Na dřeň

• Česko Pachuť krve (více)

Alimu (Matthias Schoenaerts) byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem (Armand Verdure) se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. A tak se Ali uchýlí ke své sestře Anně (Corinne Masiero) do jihofrancouzského města Antibes. Tam najednou život vypadá snadnější a zalitý sluncem. Ali, muž impozantní velikosti a síly, dostane práci jako vyhazovač v nočním klubu a Sam začne chodit do školy. V klubu se Ali seznámí s rezervovanou Stephanie (Marion Cotillard), která ve vodním parku vystupuje s kosatkami. Ani Stephanie, ani Ali zatím netuší, že každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost. (oficiální text distributora)

quido.morava

Drsné a s určitým ohledem i depresivní drama, rozhodně ne romantické, zato plné boleti fyzické i mentální, přesto je zřejmé "světlo na konci tunelu". Syrově, přitom citlivě vyprávěný na první pohled neradostný příběh, navíc bezvadně zahraný a dokonale režírovaný. Je to tak syrové, že to až postrádá nějaký spád, ten se dostaví až ve finále. ()

babuca

jeden strašne silný príbeh, ale z môjho pohľadu spracovanie B-čkové. Škoda. Film sa rozbieha pomaly ale v druhej polovici už fičí naplno.Opäť hovorím neatraktívne zobrazenie, škoda. ()

poppy75

vyborny film...bez zbytocneho sentimentu..uhladenejsi europsky innaritu...i folow you deep sea baby i folow you.../.az na ten zaver,ten to kazil.../ ()

potok.009

Až opravdu na "dřeň kosti" se zavrtává scéna, při které Ali (Matthias Schoenaerts) holýma rukama mlátí do ledu ve snaze zachránit svého tonoucího syna. ()

iggy_pop

Český distribučný názov tohto filmu je skutočne príznačný. Marion aj Matthias išli skutočne až na dreň - hereckých schopností. Je radosť sledovať hercov, ktorý svoje roly nehrajú, ale doslova prežívajú. Duo Cotillard/Schoenaerts je totiž hlavným hnacím motorom tejto drsnej romance o boxerovi a beznohej dievčine. Škoda len toho mierne odbitého záveru, čakal som väčšiu katarziu. ()

Puxxx

K tomuto filmu mám tak trošku zvláštny vzťah. Jednak v ňom hrá skvelá Marion Cotillard a jej filmy mám rád. Aj ju koniec-koncov. Navyše sa film točil v Antibes, ktoré mám pomerne dobre prelezené. A predstavenie s orquami (aj s delfínmi) som tam v Marinelande videl tiež. Tam dokonca jeden tréner vyliezol na mostík, do zubov zobral rybu za chvost a orqua vyskočila z vody a zobrala si ju do papule. Takže viem posúdiť i vierohodnosť týchto častí. Stephanie i Ali sú prirodzení, pasujú sa s pohromami, ktoré sa na nich sypú, držia jeden druhého nad vodou, vyznievajú sympaticky, aj ich príbeh. Teamu, ktorý film robil, sa podarilo neskĺznuť do sladko-bôľneho zakončenia, čo niekedy nebýva jednoduché. Viacero pôvodne dobrých filmov tak dopadlo. Jednoznačne päť hviezdičiek. ()

Brain32

Dobrý námět, příjemný výkon Marion, ale Matthias Schoenaerts mi tam prostě něčím (asi svou jednoduchostí) vadil a cestu k němu jsem si nenašel za celý film.. ()

Tonula

NA DŘEŇ je strohý a navzdory úvodním titulkům neromantický film. Každý si tam sice může najít kousek svého světa, ale vždy jen kousek a vždy bez citu, bez lásky, bez chutí. Vše je strohé a odlidštěné. Ali se protlouká životem od ničeho k ničemu a nakonec nachází smysl v boji. Zúčastní se pouličních bitek za peníze a asi vyhrává úplně vše. Žije vlastně jen kvůli zápasu a sexu. Nejeví velký zájem ani o syna, kterého s klidem nechá na krku sestře. Stephanie je tvrdá a nepřístupná. I když se dostane do maléru, vyrovnává se s ním bez dojetí a slz, prostě si jde svou cestou. Ve vztahu s Alim to také na velkou lásku nevypadá, i když ji asi podívaná na boj a krev také baví. Jediná chvíle, kdy ji něco rozhodí, je okamžik, kdy ji Ali nechá samotnou na diskotéce a jde si užít s neznámou blondýnkou (ale to se spraví v následující scéně - prostě řekne Alimu svá pravidla). Na samém konci to vypadá, že se Ali začal měnit, ale tenhle moment je jen naznačen a tento motiv filmaři nedotáhli do konce. Závěr filmu je také divný, kde se všichni vzali najednou ve Varšavě, že by necitlivý střih? Na dřeň rozhodně nebyl film pro mne. I když to vypadá, že se mnoha lidem líbí, já mezi ně nepatřím, jde úplně mimo mé vnímání a jednání postav je mi cizí. Film o ničem. 30% ()

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

19.10.2014

V současnosti není ve Francii uznávanějšího aktivně tvořícího režiséra než je Jacques Audiard. V posledních letech nám představil strhující vězeňské drama Prorok a poté nabídl netypickou vztahovku Na… (více)