Rallye smrti: Peklo na zemi

• USA Death Race: Inferno (více)

Odsouzený vrah Carl Lucas alias Frankenstein je nejlepším řidičem v brutálním automobilovém závodě za zdmi věznice, známém také jako Rallye smrti, který vysílá Weylandova společnost přes internet. Cenou pro vítěze a jeho tým v boxech je propuštění z vězení – od tohoto cíle ho dělí jen jedno vítězství. Jenže R. H. Weyland je donucen prodat práva na „Rallye smrti“ miliardáři Nilesenovi Yorkovi. York, provozovatel soukromých věznic, chce uspořádat „Rallye smrti“ jako transkontinentální závod v jihoafrické poušti. Weyland zařídil, aby Lucas podstoupil operaci obličeje, a po zničující nehodě mu tak byl obnoven popálený obličej. Od operace však musí nosit masku, aby neohrozil příjem z vysílání. Je pokračovatelem závodníka, kterému se říká „Frankenstein“. Jeho tým, který tvoří technici Goldberg a Lists a navigátorka Katrina, netuší, že pod maskou je Lucas. Tomu stačí jediné vítězství, aby pro sebe a svůj tým získal svobodu. Jenže York vytvoří nová pravidla a o propuštění vítěze nechce nic slyšet... (TV Nova)

Prometheus69

Až na pár skutečně neskutečných nesmyslných výbuchů becka pokračování.... Konečně film kde se nekecá a jede! Za ty prachy skutečně slušná muzika... lidi co to hodnotí podprůměrně.... by prostě měli vypnout občas mozek a nebrat to tak vážně. Jako že ty předešlé dva asi brali. Mě se to tak líbí. Je to šílené, ale neskutečně dobře to funguje na mozkové receptory nutící mozek se doprovolně restartovat a pak psát tyhle bludy... ten zbytek co to ustojí.... nebude rozhodně sklamán. Skutečně plnohodnotné pekelné zakončení.... i když z předvídatelným koncem. Dávám plný počet. Zcéna z raketou v v kuchyni, Blončina léčka+ pár neskutečně zábavných ale nebezpečných kousků které z autem normálně neuděláte.... :) Pokud se něco opravdu blíží významu slova Garmagedon... pak je to právě tenhle movie. Inferno je v tomhle případě jen slabý odvar toho co se ještě chystá.... tedy doufám. Palec dolů za okopčený sound... ale 5 hvězd si to drží i tak. Ostatně o hudbě to není, spíš pastva pro oči. Ano podmínkou je samozdřejmě vypnout mozek a nepřemýšlet o blbostech jako... že se auta sami opravují, že sami od sebe vybuchují a že jedna holka to přežila a o té jako už nic? Z toho by se člověk nejspíš musel zbláznit kdyby měl pořád takto přemýšlet. Znám rozhodně daleko horší nelogičnosti scénáře za mnohem menší písničky z neskutečně promarněným rozpočtem, triky a scénářem. DRIII rozhodně není tento případ. Pekelně dobré "B" co si na "A" nemá důvod hrát. Skvěle utracený večer, pokud se chcete bavit a né uvažovat nad existečností neexistenčnosti. Můj verdikt .... rozhodně to stojí za to. 9/10 v tomhle žándru. ()

Radiq odpad!

Jak se dalo čekat, tohle už bylo až moc. Až moc tupé, jak tatovo tupé. Ono už to Kalahari ze začátku, které se nám snažili navodit tím, že tam ukázali hromadu černejch, jednu hyenu a jakousi díru ve skále... už to bylo strašně laciné. A hodně špatné. Celé to je hodně špatné. Vlastně na tom není vůbec nic dobré. ()

ivan_drago

Brutalita, hodně krve, kundy a závody "vytuněnejch" aut... Tady pocaď to chápu... Ale že to má "hodinuatřičvrtě", je tam dementní příběh a režisér si myslí, že záběry proti světlu, pokud možno zpomalené, jsou strašně "kůl", to už jsem nedal... Nehledě na to, že ani samotné závody nejsou napínavé, ani zajímavé, naprosto sterilně natočené a vypadají jako jízda veteránů centrem města... No a závěrečná vysvětlovačka je snad jen pro hluché a slepé a impotentní debily... ()

LiborGondek

Pokud jsem to pochopil správně, tak jde o film dějově zasazený v období mezi filmy Rallye smrti 2 (2010) a Rallye smrti (2008). Jde tak již o druhý prequel původního filmu Rallye smrti s Jasonem Stathamem v hlavní roli z roku 2008. Pokračování u úspěšných filmů je obvyklé, ale ne zrovna tímhle stylem... Rallye smrti: Peklo na zemi není vůbec špatný film, je akční, napínavý, uvidíte zde i hodně střílení a krve, ale říkám si, proč vlastně tenhle film vznikl? Nepřináší žádné nové efekty, je to na co jsme zvyklý z původních dvou filmů. Jeho přínosem je tak jeden jediný fakt a sice ten, že se seznámíme, už zase, s tím, co předcházelo originálu. Objevují se zde noví zmetci, které je nutno potrestat a taky se tak stane. Kdyby šlo o jediný suverénní film, ohodnotil bych ho mnohem lépe, protože špatný není, ale když jde již o třetí věc v řadě, pak už vás to moc nepobaví. 60% ()

Johnny.ARN

Tak nie. Death Race stratilo úroveň. Jednotka mala ten WOW efekt, dvojku ťahal Goss a Bean ale trojka už nedokázala nakopnúť ani Goss to tentokrát už nezachránil. pre mňa rozhodne najnudnejší film série, ale ešte stále sa je načo pozerať. Štvorka musí priniesť nové Franka a dúfam, že aj nový a lepší scenár. Inak to bude veľmi zle. 2 z 5 ()

Mr.Bulanek

Více než Death Race mi to připomínalo Flat Out. Bourání, ničení všeho kolem, a když už střílení, tak celkem nesmyslné zaměřování. Ale jako oddechovka dobré. ()

Lachtaan

Trojka už byla horší propad. A bylo to znát ve všech směrech. Restartovanou čtyřku jsem loni vyhlížel, ale kvůli silnému pudu sebezáchovy si ji asi nechám ujít. ()

KitFisto

Je to blbost a je to horší než předchozí dva díly, ale Luka Gosse fakt můžu. Škoda, že se neobjevuje v něčem kvalitnějším, ale i tak si ho užiju v hlouporčkém death race. Plus k tomu kozatá Tanit Phoenix fakt dělo. Na odreagování po těžké dřině proč ne. ()

ywo666

Prekvapivo lepšie ako som čakal. Rozpočet je iba smiešných 6.5 mega. A na takýto malý rozpočet to ma slušný vizuál, hudbu aj obsadenie. Reiné navyše vytasil niekoľko efektných záberov. Príbeh je sračka, ale oproti Céčkovým kolegom je to ešte nadpriemer. Mne to proste prekvapivo sadlo. D. Scott je dobrý záporák, Trejo je tiež super. Goss sa tiež snaží. Taký Seagal a spol. by s mali učiť ako narábať s rozpočtom. 65% ()

Trustme

Mládeži nepřístupný film, který nejvíce ocení právě děti a pubescenti. Závody oplechovaných autíček se zbrojním arzenálem, který se aktivuje po přejetí checkpointu do hravé reality show, jehož učástníky jsou cool kriminálníci a sexy děvky... Režisér Roel Reiné trošku ubral oproti minulu na okázalých zpomalovačkách, ale přidal na blbosti a nudě. Hodinu se jezdí okolo těžebního dolu a pískovny a povykuje se kdo koho oddělá. Párkrát se něco nebo někoho zapálí (odtud podtitul Inferno) a jede se dál. Koncept Death Race je pro film jistě zajímavý, ale ne natolik, aby ho filmaři plácali stále dokola a hůř. Death Race: Inferno je zásadní a důležitý díl, stejně jako bitch navigátorky v tomhle pekelném závodu. Nejvíc jsem se stejně pobavil nad hereckým výkonem Freda "MámTenNejvyplašenějšíVýrazMeziHerci" Koehlera v roli vězeňského geeka Listse a u varování: "Soutěžící jsou odsouzené násilnice a vražedkyně. Nic, co zde vidíte nezkoušejte doma", při záběru na eliminační rozřazování navigátorek s typickými tělesnými proporcemi trestankyň (120/60/90). ()

Danny F.

Bouračky, střelba, naháněčky a stále dokola. Nic nového, inovativního, nic coby film trochu pozměnilo. Kromě prostředí. Hrozná kamera v akčních a divokých scénách. Závěr hodně předvídatelný. Ale na druhou stranu velice zajímavé pokračování co má spád. Sice už okoukané, ale za to šílené. Obzvlášť jsem se pousmál při pohledu na hyeny coby hlídače objektu. 75% ()

Wade

Jasně, že ani Inferno nedosahuje na jedničku, ale je celkem zdárný konkurent druhému dílu a nakonec pro mě příjemným překvapením.  Co film sráží na zem jsou vesměs celkem nudné závody v poušti a kamera, protože je spousta záběrů přes světlo. Další mínus je určitě absence pořádné záporné postavy. Inferno, ale má i pár svých plusů a to hlavně auta, která jsou parádní a nebo herce hlavně Danny Trejo mě bavil. Měl jsem trochu obavy jak si snímek poradí aby navazoval na předešlé filmy, ale konečné rozuzlení mě potěšilo, protože se to celkem podařilo. Film sice občas zpomalí, ale většinou má spád a jede a i když jsem dal 4* s hodně odřenýma ušima přesto to nic nemění na tom, že jsem se bavil. 72% ()

JohnSmith

Už si nějak nepamatuju moc dvojku, ale asi mi přišla zábavnější. Tohle už byla fakt blbost a k tomu neskutečná nuda. ()

tommmy89

Oproti druhej časti http://www.csfd.cz/film/267967 mala táto o niečo navrch. Hlavne normálnou pointou a vydareným koncom, ktorý ocení nejeden divák, ale inak to bola len zas taká zlátanina hračkárskych autíčok, ktoré šoférovali gangstri na čele s "Frankensteinom" a ako čerešnička na torte (bez ktorej by som to ako mužské pohlavie asi nedopozeral) boli ženské s "bujným" poprsím :D Niekedy sa len čudujem, prečo robia takého filmy, to môžu ísť pomaly hrať do porna, kde je ten scenár tak isto podobný. Pár slov, hlavne akcia ! 3* ()

Fisek

Tak tohle je už opravdu příliš. První Death Race byla nadupaná čtyřhvězdičková akce, dvojka s kvalitou hodně polevila, prostě o dost slabší odvar, no a třetí díl, Inferno, to je nuda! Akce naprosto bezduchá (už to nemá tu šťávu), i když to vypadá, že se stále něco děje po celou stopáž filmu. Nekonečně dlouhé závody přes poušť a opuštěnými krajinami nebyli ani trochu zajímavé a tzv. death scenes taky nebyly nijak převratné. Akorát zvrat na konci filmu lehce potěšil. ()

Rebbit

Nápad skvělej, ale dalo se s toho rozhodně vymáčnout více. Vlastně ani nevím proč měli auta zbraně, když je stejně skoro nepoužívali. Na druhou stranu to zas tak špatné není, jen bych vyžadoval zlepšit příběh... ()

kenkaku

Nejhorší z celé trilogie (doufejme že u toho zůstane). To že neoslní dějem bylo jasné hned (je to Death Race), ale to že ořežou to co na Death Race bylo záživné mě doslova naštvalo. Celé je to stříhané tak, aby se minimalizovalo explicitní násilí a krvavé scény (což na #1 byla ta největší švanda). Bitky jsou sestříhané tak, že je z toho nakonec guláš (střih 2x za vteřinu je fakt moc. Obecně je to střihačsky odfláknuté (na několik vteřin se objeví auto, které už je dávno zničené) a to že "Fankovi" opravili ksicht je jen berlička jak ušetřit na maskách a dovolit Luku Gossovi ukázat ksicht (ne každý herec má odvahu na to hrát celý film v masce). Alespoň že ta autíčka jezdí a a vypadá to jakž-takž dobře (kaskadéři si užili :)). Osobně jsem #3 zklamán a dvě hvězdy nedám jen proto, že mě neznechutil natolik abych se na něj nechtěl podívat znovu... p.s.: pokud vyjde něco jako "režisérská verze" která nebude mít raiting pro malé děti, umím si představit, že se na něj podívám dokonce i rád (protože bude mít punc skutečného "death race")... ()

figgo jr.

Na to, že je to už třetí díl, kterej šel navíc rovnou na dvd tak je to docela zábava. Dvojka byla sice o něco lepší ale pořád je to slušný béčko. ()

iXtr3m3

Samozrejme na prvé dve časti to nemá, lebo už to bol len vývar z videného a poznaného, ale stále celkom obstojný. Sú to síce slabšie tri, ale nedám dve preto, lebo až tak veľký zošup oproti druhej časti to nebol. ()