poster

Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

 • Česko

  Hatfieldové a McCoyové

 • USA

  Hatfields & McCoys

 • Slovensko

  Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

 • DaViD´82
  *****

  Bezmála třicetiletá historie zlé krve mezi dvěma rody, která skrze neustále stupňované žabomyší války přerostla až v otevřený konflikt zbraní i právních kroků na hranicích Západní Virginie s Kentucky a div že neskončila druhou občanskou válkou... To vše v sympaticky atmosférou špinavé a zachmuřené televizní minisérii, která se mění v jeden velký herecký koncert hned několika starých pardálů (Berenger, Boothe, Paxton, Vibert) a především velký Costnerův comeback v jednom z nejlepších westernů posledních několika (desítek?) let. A to bezezbytku platí o každé ze tří epizod. Snad jen závěr té první nemusel být až tak "kapuletovsko-montekovský".(12.8.2012)

 • klerik
  ****

  Herci skvelí, niektoré scény slušne napínavé. Seriál však spracováva "len" tradičné westernové témy a k záveru tak trochu vyšumí do stratena. Práve v (ne)finále bol zaujímavý moment využitia politiky, ale tento motív z ničoho nič zmizne. Tvorcovia sa možno snažili držať skutočných udalostí, ale seriálu to trochu uškodilo. Stále však ide o solídne odvedenú robotu, kde režisér dokázal dobre podať nevyhnutnosť zla i nutnosť tragédie...(30.6.2014)

 • GeusX
  ****

  Velmi zdařilý příběh z dob, kdy právo a spravedlnost bylo v plenkách a smrt se trestala smrtí. Příběh znesvářených rodinných klanů ze sousedních států, které si oplácejí své spory. A můj jediný problém s tímto dlouhým čtyřapůlhodinovým filmem, (že mu dávám "jen" 4 hvězdy) je, že to je více-méně jen o jednom: oko za oko, zub za zub... ale výborně koukatelné...(8.12.2014)

 • T2
  ****

  Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,347,419 //počet predaných kusov 254,304Tržby za predaj DVD v USA $12,344,820 //počet predaných kusov 618,730║ Vyhrotená dráma s dobrým obsadením, dobre vystihnutou dobou a nepeknými konfliktmi medzi dvoma rodinami, ku koncu 1dielu to začínalo naberať na grádoch, zatiaľ len priemer. /60%/ __2.diel omnoho šikovnejší a dravejší, karty sú rozdané a tak prichádza na postupné vyrovnávanie vzájomných dlhov /80%/ __3.diel uzatvára smutnú etapu dvoch znepriatelených rodín, kde príde čas na silné smutné scény /70%/(16.9.2012)

 • DwayneJohson
  ****

  Začalo to celkem nevinně. Jedna běžná hospodská roztržka odstartovala těsně po skončení americké občanské války obrovský spor, mezi dvěma rodinami. Tento spor, který měl krátké úseky příměří, trval po mnoho let a vyžádal si mnoho mrtvých a zraněných na obou stranách znesvářených rodin. Všechny tři díly jsem spolkl jako malinu a mnohdy jsem vše sledoval jen se zadrženým dechem a vůbec jsem nechápal tu krutost, bezcitnost a hlavně zatvrzelost obou hlavních představitelů v podání Billa Paxtona a naprosto skvělého Kevina Costnera, který na mě z herců udělal určitě zdaleka nejlepší dojem. Hatfields & McCoys jsou zajímavým pohledem do americké historie, která zase není tak nedávná a dává nám nahlédnout, jak to asi tehdy fungovalo, když dvě rodiny nedokázaly najít společnou řeč a místo toho spolu jen nesmyslně a často zbytečně válčily v boji, kde nebylo ani vítězů ani poražených.(16.7.2014)

 • Bill Paxton

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace