Pili, jsme a budem. Denzel v krásné alkoholové romanci se vyznává se ke své nejmilejší lásce. Pasáž je přepálená a některé scény s Kelly Reilly bych vystříhal. Vlastně možná celou její postavu bych vyhodil. Nepřišlo mě že by měla pro příběh nějakou podstatnou roli. Nejlepší scéna je samozřejmě na začátku (zřícení letadla). Já si ovšem náležitě vychutnal i závěrečné vyšetřování, kde dává Denzel velmi pádnou odpověď na otázku proč je tolik ceněným hercem.(11.2.2013)

Robert Zemeckis si trošku odskočil do starých časů a přes všechno kvalitní na režii i celkovém zpracování zůstává tím hlavním, co po skončení snímku nezmizí, subtilní chvíle s notorickou propastí, která se tak krystaicky odráží v očích Denzela Washingtona. 70%.(12.8.2013)

Jsou drogy a alkohol špatné? Mohou ovlivnit pracovní výkon někoho, kdo bez nich už zřejmě nedokáže fungovat? To je hlavní problém, který tento film nastoluje. Hlavní hrdina pod vlivem alkoholu a kokainu totiž dokázal jako pilot dopravního letadla v tomto filmu zachránit 96 lidí, přičemž obětí bylo pouze šest. A divák se postupně dozvídá, že k nehodě by došlo ať už by řídil střízlivý či nadraný pilot, že téměř žádný pilot by nedokázal s tímto letadlem v takovém stavu přistát, atd. Kdyby byl tedy hlavní hrdina střízlivý a nebyl zdrogovaný, byl by hrdinou. Jenže logicky vyvstává další otázka. Dokázal by hlavní hrdina to, co dokázal, kdyby nebyl pod vlivem? Trochu mě mrzí, že touto otázkou se film nezabýval, ale film měl být asi především odstrašujícím případem pro všechny alkoholiky a drogově závislé lidi, a kdyby bylo, byť jen částečně, naznačeno, že hlavnímu hrdinovi jeho závislost paradoxně pomohla, asi by to nebyl moc dobrý příklad. Ale to jsem se nechal jen unést svými myšlenkami. Dějově to byl film zajímavý, inspirativní, a ani na maličký okamžik jsem se u něj nenudil. Denzel Washington předvádí obdivuhodný herecký výkon, film nemá jediný nedostatek a jako takový funguje naprosto perfektně. A ani závěrečná moralita mi příliš nevadila, i když k hlavní postavě mi zrovna toto příliš nesedělo. A ještě jednu věc mám na srdci. Snad nikdy jsem v žádném díle (film, kniha, seriál) nenarazil na postavu, které bych tak fandil a zároveň jí nenáviděl. I za to si jak scénárista, tak Denzel Washington zaslouží mou absolutní úctu. Jsem tedy rád, že jsem si k tomuto filmu našel cestu a uděluji mu maximální hodnocení v podobě pěti hvězd.(27.4.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Nejsem velkým fandou adrenalinových sportů, ale s omámeným kapitánem Whipem bych si let hlavou dolů rozhodně užil. Úvod byl prostě dokonalý - nahota, chlast, kokain, start, porucha i pád měli tempo a i nějaký ten vtípek se občas objevil. A pak už se jenom zívalo, protože léčba, smutek v očích, právnické kličky, kecy o morálce a nakonec ani ten chlast už za moc nestáli a jediným dodavatelem zábavy (a drog) byl vynikající léčitel Goodman. Mně prostě zfetování piloti, řidiči, cyklisti, chodci i jezdci na nosorožci z principu vadí a bylo pro mne těžké jednomu z nich držet palce, i když mi bylo jasné, že je to ve své podstatě správný chlap.(31.7.2013)

Pamatuju si, když v kinech hrály trailery na tento film, že jsem si říkal, že to vypadá zajímavě, Zemeckis je schopný režisér, Denzel je více než schopný herec a John Goodman je... John Goodman. Nicméně jsem tomu nevěřil tolik, abych na to šel a teď, když jsem tento film zhlédl, musím pochválit můj filmový smysl, že mi nedovolil zbytečně utratit peníze. Flight začíná hodně dobře, samotná havárie je natočena mistrně, jenže... po ní to je jedná velká nuda, u které jsem se několikrát nachytal, jak si říkám, že by ho měli zavřít. Můj problém s tímto filmem opravdu byl, že jsem se nedokázal ztotožnit s hlavním hrdinou natolik, abych mu věřil, že se chce polepšit a přestat chlastat. Nemyslím si, že by to byla chyba Denzela, spíše si myslím, že scénář by potřeboval trošku upravit a film sestříhat o dobrou půlhodinu. Jo a Johnu Goodmanovi se mohl dát taky větší než cca 10minutový prostor... Zkrátka a dobře, tohle je definice filmu, který uvidíte jednou a nemáte žádný důvod si jej pustit znovu i přesto, že své kvality má. 55 %.(24.4.2014)

• Melissa Leo