Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

• Česko

Hatfieldové a McCoyové

Hatfields & McCoys

Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

Kurňa, kdo by řekl, že Costner bude na staré kolena takový drsný štramák! Parádní western.(25.9.2013)

Neuvěřitelně povedená sága o rodové nenávisti kopírující skutečné události amerických dějin. Překvapuje hned v několika směrech - jednak tím že i dnes jde natočit špičkové westernové drama, jednak tím, co se všechno ještě mohlo odehrávat ve Spojených státech v dobách, kdy všude jinde již existoval civlizovaný svět, a pak i tím, jak si sami Američané tak vysazení na své zbraně a svépomoc dovedou připustit, že tam, kde není právo nikdy nenastane ani spravedlnost. Všemu ohromně napomáhají herecké výkony, zvlášť Kevin Costner je dokonalý.(24.2.2013)

Ani na konci jsem nedokázala uvěřit, že se něco takového opravdu stalo. Na začátku všeho stála křivda a nevyjasněný spor dvou přátel z války. Nedovolená láska jejich potomků v šejkspírovském duchu pak spustila kola masakru. Drama o sváru dvou rodin přerůstá postupně do tak děsivých rozměrů, že už ho nedokáží zastavit ani potoky krve prolité na stranách obou rodin včetně šílenství v podobě mrtvých, nevinných dětí. Vyjímečně povedené, perfektně ztvárněné historické drama o třech dějstvích, kterému nelze nic vytknout, ať už jde o herecké výkony, výpravu, napětí, hudbu. Celým příběhem bublá stále divočejší zášť, pomsta střídá pomstu, soucit a lidskost se nechá utlačovat nenávistí. Tíha vraždění, které nebere konce, mě opravdu drtila po celé tři díly, protože nikdo z těch, kvůli kterým ostatní umírali, se neměl ke smíru. Nebudu prozrazovat, zda nakonec zvítězila moudrost odpuštění a co všechno muselo být obětováno. Ale bude-li někdy řeč o tom, že dobrý film by měl nést a předat nějaké poselství, pak nemám pochyb, že tento ho má, a že vám ho nesmazatelně vryje do mysli.(4.8.2012)

Po prvej časti jasná plná paľba. Ja z takýchto filmov prosto nemôžem. Realisticky brutálne, s výborným hudobným podkladom a Costnerom, ktorý koná čo musí.(25.12.2012)

Výborně napsané postavy, nikdo není vyloženě zlý ani vyloženě blbý, postupně bující nenávist mezi dvěma rodinama je z obou stran naprosto pochopitelná. Zahráno na jedničku, Kosťa je v sedle jako na koni. Snad jen ti komparzisti, kteří těží dřevo tak, že si stoupnou k větvičce a začnou jí lámat, to trošku kazí.(16.3.2013)