Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

• Česko

Hatfieldové a McCoyové

Hatfields & McCoys

Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

Ľudské konflikty sú vždy len pre hlúposti a história tohto sporu je toho príkladom. Osvedčená dvojica Costner - Reynolds ponúka výživnú zmes osudov oboch znepriatelených rodín. Najväčším problémom je scenár, ktorý proste chcel byť na tri časti a tým často strácal na dynamike príbehu.(23.11.2012)

Príbeh o dvoch nešťastných rodinách ...(10.2.2015)

Aj šenkové žabomyšie spory môžu dosiahnuť rozmerov takmer občianskej vojny. Pohľad na takmer 30-ročné rozbroje medzi dvomi rodmi až vyráža dych. Tvrdohlavosť a neústupky dvoch chlapov zapríčinia poľutovania hodný osud niekoľkých generácií. O to viac ma to zasiahlo pri zistení, že ide o skutočný príbeh. Kosťa hoci netancuje s vlkmi, kôň a puška mu zostali a herecky koncertuje o sto šesť. Casting všetkých zúčastnených bol viac ako podarený a celá miniséria (s výnimkou prostrednej časti úvodného dielu) zaručuje nadupanú jazdu plnú špiny, pušiek, vrážd a hlúpych obviňovaní. "Ak sa vôbec niekedy dvaja muži navzájom nepochopili, boli sme to my.“(11.10.2012)

"Čekáme už moc dlouho !! Ten účet je splatnej.." Ne, tady divák čekat nemusí, tvůrci zrovna dvakrát neotálí !! Deadwood Reloaded ?? Kevin a Kevin, totiž Costner a Reynolds, kteří už v minulosti dokázali, jak moc jim podobné projekty sluší, by moc chtěli.. Nicméně od History Channel by jeden podobnou poctivou westernovou špínu, v tom nejlepším filmařském smyslu slova, nečekal ani náhodou.. Velké překvapení v podobě výtečné minisérie.. Costner s Paxtonem nikomu příliš dokazovat nemusí, ovšem Tom Berenger si toho svýho strejčka užívá jako už dlouho nic..(23.2.2017)

Výborně napsané postavy, nikdo není vyloženě zlý ani vyloženě blbý, postupně bující nenávist mezi dvěma rodinama je z obou stran naprosto pochopitelná. Zahráno na jedničku, Kosťa je v sedle jako na koni. Snad jen ti komparzisti, kteří těží dřevo tak, že si stoupnou k větvičce a začnou jí lámat, to trošku kazí.(16.3.2013)

• - Kevin Costner získal svoju prvú Emmy za postavu Anse Hatfielda v kategórii herec vo filme/miniseriáli. (Slavigrom)

• - Spoiler: Bill Paxton sa priznal, že sa pred scénou Randallovej smrti posilnil vínom, pretože bol nervózny zo svojho zapálenia ohňom. (KoRner)

• - Kevin Costner kvůli tomuto projektu odmítnul roli v Tarantinově westernu Nespoutaný Django (2012). (Edgerton)