poster

Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

 • Česko

  Hatfieldové a McCoyové

 • USA

  Hatfields & McCoys

 • Slovensko

  Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

 • eLeR
  ****

  Príbeh o dvoch nešťastných rodinách ...(10.2.2015)

 • PetrPan
  *****

  Strhující westernové drama o tom, kam až nás může zavést vlastní hrdost. Dva muži, zpočátku přátelé, rozjedou právě kvůli ní kolotoč vzájemné nenávisti a posadí na něj i své rodiny, přátele, sousedy a ten postupně nabere takových obrátek, že jej už nic nemůže zastavit... Krutý příběh dvou "hlupáků", kteří pro svůj jang obětují i své nejbližší. Nejprve pozvolná gradace děje eskaluje do téměř neuvěřitelných rozměrů a já to dal prakticky na jeden zátah, zvláštní pochvalu si zaslouží i finální střetnutí, které svou až groteskní realističností hravě strčí do kapsy třebas daleko epičtější westernové šarvátky podobného druhu.(14.8.2012)

 • Popluh
  *****

  Westernová soap opera, která resuscitovala kariéru Kevina Costnera. Naprosto zaslouženě. Jinak je to určitě hodně přibarvené a "přifilmované", ale jinak dramaturgicky pevně uchopené a režijné zvládnuté. A i díky tomu, že od nejtvrdšího sporu rodin uběhlo hodně krve, i zajímavě nečernobílé a komplexní. Alespoň většinou. První díl je rozvláčnější zejména kvůli tomu, že musí na scénu postupně uvést velké množství postav ve větším časovém měřítku než zbylé dva, z nichž se navíc většina nedožije konce série. Druhé dva díly už jsou v podstatě "jen" kvalitní westernovou survival vyvražďovačkou v shakespearovském stylu. Kvalitní minisérie.(31.1.2014)

 • LiVentura
  ***

  Hrozivě tupé spory dvou rodinných klanů, na kterých byly stavěny po Občanské válce USA brutální vraždy.. Lidské svinstvo... Toho nikdy nebude konec.!(23.8.2016)

 • lillien
  *****

  Ani na konci jsem nedokázala uvěřit, že se něco takového opravdu stalo. Na začátku všeho stála křivda a nevyjasněný spor dvou přátel z války. Nedovolená láska jejich potomků v šejkspírovském duchu pak spustila kola masakru. Drama o sváru dvou rodin přerůstá postupně do tak děsivých rozměrů, že už ho nedokáží zastavit ani potoky krve prolité na stranách obou rodin včetně šílenství v podobě mrtvých, nevinných dětí. Vyjímečně povedené, perfektně ztvárněné historické drama o třech dějstvích, kterému nelze nic vytknout, ať už jde o herecké výkony, výpravu, napětí, hudbu. Celým příběhem bublá stále divočejší zášť, pomsta střídá pomstu, soucit a lidskost se nechá utlačovat nenávistí. Tíha vraždění, které nebere konce, mě opravdu drtila po celé tři díly, protože nikdo z těch, kvůli kterým ostatní umírali, se neměl ke smíru. Nebudu prozrazovat, zda nakonec zvítězila moudrost odpuštění a co všechno muselo být obětováno. Ale bude-li někdy řeč o tom, že dobrý film by měl nést a předat nějaké poselství, pak nemám pochyb, že tento ho má, a že vám ho nesmazatelně vryje do mysli.(4.8.2012)

 • Powers Boothe

 • - Na pohřeb Anse Hatfielda, jenž zemřel v roce 1921 ve spánku, přišlo více než 5 000 lidí. Socha Anse Hatfielda označuje jeho hrob, v němž odpočívá se svou ženou. (cheyene)

 • - Cap Hatfield se stal právníkem a vykonával funkci zástupce šerifa. (cheyene)

 • - Minisérie se nenatáčela v Americe, kde by bylo filmování příliš nákladné, ale v Rumunsku. Přesun štábu se vyplatil i přes nákladné cestování. (Scar)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace