Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

• Česko

Hatfieldové a McCoyové

Hatfields & McCoys

Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

Začalo to celkem nevinně. Jedna běžná hospodská roztržka odstartovala těsně po skončení americké občanské války obrovský spor, mezi dvěma rodinami. Tento spor, který měl krátké úseky příměří, trval po mnoho let a vyžádal si mnoho mrtvých a zraněných na obou stranách znesvářených rodin. Všechny tři díly jsem spolkl jako malinu a mnohdy jsem vše sledoval jen se zadrženým dechem a vůbec jsem nechápal tu krutost, bezcitnost a hlavně zatvrzelost obou hlavních představitelů v podání Billa Paxtona a naprosto skvělého Kevina Costnera, který na mě z herců udělal určitě zdaleka nejlepší dojem. Hatfields & McCoys jsou zajímavým pohledem do americké historie, která zase není tak nedávná a dává nám nahlédnout, jak to asi tehdy fungovalo, když dvě rodiny nedokázaly najít společnou řeč a místo toho spolu jen nesmyslně a často zbytečně válčily v boji, kde nebylo ani vítězů ani poražených.(16.7.2014)

Super western, občas se to trochu táhne, ale ve finále je to opravdu dobrý. Jsem rád, že Costner odmítnul roli v Djangovi, protože tohle mu podle mě sedlo mnohem víc a Bill Paxton taky klasicky skvělej a po dlouhý době mě zaujal i Tom Berenger. K tomu pěkný lokace, sem tam slušný přestřelky...jen sem si občas říkal, kolik maj sakra Costner s Paxtonem těch synů :D...nějak jim furt umírali a objevovali se místo nich noví mi prišlo :D. Ale jinak opravdu povedenej western.(18.8.2013)

V prvom rade ďakujem za tip užívateľovi TominoLa. Film má skutočne dobré obsadenie, poteší hlavne neprávom prachom zapadnutý, slizký Tom Berenger. Znepriatelené rodiny sa dostávajú do sporu postupne, no časom to graduje, až to vyústi do skutočne bezhlavého vraždenia. Tu nie je miesto pre nejaké sympatie pre jednu alebo druhú stranu, pretože blbosti a nepremyslené kroky podnikajú obidve strany. Ak sa aj stalo, že ste fandili jednej strane, uprostred filmu už budete pochybovať a v závere si poviete, kurva kam to až zašlo...Rodinám sa to síce spod kontroly vymklo, no režisér to mal pevne pod kontrolou a spolu s Costnerom, ktorý je po veľmi dlhej dobe konečne v niečom kvalitnom, vytvorili skutočne poctivý western. Videné na AXN s množstvom reklám, takže dosť to kazilo dojem, ale na dvd či blueray to musí stáť za to. Ako seriál si to plný počet zaslúži. Od westernového fandu určite. 100%.(3.1.2013)

Kvalitná westernovka, ktorý tu už dávno nebola. Aj keď v podobe seriálu. Kevinovci vo svojej tretej spolupráci zas idú do toho naplno a tento krát si vybrali fakt dobrú tému. Príbeh je nie len akčný, ale predovšetkým veľmi zaujímavý. Dobová atmosféra tu zaručene je, akcie fungujú presne tak ako majú, nechýba napätie, dokonalý casting a to všetko uzatvára perfektná hudba Johna Debneyho. 85% - 4*(24.6.2013)

1. díl Po prvním díle, kterej mě zmohl jako dva celovečeráky, můžu s jistotou říct, že napínavější a líp napsanou "mini-sérii" jsem neviděl od Spartacus: Blood and Sand. Nestává se často, abych neměl absolutně nic, co bych vytknul. Ačkoliv se mnou první díl lomcoval mezi čtyřma a plnou palbou, konec mě jen utvrdil v tom, jak výborná záležitost tohle je a postavil laťku nejvýš, jak snad jen mohl. Postavám nemám absolutně co vytknout, každej to tam hraje, vypadá, chová se a mluví přesně tak, jak má, až mi z tý hovorový americký angličtiny chvilkama pěkně hrabalo, zatraceně! Příběh je vynikající. Jestli se ovšem autoři drží přesně historický předlohy, to nedokážu posoudit, ale vsadím se, že se nanejvýš snažili. A kdo kdy řekl, že Costner, nebo Paxton už nemají co hrát, ať se jde sám zahrabat, protože tohle je kulervoucí. 2. díl Druhej díl mě ještě víc utvrdil v tom, že tahle série si s nikým, ani s ničím nebere servítky. Díky tomu, že už nás nemusí seznamovat s konkrétníma postavama, je tady prostor na příběh, kterej je vážně drsnej, napínavej a odkapává z toho pořádnej kus poctivý filmařiny. V jednom díle se toho stalo tolik, jako za 3 megafilmy v bedně a navíc připravil na monstrózní vyvrcholení. Paráda a opět plnej počet. 3. díl Grandfinále se konalo, a jaký... Skončilo to přesně v okamžiku, kdy historie už nemá tolik napínavý události, který by do seriálu nabídla. A tak seriál skončil přesně tím, čím měl. Úžasný je, jak se na postavách, který vás provází celým seriálem podepisuje stáří, duševní stav, nemoc, i cokoliv jiného. Prostě vypadají přesně tak, jak v ten okamžik mají, a to je vážně pecka. V závěrečném díle samozřejmě nechybí spousta emočně vypjatých scén, kdy minimálně při jedné z nich bude do breku nejednomu divákovi. Samozřejmě nesmím zapomenout na skvělý herce, jichž většinu jsem tady viděl poprvé a nebo si právě tady uvědomil, jak dobře umějí hrát. Natočit něco tak úžasnýho se povede fakt jednou za čas, a tak chci poděkovat tvůrcům za kvalitně strávený čas, sledováním tohohle seriálu. I vám, kteří jste si stáhli moje titulky. Na závěr: Jeden z nejlepších westernových počinů současnosti.(17.6.2012)