Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

• Česko

Hatfieldové a McCoyové

Hatfields & McCoys

Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

Príbeh o dvoch nešťastných rodinách ...(10.2.2015)

Strhující westernové drama o tom, kam až nás může zavést vlastní hrdost. Dva muži, zpočátku přátelé, rozjedou právě kvůli ní kolotoč vzájemné nenávisti a posadí na něj i své rodiny, přátele, sousedy a ten postupně nabere takových obrátek, že jej už nic nemůže zastavit... Krutý příběh dvou "hlupáků", kteří pro svůj jang obětují i své nejbližší. Nejprve pozvolná gradace děje eskaluje do téměř neuvěřitelných rozměrů a já to dal prakticky na jeden zátah, zvláštní pochvalu si zaslouží i finální střetnutí, které svou až groteskní realističností hravě strčí do kapsy třebas daleko epičtější westernové šarvátky podobného druhu.(14.8.2012)

Westernová soap opera, která resuscitovala kariéru Kevina Costnera. Naprosto zaslouženě. Jinak je to určitě hodně přibarvené a "přifilmované", ale jinak dramaturgicky pevně uchopené a režijné zvládnuté. A i díky tomu, že od nejtvrdšího sporu rodin uběhlo hodně krve, i zajímavě nečernobílé a komplexní. Alespoň většinou. První díl je rozvláčnější zejména kvůli tomu, že musí na scénu postupně uvést velké množství postav ve větším časovém měřítku než zbylé dva, z nichž se navíc většina nedožije konce série. Druhé dva díly už jsou v podstatě "jen" kvalitní westernovou survival vyvražďovačkou v shakespearovském stylu. Kvalitní minisérie.(31.1.2014)

Hrozivě tupé spory dvou rodinných klanů, na kterých byly stavěny po Občanské válce USA brutální vraždy.. Lidské svinstvo... Toho nikdy nebude konec.!(23.8.2016)

Ani na konci jsem nedokázala uvěřit, že se něco takového opravdu stalo. Na začátku všeho stála křivda a nevyjasněný spor dvou přátel z války. Nedovolená láska jejich potomků v šejkspírovském duchu pak spustila kola masakru. Drama o sváru dvou rodin přerůstá postupně do tak děsivých rozměrů, že už ho nedokáží zastavit ani potoky krve prolité na stranách obou rodin včetně šílenství v podobě mrtvých, nevinných dětí. Vyjímečně povedené, perfektně ztvárněné historické drama o třech dějstvích, kterému nelze nic vytknout, ať už jde o herecké výkony, výpravu, napětí, hudbu. Celým příběhem bublá stále divočejší zášť, pomsta střídá pomstu, soucit a lidskost se nechá utlačovat nenávistí. Tíha vraždění, které nebere konce, mě opravdu drtila po celé tři díly, protože nikdo z těch, kvůli kterým ostatní umírali, se neměl ke smíru. Nebudu prozrazovat, zda nakonec zvítězila moudrost odpuštění a co všechno muselo být obětováno. Ale bude-li někdy řeč o tom, že dobrý film by měl nést a předat nějaké poselství, pak nemám pochyb, že tento ho má, a že vám ho nesmazatelně vryje do mysli.(4.8.2012)

• Powers Boothe

• - Na pohřeb Anse Hatfielda, jenž zemřel v roce 1921 ve spánku, přišlo více než 5 000 lidí. Socha Anse Hatfielda označuje jeho hrob, v němž odpočívá se svou ženou. (cheyene)

• - Cap Hatfield se stal právníkem a vykonával funkci zástupce šerifa. (cheyene)

• - Minisérie se nenatáčela v Americe, kde by bylo filmování příliš nákladné, ale v Rumunsku. Přesun štábu se vyplatil i přes nákladné cestování. (Scar)