poster

Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

 • Česko

  Hatfieldové a McCoyové

 • USA

  Hatfields & McCoys

 • Slovensko

  Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

 • aluna
  *****

  Žabomyší války - nikdo už neví, kdo a proč je začal, stupňovaný násilí, který ve věčný odplatě plodí zas násilí, jenž se postupem let obrací nejen na nepřátele, ale i na milované milovaných a posléze se zášť ve jménu cti, pomsty a zrady palčivě dotkne i členů vlastní strany barikády. Nepřikrášlený drama bezmála třicetiletých potyček Monteků a Kapuletů, kde ryba zrovna nehnije od hlavy, ale taťuldové vytrvale a sebevražedně hrdě zaštiťují ostatní případný debily v příbuzenstvu. "War was a goddamn waste, I don't intend to waste the peace." Tak to ti, Šumanitatankaoupačí, vyšlo...(14.7.2012)

 • Makky
  *****

  Aj šenkové žabomyšie spory môžu dosiahnuť rozmerov takmer občianskej vojny. Pohľad na takmer 30-ročné rozbroje medzi dvomi rodmi až vyráža dych. Tvrdohlavosť a neústupky dvoch chlapov zapríčinia poľutovania hodný osud niekoľkých generácií. O to viac ma to zasiahlo pri zistení, že ide o skutočný príbeh. Kosťa hoci netancuje s vlkmi, kôň a puška mu zostali a herecky koncertuje o sto šesť. Casting všetkých zúčastnených bol viac ako podarený a celá miniséria (s výnimkou prostrednej časti úvodného dielu) zaručuje nadupanú jazdu plnú špiny, pušiek, vrážd a hlúpych obviňovaní. "Ak sa vôbec niekedy dvaja muži navzájom nepochopili, boli sme to my.“(11.10.2012)

 • baribal
  ****

  MÁMO, SCHOVEJ TALÍŘE, KLUCI SOU ZASE V SOBĚ!!! Dvě rodiny primitivů se ze všech sil snaží vyvraždit navzájem, protože existence jedné rodiny uráží tu druhou. Na poměry televizního seriálu vynikající obsazení a krásné špinavé prostředí. Jediné co možná trochu mrzí je kýčovitost vztahu toho šampónka z viržínie a bloncky z kentucky [čti kentucky, aby se to rýmovalo] v prvním dílu.(31.1.2014)

 • Faidra
  ***

  Dva erby, dvojí korouhev, však hlína pije jednu krev... Zdejší znepřátelené rody sice mají v erbu zkříženou winchesterovku s flaškou domácí kořalky, to ale na urputnosti boje, co začal jako názorová rozepře dvou chlapů a skončil bezmála jako volný sequel občanské války, nic nemění. Zákon je v tamních končinách a časech slabý až neexistující, případně úplatný, a pokud přebývá v místních kopcích Bůh, je to nelítostný Bůh starozákonní, vyžadující nové a nové krveprolití ve svém jménu. Naneštěstí se minisérie tak trochu zalekla sama sebe, takže nejde nadoraz, některé z postav mezi díly zřejmě utrpěly poškození mozku, jinak si chování takového Johnse nejde vysvětlit, a navzdory skvělé výpravě a přesvědčivým hercům, kteří působí dojmem, jako kdyby v rumunských - pardon, západovirginských - lesích a horách prznili ovce odjakživa, je to krapet nedomrlé a matné, takže mi ve výsledku bylo vcelku jedno, kterému z těch pobudů ve šlích skončila kulka mezi očima nebo kudla v choulostivějších místech. Tahle zabijačka z časů, kdy krvesmilné buranstvo ještě nemohlo masakrovat turisty, takže se trénovalo na sousedech, měla fakt na víc...(7.1.2013)

 • LiVentura
  ***

  Hrozivě tupé spory dvou rodinných klanů, na kterých byly stavěny po Občanské válce USA brutální vraždy.. Lidské svinstvo... Toho nikdy nebude konec.!(23.8.2016)

 • Bill Paxton

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace