Na dřeň

• Česko Pachuť krve (více)

Alimu (Matthias Schoenaerts) byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem (Armand Verdure) se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. A tak se Ali uchýlí ke své sestře Anně (Corinne Masiero) do jihofrancouzského města Antibes. Tam najednou život vypadá snadnější a zalitý sluncem. Ali, muž impozantní velikosti a síly, dostane práci jako vyhazovač v nočním klubu a Sam začne chodit do školy. V klubu se Ali seznámí s rezervovanou Stephanie (Marion Cotillard), která ve vodním parku vystupuje s kosatkami. Ani Stephanie, ani Ali zatím netuší, že každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost. (oficiální text distributora)

dom156

Dlouho jsem váhal jaké vlastně hodnocení tomuto filmu dám, nakonec jsem dal to lepší a po další úvaze jsem zvolil horší hodnocení, tak moc jsem si nebyl jistý. Film byl pro mě dlouho takový o ničem až konec mě vytrhl z letargie a zalíbil se mi. I tak je to pro mě průměr, o kterém toho moc napsat nejde. ()

Dont

Těžko se mi tenhle snímek hodnotí. Hlavní hrdina nebyl žádný sympaťák, úvod je hodně pomalý, chvíli trvá, než se začne něco dít. O to silnější je pak zlomový moment (spoiler – ano, to probuzení), který přinese výrazný impuls a očekávání dalšího vývoje, ale zároveň se jedná o vrchol filmu. Poté totiž následují další výkyvy, kdy povedenější pasáže (dialogy ústředního dua, chování Aliho a Stéphanino vyrovnávání se s „novým“ životem) střídají horší (fight club, kamery v obchoďácích). Závěrečných několik minut dojem z filmu zase posunulo o něco výš, ale na čtyři hvězdy mi to jako celek nestačilo. To by si musel režisér odpustit ta hluchá místa, nebo mi alespoň vysvětlit jejich význam. Marion Cotillard excelentní. ()

Aleee89

Filmu jsem si všimla už v době, když se Marion Cotillard objevila v nominacích na Glóby. Ona sama mě svým výkonem přesvědčila, bohužel film sám už tolik ne. Bylo to místy moc evropské, zdlouhavé a kapku nudnější, byť předpoklady pro pořádné drama o lidských osudech tu bylo. Příběh je to zajímavý, to ano. Snímku nechybí atmosféra. Ale je chladný a odtažitý. ()

Petrasuvicka

Jak jsem tu četla, že v sále voněl popcorn a nikdo přitom nekřupal, jak čučeli s hubou dokořán, vsadím se, že to bylo asi ženský osazenstvo, protože 50 odstínů šedi je v porovnání s tímhle večerníček pro mimina. Ačkoli se Ali chová jako úplnej blbec a Sofie taky nemá zrovna dvakrát mírumilovnou povahu (a přesto je svým způsobem vůči Alimu naivní jak...), sáhnou si oba na dno, na tu dřeň. Co byla fakt nuda, bojový scény, naštěstí jich nebylo moc, protože to bych si rovnou mohla pustit Warriora. ()

Martin741

Francuz Jacques Audiard milo prekvapil s tymto filmom. Teda osobne od francuzskej kinematografie necakam nic uz od Purpurovych Rek 2, a od tohoto spominaneho filmu sa snazim zohnat celeho Truffauta, ale tento filmecek ma opat milo prekvapil a znovu navnadil na francuzsku kinematografiu, ktora vyzera, ze este dokaze natocit aj nieco slusne. Vyborny scenar o vztahu muza k zene a o tom, ako sa k sebe hodia/nehodia, skvela Marion Cotillard a vyborne rozhovory. 85 % ()

M.i.k.e

Netradiční,ale o to silnější romance,kterou neuvěřitelně táhne Marion Cotillard.Jak již zaznělo v komentářích,francouzi umí tvořit filmy o nesympatických lidech tak aby vše fungovalo a člověk jim nakonec ještě fandil.Škoda toho konce,který tak nějak vyšumí do ztracena a chybí tak vyvrcholení. ..80% ()

Aljak

Neznášam namyslených egoistov, ktorí sa tvária ako najdobrosrdečnejší ľudia na svete. Presne taký je aj Ali, pre mňa nesmierne nesympatická postava. Neviem ako by som to jeho správanie nazval, asi najlepšie ako empatická bezohľadnosť. Chvíľami som s ním sympatizoval, no napokon vždy všetko pokazil ten jeho nechutný egoizmus. Čo sa filmu týka, začiatok veľmi dobrý, stred ma nejako obzvlášť nezaujal, no a koniec opäť veľmi dobrý. Neviem čo sa stalo, ale v prostrednej časti filmu sa mi potenciál filmu zdal absolútne zahodený. Čo sa týka Anny, bolo mi jej nesmierne ľúto, no obdivoval som jej nezdolnosť a odhodlanie, že neprepadla depresii (aj keď bez morálnej podpory by bola asi dosť stratená). No nič, je to tak akurát na 3*, aj vďaka výbornému koncu. ()

Marqta

Nečekala jsem vůbec nic a o to víc to pro mě bylo milé překvapení. Vážně hodně povedená kamera a vychytaný střih...natolik že jsem to byla schopná ocenit. Příjemná hudba a dobré obsazení. V neposlední řadě silný příběh i když ten konec (a pár dalších momentů) byl podle mě už trochu zbytečně dramatizovaný a všechno by mělo ve výsledku drsnější dopad, kdyby tvůrci tolik netlačili na pilu. Co se týče popisku- romantický film úplně nečekejte... ()

kaposlav

Je to typický film pri ktorom váham medzi 3-4*. Film mi príde jedinečný a nie tuctový, čo je jeho výhoda. Možno by som vynechal asi 10 minút zbytočnosti a preťahovania vo filme, čím by som ho zatraktívnil a dal by som 4*. ()

MA.KI

Osobní / milostné / rodinné / sociální drama se spoustou emocionálně silných scén vyprávějící primárně o tom, čeho je člověk schopen dosáhnout i přes určitý tělesný handicap a jak je schopen přitom být šťastný a vyrovnaný. O nalezení lásky a štěstí. O vnitřní síle jedince a (ne)ohleduplnosti jeho okolí. O NESTABILITĚ A NEDOKONALOSTI... ()

bourec

Nesmírně sympatická M.Cotillard,jejíž filmovej osud v tomhle filmečku mě dost dostal,ale jako protipól,kterej sympatie zase srážel na druhou stranu,ten blb s dutou kokoskou,kterej mě celej film neskutečně sral.Jinak sledování tohodle francouzskýho filmu ani moc nebolelo,uteklo to jako voda,ale znovu bych si to asi nepustil.50%. ()

Streeper

120 minut na mě bylo až moc. Skoro žádná komunikace ve filmu není. Je to spíše plné tichých scén, pohledů do slunce, koupání v moři, boxu a rychlého sexu. To je vše. Film by měl postupně gradovat a klesat. Tohle vygraduje hned na začátku po nehodě s kosatkou a pak to rychle klesne a celé se to ocitá na mrtvém bodě. ()

danecek24

70. Zlatý Glóbus za rok 2012 - nominace (2) - Nejlepší herečka (drama) - Marion Cotillard, Nejlepší cizojazyčný film - Francie ()

zette

Film bezesporu dokaze v cloveku zvednout emoce a nuti divaka o pribehu uvazovat, jiz davno po skonceni promitani. Ac se vetsina deje odehrava v jizni Francii, tak do idylky luxusnich dovolenych ma film daleko. Pres nekolik velmi silnych scen (syn pod ledem, probuzeni po amputaci nohou) je film toceny s odstupem, az chladem a rezie v dane situaci necha divaka samotneho. Misty mi vadil zvuk, soundtrack byl ale vynikajici. Marion Cotillard opet presvedcila a jen dokazuje, ze je momentalne jedna z nejlepsich evropskych herecek. Zajimave postavy. Presto, ze jsem byl spokojeny, nejsem si jisty, zda bych chtel tento film jeste videt. ()

frings

REZ A KOST- tady je tolik silných a sugestivních scén, zcela reálně podaných, že se člověk místy přistihne s pootevřenou pusou. "Das Leben pur" a síla (pře)žít. NÁDHERA, můj film roku 2012! ()

laik_60

Tak toto je druhý film, od Audiarda, čo ma dostal. Svet je plný príbehov a Režisér (i scenárista v jednom) si vybrali príbeh obyčajného životným štýlom nie práve vyberavého mladíka , lachtikára, bitkára, co bol vzdy "KD"" (K Dispozicii), ktorého nakoniec zlomia (myslím v zmysle zmeny) jeho vlastný syn, sestra Anna a priateľka Stephany. V pohode dávam 4 b plusssss. :) ()

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

19.10.2014

V současnosti není ve Francii uznávanějšího aktivně tvořícího režiséra než je Jacques Audiard. V posledních letech nám představil strhující vězeňské drama Prorok a poté nabídl netypickou vztahovku Na… (více)