Awake sice má své chyby, ale jako celek funguje více než dobře. Jedna série by určitě dokázala poskytnout dostatek prostoru pro vyřešení celé zápletky, je tak docela škoda, že se hodně dílů zabývá pro příběh nedůležitými případy. Ať je totiž celková zápletka sebelepší, seriál zůstává především ve vodách krimi žánru a většina případů ničím nezaujme. I to lákavé téma dvou realit dost trpí, když je prakticky od začátku jasné, jak se věci mají. Především tak seriál funguje na osobní rovině a vůbec by mu neškodilo, kdyby se soustředil pouze na vyrovnávání se s tragédií, řešení rodinných vztahů a případného řešení onoho závěrečného případu. Režie Davida Sladea ještě není tak znatelná jako u Hannibala ale spolu s charismatem Jasona Isaacse v hlavní roli bez problémů utáhne i slabší pasáže. Proto ukončení po první sérii, kdy zůstane hromada motivů otevřená, docela zabolí. Na druhou stranu je takový neuspokojivý závěr docela depresivní ranou ve výsledném vyznění seriálu.(16.9.2013)

• pufina

Jsem vzhůru se svou ženou, pak zavřu oči, otevřu je.. a jsem vzhůru se svým synem. Sní nebo bdí? Existuje jiná realita? Jason Isaacs (a to soudím už po třech dílech) podává strhující výkony, což bych do něj vůbec neřekla - zkrátka je to brilantní herec! :-) Barevné rozlišení, dva různí psychologové, kolegové v práci.. Jedna nehoda, dvě reality.. Seriál se rozjel závratnou rychlostí a napjatě očekávám, co se z toho dál vyklube.(21.3.2012)

Začátek zhruba první 3 díly byly pecka. Od půlky to začala být hrozně průměrná nuda a konec byl docela průser. Za ten začátek jsem vděčenej, ale celkově musím hodnotit 70%. Škoda, že tam cpali pořád ty případy a nevěnovali se hlavní dějové linii.(20.4.2016)

Tento seriál má v sobě určitou magičnost, nechává diváka využít vlastní představivosti. Hudba v některých pasážích připomína hudbu z Dextra. Charismatický hlavní hrdina s moc pěknou manželkou řeší na základě svých halucinací případy s nimiž si nikdo neporadí. Doufám že serial nezklame !!!(19.3.2012)

Tak konečně viděno a musím říct, že to je přesně co jsem čekal .. koncept dvou realit se mi moc zamlouvá, to barevné odlišení taky a příslib většího chaosu v budoucnu mě nutí se těšit na další díl .. jen ty detektivky jsou už trochu ohraný, proto jsem trochu zklamaný, že nevybrali trochu víc cool job - anyway, těch 4,5 hvězdy tomu po Pilotu dám, now go and bring me more.(29.2.2012)