Film byl natočen podle kontroverzní knihy Irvina Welshe Extáze: Tři povídky o chemické lásce. Čeká Vás zamotaný příběh, který se zabývá euforickými stavy i ničivými pády chemické lásky. Lloyd žije na vrcholu světa - krásné dívky, skvělé hudební kluby a nekonečné zásoby drog lásky. Právě drogy lásky dodává místnímu drogovému bossovi Solovi. Jednoho dne se však Lloyd setká s Heather a je nucen položit si otázku, zda je jeho láska k ní skutečná nebo zda prožívá jen další z opojných drogových stavů. Jeho svět se pomalu začíná hroutit a čerstvě zamilovaný hrdina si uvědomí, že už nechce dál pokračovat v sebezničujícím způsobu života. V cestě za osvobozením mu stojí „jen“ poslední kšeft pro Sola… (oficiální text distributora)

SeanLSD

Tak toto éčko nebolo moc vydarené. Všetky podstatné prísady v ňom boli, ale výsledný mix zlyhal. Pokus adaptovať najväčšieho klasika žánru sa inšpiroval celou generáciou veľmi vydareného feťáckeho filmového matrošu. Bohužiaľ nie každý je Danny Boyle alebo Darren Aronofsky a celá tá dobre mienená snaha umiesiť dobrý fet vyznieva neautenticky a pokrivkáva aj vo vlastnom remesle. Ako vravím - tento dealer nebol podrazák, ale druhý raz by som už od neho nekúpil. ()

Morholt

Trocha Trainspottingu, trocha Acid House nebo Human Traffic, závan Ritchieho a prostředí britské drogové scény. Normálně by stačilo, aby do toho rejža vložil jen špetku vlastní invence a dal tomu mírný řád, ale místo toho do filmu namontoval Lásku nebeskou a Extáze je díky tomu jen přeromantizovaný zmatek, o kterém jsem na konci nebyl schopen říct, o čem to vlastně celé bylo. 30% ()

DavidS.

"Éčko je čistá magie...Serotonin a dopamin až do konce časů...Je čas změnit celej svůj zasranej život během jednoho tepu...Chemický vzorec boha..." Jenže tahle Extáze nedokáže další Welshovo drogové evangelium jakkoliv vykreslit a ponořit se do intimního prožitku chemické lásky...Heydon ukazuje jen vnější střípky - pašování, dealování, mafiánské praktiky, pár závisláků , tuctovou romanci a blyštivou stroboskovou kouli...A pokud se pohybujeme po tanečních klubech, chtělo to i mnohem intenzivnější a hlučnější hudební doprovod... ()

toi-toi

Mám rád Welsha a jeho halucinačný svet. Avšak práve tento svet je v tomto filme potlačený. Heydon kladie dôraz na romantiku vo vzťahu hlavných postáv. No napriek všetkým snahám, romantika je tu je studená ako minuloročná nanuky zabudnuté v mrazáku. Finálna podoba filmu mohla byť o mnoho lepšia, ak by román chytil do ruky niekto zdatnejší. V konečnom dôsledku to mohlo byť aj o dosť hošie, ak by všetci pri tom filme boli tak netalentovaný ako Kristin Kreuk. Úprimne povedané, film prekvapil a zabavil, Kristin je čičina a Welshova látka je stále zaujímavá tak čo si viac priať? ()

slunicko2

Takhle přibližně chutnala čajová směs Asia za socialismu - nijak. 1) 34letý Angličan Adam Sinclair (hlavní postava - Lloyd) měl pěkné štíhlé vyrýsované tělo._____ 2) Ještě jsem zaznamenal 37letého Kanaďana Kerama Malicki-Sáncheze (Ally, co dělal stojku) a 43letého Skota Billyho Boyda (malý éčkový fanatik Woodsy). ()

• Potom ako má Lloyd (Adam Sinclair) sex s Hazel (Olivia Andrup) si oblieka čierne spodné prádlo. Pred sexom jeho boxerky však mali bielu farbu. (toi-toi)
  • Film je adaptáciou románu “Extáza“ od Irvine Welsha, ktorý vyšiel v auguste 1996 pod nakladateľstvom W. W. Norton. (toi-toi)
  • Okrem Škótska, kde sa film odohrával, prebiehala časť natáčania aj v kanadskom Toronte. (MikaelSVK)