Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

• Česko

Hatfieldové a McCoyové

Hatfields & McCoys

Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

Django defeated.(15.5.2013)

Po dloooooouhé době konečně výživný Zápaďak, kde jeden nemusí přemrštěnou stopáž otráveně sledovat, jak se pár geronto kravích hochů snaží bojovat a artritidou a hemoroidy, aby se pak mohli potýkat s udržením moči při Oscarové noci! PARÁDA! Hnusné, špinavé, strhující, excelentně natočené a Kevča v nejlepší formě Vyjetého Erpa jen dokazuje, že mu tahle poloha, když zrovna nehlídá nějakou popovou feťačku, sedne jako penis mezi půlky Eltona Johna. Chci aspoň čtyři řady po stotřiceti dílech!!!!(10.7.2012)

Pro mě absolutně neznámý ale překvapivě kvalitní TV miniseriál se skoro zapomenutými veterány Cosnterem a Paxtonem, kteří se vrací jako váleční hrdinové aby rozpoutali soukromou rodinnou válku, která se stane krvavým šílenstvím, ve kterém nemůže vyhrát ani jeden z nich. Slušná výprava, výborně napsané postavy a to vše -na TV produkci- překvapivě velice dobře zrežírované. Věřím tomu, že ve filmové velkoprodukci s takovou tříhodinovou délkou by se mohlo jednat o prakticky dokonalý snímek. Přesto povedené a poutavé po všech směrech.(26.2.2013)

Výborný příběh samozřejmě, spoustu zápletek a zmatku a mojí nedočkavosti zjistit co se stane dál. Dobrý nápad na tento westernovský seriál a 'bojem" mezi dvěma rodinami. Skvělé herecké výkony a to i Kevina Costnera. Za první celovečerní díl mi nezbývá dát nic jiného než 4/5. Na 5* mě tento seriál ještě nepřesvědčil, uvidíme co bude v dalších dílech :)(21.6.2012)

V prvom rade ďakujem za tip užívateľovi TominoLa. Film má skutočne dobré obsadenie, poteší hlavne neprávom prachom zapadnutý, slizký Tom Berenger. Znepriatelené rodiny sa dostávajú do sporu postupne, no časom to graduje, až to vyústi do skutočne bezhlavého vraždenia. Tu nie je miesto pre nejaké sympatie pre jednu alebo druhú stranu, pretože blbosti a nepremyslené kroky podnikajú obidve strany. Ak sa aj stalo, že ste fandili jednej strane, uprostred filmu už budete pochybovať a v závere si poviete, kurva kam to až zašlo...Rodinám sa to síce spod kontroly vymklo, no režisér to mal pevne pod kontrolou a spolu s Costnerom, ktorý je po veľmi dlhej dobe konečne v niečom kvalitnom, vytvorili skutočne poctivý western. Videné na AXN s množstvom reklám, takže dosť to kazilo dojem, ale na dvd či blueray to musí stáť za to. Ako seriál si to plný počet zaslúži. Od westernového fandu určite. 100%.(3.1.2013)

• - Johnse Hatfield byl po svém návratu z Oregonu odsouzen na doživotí, ale poté, co zachránil dozorce, mu byl trest odpuštěn. Ještě čtyřikrát se oženil a zemřel v roce 1922. (cheyene)

• - Minisérie se nenatáčela v Americe, kde by bylo filmování příliš nákladné, ale v Rumunsku. Přesun štábu se vyplatil i přes nákladné cestování. (Scar)

• - Wall Hatfield se nedožil odvolání, zemřel ve vězení v roce 1889, pár měsíců po rozsudku. (cheyene)