isaacs, Laura Allen, Steve Harris, Dylan Minnette, BD Wong, Michaela McManus, Wilmer Valderrama, Cherry Jones, Laura Innes, Daniela Bobadilla (více)

Epizody(13)

Po těžké automobilové nehodě, která vzala život jednomu členu z jeho rodiny, žije policejní detektiv Michael Britten (Jason Isaacs) střídavě ve dvou alternativních realitách. V jedné z nich zemřel jeho syn, ve druhé manželka.
V obou realitách řeší jiné případy, v každé z nich nachází jiné stopy. V momentě, kdy z toho má v hlavě parádní nepořádek, kdy se mu oba světy začnou slévat v jeden, zjišťuje, že některé stopy z jedné reality se mu hodí v realitě druhé. (joehot)

VanThomass

Mám takový pocit, že autoři tohoto seriálu viděli Nolanův Počátek a rozhodli se, že zahrávat si sny je zajímavé. Ano je to povedený nápad, který Nolan skvěle zpracoval. U Awake je ale jeden velký problém, zůstalo pouze u zajímavého námětu, který se nepovedlo dotáhnout. Když se to totiž vezme kolem a kolem, Awake vychází jako další odnož kriminálky s tím, že se odehrává ve dvou rovinách (snech), přičemž v každém díle jsou dva případy, každý v jednom snu. Náznaky z jednoho snu pomůžou většinou vyřešit případ ve druhém snu. Dalším problémem je místy celkem velká nepřehlednost toho, kde se zrovna nacházíte. Samotný závěr pak působí stylem, cože? O tomhle bylo 13 dílů? Záměrně jsem se vyhnul zbrklému hodnocení po prvním dílu, který sliboval zajímavou podívanou. Seriál by se měl hlavně povést jako celek, bohužel Awake se povedl pouze v některých epizodách a jako celek nefunguje. ()

Vig

skvělý Jason, který na sobě určitě zapracoval. NEchápu, proč na tohle podle BBC nikdo nekoukal. Ten konec tomu snad neuvěří nikdo, že to takhle mělo dopadnout - věčná škoda !!!! ()

Naranyan

Chystal jsem se na Awake několik měsíců a pořád se do něj né a né pustit.. A tak jednoho krásného dne, ve stavu "posilněné" rozvernosti konečně padla ruka na "play". Nerady se čtou dlouhé příspěvky, proto bude lepší probrat detaily třeba v diskuzi k filmu... eh.. tedy seriálu. To se stává, když vidíte něco v jedné vlně. Jeden dlouhý film. Styl CSI kriminálek obohacený o prvky fantazy, či sci-fi není až tak běžný a proto má tenhle koncept snažší cestu v jedné záležitosti - být originální. Řeknu tedy jen, jste-li fanoušky zmíněného, věřím, že se nespálíte. Děj nabírá na obrátkách a napětí se pekelně stupňuje, nicméně, asi měl být seriál původně delší, nebo nebyl závěr zcela domyšlen, jelikož se nemůžu zbavit zdání, že s námi autoři ve finální pointě tak nějak, s prominutím, vyjebali. Doufám, že přijde jakýsi dodatečný závěr, protože spekulace po předvedeném konci nejsou v rovině zajímavé, ale spíše WTF a to dle mého názoru není zdravé. Přesto ale za vše ostatní plný počet. ()

macoslavek

už pilot by vystačil na samostatný film a já bych byla naprosto spokojená.. skvělý námět, výborně zpracovaný, Isaacs je excelentní.. litovala jsem, že seriál po jediné sérii skončil, ale s odstupem času nakonec říkám, díky bohu za to. ()

kmfilm

Naprosto skvělý serial, při kterém nepřestanete přemýšlet do posledního dílu, jak ono to teda vlastně je a stejně vás konec překvapí! ()

Vlkodlak13

O tomto seriálu jsem se dozvěděl z upoutávek v televizi, tak jsem jej začal sledovat. Je opravdu zajímavý a přesto deprimující, v jednom dni je se svým synem a další den se svou ženou, ale ne nikdy dohromady. Trochu mě překvapilo, že tvůrce nenapadlo třeba udělat z Michaela "most" pro komunikaci matky se synem v odlišných světech, i když to v jednu chvíli tam zaznělo.. Nebýt toho mírně barevného odlišení, tak bych se v tom zamotal. Případy, které řešil měli souvislosti v obou "světech", což mu právě v těch obou pomáhalo. Vesměs se potom jednalo o téměř klasický policejní seriál. Nebýt toho, že natáčení údajně zrušili kvůli nesledovanosti, mohlo se to po 13. dílu ubrat zajímavým směrem. Naštěstí to však dotočili a nenechali nedokončené jako třeba seriál "Mstitel Cape", zde bylo poslední díl vidět jak to trochu spěchali, aby to dopadlo dobře avšak ten zvrat jsem nečekal. Poslední díl byl vůbec zvláštním završením seriálu, který by teoreticky v budoucnu mohl mít pokračování. Co se týče hudby, tak ta je výborná a i když se často jednalo jen o jednu skladbu, tak tam prostě dobře zapadla a nerušila děj seriálu. ----- Prostě se jedná o seriál s originální tématikou, který nakonec skončí jinak než se dalo čekat. ()

as-minor

Výborný námet, ktorý však bohužiaľ nebolo možné naplno rozvinúť. Úmrtnosť inteligentných televíznych seriálov je celkom vysoká a Procitnutí nie je žiadnou výnimkou. Je to škoda, páč som si to jestvovanie hlavného hrdinu v paralelných univerzách užíval. Koncept prepojenia oboch svetov fungoval výborne. Protagonista musel zbierať črepiny, ktoré boli rozhádzané v oboch svetoch, aby z nich následne vytvoril ucelený objekt. Tým chcem povedať, že na to aby vyriešil prípad si musel všímať jednotlivých detailov a súvislostí v tom či onom univerze. Tvorcovia sa tiež často pohrávali s divákom, tým, že rôzne deformovali svety, aby tak sám balancoval na hrane reality a snu a nedokázal tak podobne ako hrdina rozlišovať, čo je vlastne skutočnosť a čo nie. Zaujímavý záver otvoril dvere k ďalšiemu pokračovaniu a diskusii. Užil som si každú časť a mrzí ma, že pokračovania sme sa už nedočkali. ()

Salto

První díl mě naprosto rozsekal. Prostě super. Jediný problém je v tom, že s každým dílem nadšení uvadá.. Uvidíme, jak se změní moje hodnocení na konci řady. ()

tomik1976

Zatím to vypadá jako velmi promakaný seriál,kde divák stále netuší,která realita je ta pravá.To už tady dlouho,aby mě něco takto přikovalo k obrazovce.Zatím hodnotím po půlce seriálu,ale musím zdůraznit,že podle mne přijde nějaký cliffhanger,který však možná asi nebude rozhřešen,protože zatím to vypadá,že seriál bude po 13-ti dílech zrušen.Amíci hold nemají rádi krimošky na pokračování a hlavně jsou líní přemýšlet.Ale uvidíme,třeba aspoň hlavní pointa bude vyřešena.Už aby by to bylo! ()

stickon

Seriál je to výborný. Přelívání dvou realit a trochu schizofrenní chováni hlavní postavy. Chtěl jsem mu dát plný počet, [POTENCIÁLNÍ SPOILER] bohužel mě zklamal závěr, čekal jsem trochu zručnější scénáristickou práci. ()

MargitkaPohl

Už po prvním shlednutém díle, mě tento seriál velice zaujal a musela jsem pouštět furt další a další díly, v zaujetí jak to vlastně dopadne....Poslední díly fakt nejlepší z první serie, ale poslední díl mě docela zklamal, to jsem trošku nečekala , čekala jsem jiný konec....škoda že nebude druhá serie! veliká škoda ! Tak nám zůstává otázka? Jak to vlastně celé bylo ? ()

Stolker

ten serial měl rohodně na pět hvězd ale je na něm znát že konec je hodně ušmiklej,celý to hádaní co je realita je prima a to jak do od sebe reality opisujou se mi fakt moc líbi, hercu byly taky fajn, prostě jsme byl spokojen... ()

in flames

Dávam 4 za výborný nápad, skvelé spracovanie a celkovo nový seriál čo človeka od začiatku naozaj nadchne. V dalších dieloch však stavia hlavne na vzťahovej dramatickej zložke a scifi prvok a detektívka akosi upadá a očarenie sa trochu vytratí, možno by pomohlo viac kontinuálnosti v deji tak ako sa to robieva v "nových" seriáloch a nie len epizodky vyšetrovaní. Psychologický prvok (teda akože vyrovnávanie sa so smrťou blízkych) je však veľmi silný a primárne krimi sa stáva občas citovým výlevom, ktorý je skvele spracovaný, ale stavia seriál do romantickej podoby, ktorá je podľa mňa tak na jeden silný film, ale nie na tento formát. ()

klipers

*spoiler ahead* Aj keď tvorcovia sa vyjadrili tak, že Michael nebol v kóme a že toto celé nebol len jeden veľký sen - ako prekvapivý záver by som to bral a bol schopný zniesť. Ak teda zoberieme fakt, že nebol, tak svet s Rexom bol pravdivý a čo tam robila Hannah netuším. Na seriál veľmi dobré a premyslené, čo väčšina američanov (a priznajme si, že aj nás) nepochopili. Tvorcovia rátali s druhou sériu a ja s ňou rátam tiež, odchovanci prízemných sitkomov ale nie.. A asi sa nedorátam... ()