Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  O tomhle filmu nešlo nevědět už před samotnou premiérou. Samotný nápad mě totiž přitahoval snad pokaždé, kdykoliv jsem si na něj vzpomněl. Kdo by taky nechtěl vidět sjetýho a nalitýho řidiče dopravního letadla, který absolutně neuvěřitelným zákrokem zachrání většinu posádky. Taky ta scéna pádu letadla je tak brutální, že jsem první půlhodinu filmu vlastně ani nedejchal. Pak se to přehoupsne do vyšetřování a v tu chvíli jsem tak nějak tušil, že film zpomalí. Zpomalil, ale kupodivu pořád nenudil, což mě dost překvapilo. Na dvou a čtvrt hodinový film musím uznat, že klobouk dolů. K tomu Denzel předvedl velice slušný výkon. Tak perfektně a přirozeně rozebranýho člověka jsem ve filmu dlouho neviděl. Absurdita se míchala s realitou, ale výsledek a závěrečná scéna rozhodně stála za to.(21.2.2014)

 • Marigold
  ***

  Průběh letu: první třetina nabušená kerosínovými výpary audiovizuální brilance, humoru černého jak skříňka a příslibů "charakterového" dramatu. Pak se zaseknou klapky a začne sestup: pomalé dialogy, nedostatečně rozvíjené postavy, slabé "vyšetřovací" drama, které je vytlačeno obrazem rozkládajícího se hlavního hrdiny, který pouští diváka dovnitř - i když je Denzel prvotřídně odulý a ten ztroskotanec z něj dýchá, není to nic, co by člověka přikovalo k příběhu. Spíše se dostáváme do jemných turbulencí předvídatelnosti. Nicméně rozuzlení není vlbec marné, má hranu a náboj... které posléze film zapíchne čumákem do země limonádovým závěrem, který vlastně celou snahu o deheroizaci a morální nejednoznačnost příběhu rozbije na padrť. Každé kázání potřebuje aspoň jednoho polepšeného hříšníka, to věděl už Švejk, ale když někdo začne vřískat po oltářem, ještě to není příznak božího osvícení. Spíš prvotřídní ochotničiny, v tomhle případě okatého posmrkávání směrem k divákům, kteří mají rádi vzorovou "sebekritiku a usebrání". Z mého pohledu to tupí veškeré ostří, které si Let zvládne udržet. Přesto sympatický film, který se pro mě díky několika šťavnatým momentům (krom prvních zhruba čtyřiceti minut např. postava Johna Goodmana a Zemeckisova stále elegantní režie) drží v bezopečné letové hladině mezi třemi a čtyřmi hvězdami.(11.2.2013)

 • Falko
  ****

  Dlhych 13 rokov som cakal od Roberta Zemeckisa na hrany film so zivymi hercami a nie s hercami, ktore hrali animovane postavy vo filmoch POLARNY EXPRES (2004) s Tomom Hanksom, dalej BEOWULF (2007) s Angelinou Jolie alebo hororovu 3D rozpravku VIANOCNA KOLEDA (2009) s Jimom Carreyom, cim ale nechcem povedat, ze by som animaky nemal rad, naopak prave Vianocna koleda sa mi v 3D verzii pacila najviac. Pred tymito filmami natocil thriler POD POVRCHOM (2000) s Harrisonom Fordom a s Michele Pfeiffer a musim teda uznat, ze LET je prvym filmom od Zemeckisa, ktory sa uplne vymyka jeho klasickej sviznej rodinnej rezie, na aku som bol zvyknuty pri HONBE ZA DIAMANTOM (1984), trilogii NAVRATu DO BUDUCNOSTI (1985,1989,1990) alebo pri FORRESTovi GUMPovi (1994), avsak nevadilo mi to. Zaujimal ma osud pilota, ktory zachranil vela zivotov vdaka riskantnemu pristatiu, avsak mal jeden velky problem, ktory ale nechcem vyzradit, ak ste to este nevideli. Myslim si, ze Denzel Washington bol právom nominovany na Oscara za najlepsieho herca v hlavnej ulohe a taktiez musim pochvalit kvalitne natocenu havariu lietadla, ktora nenechala vydychnut, pretoze som si nazivo predstavoval, ake by to bolo strasne tu havariu zazit na vlastnej kozi. Takze aj ked sa tento film nezapise u mna, ako film, ktory chcem vidiet viac krat, bol som velmi spokojny a hlavne netreba ocakavat ziadny akcny svizny thriller len preto, ze ho natocil Zemeckis. ___________ Denzel Washington - (Whip Whitaker) +++ Don Cheadle - (Hugh Lang) +++ John Goodman - (Harling Mays) +++ Nadine Velazquez - (Katerina Marquez) +++ Bruce Greenwood - (Charlie Anderson) +++ Tamara Tunie - (Margaret Thomason) +++ Brian Geraghty - (Ken Evans) +++ Kelly Reilly - (Nicole) +++ Produkcia: Robert Zemeckis +++ (Videl v nemeckom kine 29.01.2013) +++(31.1.2013)

 • Houdini

  Oscar 2 nominace: Herec HR - Denzel Washington, Scénář(11.1.2013)

 • J*A*S*M
  ***

  Zemeckis žije! Po třech technologických animácích se konečně vrátil k hranému filmu a přinesl divákům ambiciózní drámo s Denzelem Washingtonem v hlavní roli. Důvod v otevírání šampusu to ovšem tak úplně není. Let je totiž pouze mírně nadprůměrný film, kterému zásadně škodí přehnaná stopáž a s ní spojené přešlapování na místě (Piju. Nebudu pít! Zase piju. Teď už fakt nebudu pít!) a poměrně zbytečná linie s Kelly Reilly, která - kde se vzala, tu se vzala - vstoupí Denzelovi do života, aby mu z něj pak zase stejně rychle zmizela. Plusem je naprosto dechberoucí scéna havárie letadla, která je jednou z nejlepších "nehodových scén", co jsem kdy viděl. Škoda, že se stane hned na začátku, takže film pak nemá k čemu stoupat, ba spíše naopak, padá přímo na čumák. Jako to letadlo.(10.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace