Na dřeň

• Česko Pachuť krve (více)

Alimu (Matthias Schoenaerts) byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem (Armand Verdure) se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. A tak se Ali uchýlí ke své sestře Anně (Corinne Masiero) do jihofrancouzského města Antibes. Tam najednou život vypadá snadnější a zalitý sluncem. Ali, muž impozantní velikosti a síly, dostane práci jako vyhazovač v nočním klubu a Sam začne chodit do školy. V klubu se Ali seznámí s rezervovanou Stephanie (Marion Cotillard), která ve vodním parku vystupuje s kosatkami. Ani Stephanie, ani Ali zatím netuší, že každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost. (oficiální text distributora)

WayDott

Dva silné příběhy, kdy se on i ona musí odrzazit odedna a dokáží to až spolu. Líbí se mi ta jejich vzájemná opora. ()

mira007

Romantické sociální drama o vztahu jednoho jednoduchého fightera s výbuchy agrese a jedné cvičitelky kosatek, které kosatka ukousne obě nohy ( což zní jako komedie, ale není ). Něco co místy vypadá jako nezávislý film naštěstí nesklouzne k tématu překonávání těžkých životních zkoušek po úrazu, ale čiré romantice hledání lásky. Film s několika otevřenými milostnými scénami sice někdy tlačí na pilu moc ( nějak nemusím vidět jak si Schoenaerst tahá za pinďoura ), ale výsledkem je citlivý příjemný film. ()

Renfield

Někteří hold potřebují až takovou událost, aby pochopili, co jim opravdu v životě schází. Do té doby má Ali kamarádky a Stéphanie opravdu velkou porci trpělivosti, i když, i ta má samozřejmě své meze. Díky dobře napsaným a zahraným postavám, však jejich neustále sbližování a oddalování baví. Mám pocit, že především agresivní Ali byl obsazen ještě před psaním scénáře, Matthias Schoenaerts je totiž pro tuhle roli ideální a podává výborný výkon. To Marion Cotillard je v tom nejlepším slova smyslu klasicky dobrá, ale snad právě postavou (nikoliv fyzicky) ještě více zaujme právě Matthias Schoenaerts. I přes jeho filmový druh obživy (solidně natočené zápasy v jakémsi volném stylu) a těžké životní osudy obou hlavních hrdinů mám pocit, že mohl jít Jacques Audiard ještě více na dřeň. Mnoho scén je bezpochyby velmi silných, obzvlášť ta téměř závěrečná z ledu a samozřejmě i její pokračování, tedy výborné finále. Ovšem právě pro ty životní osudy jsem měl pocit, že by filmu prospělo ještě syrovější pojetí. Což ovšem zase neznamená, že mi to které má nevyhovuje. 75% ()

JohnyD

Príjemná francúzska artovka na večer s Marion Cotillard, o ktorej tento film určite nie je ako by sa mohlo zdať z traileru. Určite nesadne ľuďom, ktorí majú radi Intouchables (pre jeho zábavnosť), aj keď to má podobné dejové línie v určitých veciach. Thumps Up pre európske filmy!!! ()

M1k9

Od začátku mě štvalo sledovat totálního bezmozka a jeho počiny. Co jednou jsem se víc přesvědčoval jak de*ilní lidi nám Rust and Bone servíruje. Naštěstí s chytlavými melodiemi, zvučnou francouzštinou, výstavními křivkami Marion Cotillard a samozřejmě s krásnými kosatkami. 4.5/10 ()

Strike

Škoda, že hlavní postavou filmu není Stephanie. Její příběh je, i přes značnou zkratkovitost, zajímavý, je o něčem a je hlavním důvodem proč film dokoukat. To je velký kotrast oproti hlavní postavě Alimu, který nemá žádný vývoj a je absolutně nezajímavý. Což je škoda protože herec se poměrně snaží, ale holt není moc co hrát. Opravdu naštěstí je zde postava Stephanie, která se po svém vyrovnává se ztrátou končetin. Samozřejmě, že je to hlavně díky, jak uvádějí i jiné komentáře, skvělé Marion Cottilard. 7/10 ()

Jaroslaf

Na můj vkus zbytečně dlouhé a ve spoustě věcech jsem se ztrácel, ale Marion výborná a krásná i bez nohou a snímek vcelku zručně natočený. ()

ellegrey

Naprosto jedinečný a úžasný snímek, který nejspíš neosloví každého, mě ale okouzlil nanejvýš, jak jen mohl. Co více dodat. Nádhera. ()

adriane9

Věděla jsem to.. Věděla jsem že tohle bude skvost a dokonce je to možná i víc. Úžasná kamera, hudba a především příběh s jedinečným hereckým obsazením.. Scéna otce se synem na ledu mě donutila propotit celé jedno tričko, zírat a čekat ..Joo francouzi prostě umí.. ()

barteca

Dva nekompatibilní jedinci zvládají obtíže žití synergií lásky a ono to funguje ! Oba hlavní představitelé - Marion Cotillard a Matthias Schoenaerts zvládají role suverénně. Dík za doporučení CloClo. ()

dawe787

No, na 5 hvězdiček tomu ještě něco chybí, ale jinak jsem si užil upřímné syrové životní drama o "obyčejných lidech" s docela pohodovým závěrem. Jistě lepší, než ty přehnané americké rádoby slaďáky a romanťárny. ()

TomasKotlant

Silně extrémní momenty, místy silné, místy hluboké, ale atmosféra byla dosti průměrná, na čemž se asi hodně podepsal nepříliš povedený český dabing. Ve zkratce: Kosatky, bitky, primitivnost, něha, zvířecí instinkty. Led. ()

KOZEL84

Tak to by bylo probuzeníčko jak bič.Herci výborní a funguje to.Ale s tou syrovostí a sračkama se nemuselo jít až na dřen'. ()

Brousitch

"Technicky to vlastně nebyla tak náročná práce, protože jsem se rozhodla nedělat si nějaký detailní průzkum. Kdyby Stéphanie přišla o nohy například před 10 lety, přistupovala bych k její postavě určitě jinak. Navíc byli technici a počítačoví programátoři tak dobří, rychlí a diskrétní, že když jsem si poprvé nasadila ty speciální kalhoty, sedla si v nich na vozíček a všichni mě viděli 'bez nohou', udělalo to skutečně silný dojem, který vydržel v myslích celého štábu po celou zbývající dobu natáčení." - Marion Cotillard ()

GOREGASM

Další z pádných argumentů, proč nezapomínat v nekonečné záplavě hollywoodských prefabrikátů nevyzpytatelné kvality na pestrou evropskou filmařinu, v tomto případě z rukou osobitého Jacquese Audiarda. Jeho nový snímek mi rezonuje mezi hemisférami ještě nyní, tři dny po zkouknutí a může za to nejen intenzita a přirozenost příběhu samotného, který v mých očích oscarová kamera a režisérův cit, nenechávají sklouznout k lacinému dojení slz, ale spíše emocionální hutností některých scén, smaže úsměv ze rtů. I díky velkým výkonům Marion Cottilard a Matthiase Schoenaertse se do jejich precizně napsaných postav ponoříte se stejnou oddaností (!!!POZOR SPOILER!!!) s jakou Schoenaertsova postava zachraňuje skrze neprostupný led topícího se syna. Podobně tragické osudy nepostrádající potřebnou naději, ať už s dobrým, nebo špatným koncem mi vždycky dobijí ukazatel lidskosti na maximum. 100% ()

Fridecka

Možná až příliš uměle působící příběh nevšedního vztahu dvou lidí z různého důvodu vyčleněných ze společnosti, kteří se ocitají na životní křižovatce. Na jedné straně možná až příliš jednoduchý muž, sobecký, s oblibou násilí. Na druhé straně žena, které se v jednom dni zcela zhroutí její dosavadní život, pro niž tento muž znamená spojení s "normálním" světem. Na snímek jsem byla velice zvědavá, trailer mě připravil na neobvykle těžké životní situace a jejich zvládání a nezklamal. Nádherné byly scény s kosatkami, které mi v paměti jistě zůstanou nejdéle. Marion Cottilard je nepřekonatelně silná a depresivní a ty tetovačky na nohou, paráda !! No a na úsměvné OP také nezapomenu. "Are you OP?" Scéna s ledem nakonec vyrazí každému dech. Ale celkově na mě snímek nepůsobil opravdově, spíše chtěný, smyšlený. Avšak 4* si zaslouží oprávněně. ()

Hapretor

Nuda, nuda, a ... jo a zase nuda. Tupec, co působí jako asistent a sexuální utišitel, málem zabije svého syna. - spoiler - Výborný nápad jít bobovat na zamrzlý rybník. Ještě že dělal box, retard jeden. Hrůza. Takovou demenci nesnesu ani ve filmu. ()

brumbrum

Hooovaaaadinaaaaa!! Nebyt Marion Cotillard, je to uplny odpad, ale takto davam 1*, za jej vykon: drzala cely film pokope, ako igelitka pytel hovien. No ako to strucne zhrnut: totalne vypaplany kurevnik, bez IQ, bez emocii, bez mimiky, nema job ani buducnost, ani zenu, ale zato ma maleho synka. A je fakt hrozne nasrany na svet! Roztlcie napockanie hubu, prevrati stol, mrdne decko o skrinu - bere to pekne chlapsky, je to silak! Kedze nevie nic robit, robi vyhadzovaca, kde sa zoznami s babou, ktora dojde o nohy - kedze je z toho v depke, chodi ju obcas pilit, ked maju prave chut obaja - ona ma hlboku potrebu po cloveku, lebo si prave pripada menejcenna az nepouzitelna, a on lebo mu proste da. Dialogy typu: "Mas dievca? Ano. Chodis s nou? Nie. Spis s nou? Ano.", alebo "ona: pomalej prosim te, boli me to; on: tak a ted uz nemluv" - neznizuju romantiku tohto prazdneho vztahu pacientky s opicou, kde si kazdy snazi vylizat rany a nic necaka ani neposkytuje, iba pocit blizkosti a parenia sa. TIpek k nej prechovava adekvatne hlboky vztah, asi ako gazda ku koze, ktoru podla potreby priviaze, poskrabe za usami a podoji, alebo ju flakne palicou cez hrb, ked hneva. Hodne iritujuca hrdinska scenka, kde otecko-silak-a-hrdina rozlame lad rukami, az krvaca jak prasa, aby vytiahol synceka spod ladu - no ale vole, jak sa ten tam ocitol? No predsa tak, ze tatko vybral super klzisko a siel sa vystat, kym maleho so sankami nechal sameho sa spacirovat po lade.. Toto spravi otec, ked je A. uplne vymlety; B. praje si tajne smrt syna; C. je uplne vymlety a praje si smrt syna. Prototyp chujoveho ocka, ktory z toho vsetkeho vykraca zabaleny vo facoch, zjazvenou tvarou a velice serioznou hudbou. Az ludia zaslzia.. Zvyknem si film odlozit, aspon ako zberatelsku hodnotu, ale tento mazem, fakt super chobotina.. ()

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

19.10.2014

V současnosti není ve Francii uznávanějšího aktivně tvořícího režiséra než je Jacques Audiard. V posledních letech nám představil strhující vězeňské drama Prorok a poté nabídl netypickou vztahovku Na… (více)