Začátek zhruba první 3 díly byly pecka. Od půlky to začala být hrozně průměrná nuda a konec byl docela průser. Za ten začátek jsem vděčenej, ale celkově musím hodnotit 70%. Škoda, že tam cpali pořád ty případy a nevěnovali se hlavní dějové linii.(20.4.2016)

Zmanitě vyvážený seriál. Již prvním dílem jsem byl vtažen do dění, sledoval rozdíly a návazností obou realit a stále uvažoval, k čemu se odebírá závěr. Tempo je velice příjemné a pro mě neobsahoval děj žádná hluchá místa. Dvě reality, dva na sebe navazující případy a rozdílné řešení rodinných problémů, to vše v naprosté harmonii, která stále nutí pozorně seriál sledovat. Bohužel kvůli nízké sledovanosti byla případná druhá řada zrušena, podle mého jedině dobře, protože některé seriály by se neměly zbytečně natahovat. I přesto je příběhová linie naštěstí uzavřená s decentně otevřenými vrátky. A pro ty, kdo nepochopili poslední díl, zde je vyjádření tvůrce seriálu Kylea Killena: Představa pro poslední epizodu byla, že Michael, aby pochopil všechny souvislosti v zelené realitě a zradu kapitánky Harperové, musel přijmout fakt, že červená realita je sen, a že tu je jen proto, aby mu poskytla odpovědi. A to, že uvěří, že červená realita je sen, je cena za odpovědi, které dostane. Navíc, tím, že si uvědomí, že červená realita je sen, začne pochybovat, proč všechno ostatní také nemůže být sen. A tak přijde na to, že si může vytvořit sen mezi dvěma jinými sny, kde žije jeho žena i jeho syn.(6.6.2012)

Dost slušný, myšlenka, že bych dokázal žít v obou realitách a vlastně řečeno bych nemusel spát a byl stále vzhůru. A myšlenka, že bych mohl být s blízkými které jsem ztratil by bylo úžasné. Herecky jsou postavy velice dobré a propracované, děj nekulhá a kamera s režií spolupracuje. Za mě čtyři, protože pět by bylo moc jelikož seriál nejspíš nebude mtí pokračování což je obrovská škoda :((( :)(24.7.2013)

• BigDeal

Pilot (90%): Už som si začínal myslieť, že to s klasickými americkými televíznymi stanicami zabalím a sústredím sa len na tie káblové, keďže sa z doterajších veľkých seriálových projektov vykľuli buď obyčajné (Person of Interest), nudné (Alcatraz), alebo až stupiditou urážajúce (Terra Nova) sklamania. O to viac ma potom prekvapil veľmi vydarený pilot nového projektu NBC - Awake. Dobré herecké výkony, pekné hranie sa s vizuálnou stránkou, chytrý scenár bez hlúpych klišé a umelých emócií, ktorý zdá sa (na rozdiel od troch vyššie spomínaných seriálov) využije svoj potenciál. A čo je hlavné - baví ma to a núti sledovať ďalšie časti, za čo vďačím tomu, že sa všetok čas nevenuje len epizódnemu riešeniu prípadov, ale je spravodlivo rozdelený medzi prípady, vývoj postáv a rozoberanie hlavnej záhady. Snáď to tak aj zostane.(19.2.2012)

po pilotu: i přes charisma jasona isaacse a nápad nemám potřebu vidět další díl (ale mohl z toho být kvalitní televizní film na nedělní podvečer).(20.5.2012)