poster

Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál)

 • Česko

  Hatfieldové a McCoyové

 • USA

  Hatfields & McCoys

 • Slovensko

  Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci

Western / Drama / Romantický / Válečný / Historický

USA, 2012, 3x95 min

 • sheen
  *****

  Kurňa, kdo by řekl, že Costner bude na staré kolena takový drsný štramák! Parádní western.(25.9.2013)

 • Aky
  *****

  Neuvěřitelně povedená sága o rodové nenávisti kopírující skutečné události amerických dějin. Překvapuje hned v několika směrech - jednak tím že i dnes jde natočit špičkové westernové drama, jednak tím, co se všechno ještě mohlo odehrávat ve Spojených státech v dobách, kdy všude jinde již existoval civlizovaný svět, a pak i tím, jak si sami Američané tak vysazení na své zbraně a svépomoc dovedou připustit, že tam, kde není právo nikdy nenastane ani spravedlnost. Všemu ohromně napomáhají herecké výkony, zvlášť Kevin Costner je dokonalý.(24.2.2013)

 • lillien
  *****

  Ani na konci jsem nedokázala uvěřit, že se něco takového opravdu stalo. Na začátku všeho stála křivda a nevyjasněný spor dvou přátel z války. Nedovolená láska jejich potomků v šejkspírovském duchu pak spustila kola masakru. Drama o sváru dvou rodin přerůstá postupně do tak děsivých rozměrů, že už ho nedokáží zastavit ani potoky krve prolité na stranách obou rodin včetně šílenství v podobě mrtvých, nevinných dětí. Vyjímečně povedené, perfektně ztvárněné historické drama o třech dějstvích, kterému nelze nic vytknout, ať už jde o herecké výkony, výpravu, napětí, hudbu. Celým příběhem bublá stále divočejší zášť, pomsta střídá pomstu, soucit a lidskost se nechá utlačovat nenávistí. Tíha vraždění, které nebere konce, mě opravdu drtila po celé tři díly, protože nikdo z těch, kvůli kterým ostatní umírali, se neměl ke smíru. Nebudu prozrazovat, zda nakonec zvítězila moudrost odpuštění a co všechno muselo být obětováno. Ale bude-li někdy řeč o tom, že dobrý film by měl nést a předat nějaké poselství, pak nemám pochyb, že tento ho má, a že vám ho nesmazatelně vryje do mysli.(4.8.2012)

 • PROROK14
  *****

  Po prvej časti jasná plná paľba. Ja z takýchto filmov prosto nemôžem. Realisticky brutálne, s výborným hudobným podkladom a Costnerom, ktorý koná čo musí.(25.12.2012)

 • Boogeyman
  *****

  Výborně napsané postavy, nikdo není vyloženě zlý ani vyloženě blbý, postupně bující nenávist mezi dvěma rodinama je z obou stran naprosto pochopitelná. Zahráno na jedničku, Kosťa je v sedle jako na koni. Snad jen ti komparzisti, kteří těží dřevo tak, že si stoupnou k větvičce a začnou jí lámat, to trošku kazí.(16.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace